Blackview P2 teszt – Az üzemidő és a memória bajnoka

4

A Blackview P2 csak mostanában jelent meg, de szinte biztosan hatalmas siker lesz. Már önmagában a 6000 mAh-s akkumulátor is nagyon vonzó, de ehhez korrekt hardver társul 4 GB RAM-mal és 64 GB belső tárhellyel, ráadásul az ár is kedvező. Na de nézzük hogyan is teljesít a mobil a mindennapi használat során!

Csomagolás, tartozékok

A Blackview P2 egy fehér, lapos dobozban érkezik, amelyben a mobilon kívül rengeteg tartozék lapul.

Jár a telefonhoz egy EU-s töltőfej, USB-C adatkábel, OTG kábel, fülhallgató, SIM tű és némi papír. A mobilon már alapból volt kijelzővédő fólia, de adnak hozzá egy tartalékot, ráadásul egy átlátszó szilikontok is volt a dobozban.

Külső

Az ilyen hatalmas aksival szerelt mobilok általában elég méretesek, és a Blackview P2 sem lett kicsi a 10 mm-es vastagságával és a 230 grammos tömegével, de a finom lekerekítéseknek és íveknek hála sokkal kisebbnek és karcsúbbnak érződik a telefon.

Az összeszerelés és az anyaghasználat maximálisan rendben van, a keret és a hátlap is fém, az előlapot 2.5D-s üveg védi, és egyáltalán nem recseg-ropog a mobil, ha megnyomkodjuk, nagyon masszív az egész. Nálam a mattfekete változat járt, ami szerintem különösen szép.

Az előlap nagy részét az 5.5 colos kijelző foglalja el, amit egy átlagos vastagságú keret fog körbe. A megjelenítő alá került a három kapacitív érintőgomb, ezek sajnos nem kaptak háttérvilágítást, fent pedig a szokásos dolgokat találjuk. Van itt egy frontkamera, egy beszédhangszóró, fény- és távolságérzékelő szenzorok, valamint egy értesítési LED. Utóbbi alapesetben a töltést leszámítva minden eseménykor kéken világít, de ez szerencsére testre szabható.

A készülék felső szélén csak a 3.5 mm-es jack csatlakozót találjuk, alulra pedig az USB-C port, a mono hangszóró és egy mikrofon került.

A bekapcsoló és hangerő gombok a jobb oldalon vannak, ezek elég jól kézre esnek, és szerencsére nem lötyögnek, jó a nyomáspontjuk. Bal oldalt pedig a SIM tálcát találjuk, ami két nano SIM-et fogad, de szükség esetén microSD kártya is helyezhető az egyik helyre.

A mobil hátlapja kifejezetten szépre sikerült szerintem. Fent találjuk a méretes kameraszenzort és a szimpla LED villanót, alattuk pedig egy ujjlenyomat-olvasó van, ami nagyon jól teszi a dolgát, villámgyorsan és megbízhatóan működik.

Kijelző

A Blackview P2 egy 5.5 colos Full HD IPS kijelzőt kapott, ami teljesen megszokott a kategóriában, és egyáltalán nem is lehet rá panaszunk. A színek szépek és természetesek, a betekintési szögek pedig hibátlanok, bármilyen szögből nézve jól látható a kijelző.

A felbontás teljesen rendben van, 401 ppi a pixelsűrűség, azaz éles a kép, és a fényerő is megfelelő. A maximális értéknél napsütésben is látszik minden, a minimális érték pedig egész alacsony, és automata mód is van.

Hardver

A tesztalanyukat a MediaTek MT6750T lapka hajtja, ami egy 8 magos, 64 bites processzort (4 db 1.5GHz-es és 4 db 1 GHz-es Cortex-A53 mag), valamint egy Mali-T860MP2 GPU-t takar. Ez egy átlagos teljesítményű középkategóriás megoldás, ami viszont egyáltalán nem átlagos, az a 4 GB RAM és a 64 GB-os bővíthető belső tárhely.

Memória és tárhely tehát akad bőven, és a működési sebesség is megfelelő. A menürendszer gyors, akadozás nem jellemző, és a játékok többsége is szépen fut a Full HD kijelzőn.

Adatkapcsolati téren minden fontosat megkapunk, van WiFi 802.11 b/g/n, hotspot, Bluetooth 4.0, GPS és AGPS, valamint teljes körű 4G támogatás. Érdemes külön kiemelni, hogy a B20-as LTE sávot is támogatja a mobil, azaz hazánkban is gond nélkül lehet vele mobilnetezni. A GPS is szépen teszi a dolgát, gyorsan és pontosan megtalálja a pozíciót.

A hangminőség megfelelő, telefonálás közben mindkét félnél tiszta a hang, és a zenére sem lehet panasz. Fülhallgatón keresztül egész jó a hangzás, a szimpla multimédiás hangszóró pedig átlagos.

Szoftver

A Blackview mobilja Android 6.0 Marshmallow rendszerrel érkezik, ami egy kicsit módosított felületet kapott. A gyári Androidhoz képest annyi a különbség, hogy változtak az ikonok (egy elég fura, aranyszínű témával jön a telefon), illetve nincs alkalmazásmenü, így az összes ikon a főképernyőkön helyezkedik el. Valahogy így néz ki a felület:

Nekem ez az arany téma nem annyira jön be, de ez könnyen orvosolható egy launcher telepítésével, más szempontból pedig kifejezetten jó a szoftver. A felület egyszerű, letisztult, nincs tele fölösleges sallangokkal, mégis sok hasznos extrát kapunk.

Nagyon tetszik például, hogy a telefon mindig szól, ha egy app a háttérben akar futni, vagy megnyitni egy másik alkalmazást, és azonnal eldönthetem, hogy engedélyezem-e. Hasonlóképpen letiltható a programok automatikus indulása, és természetesen a különböző alkalmazásengedélyek fölött is teljes irányítást kapunk.

Jól jöhet továbbá az energiatakarékos DOZE mód (“Intelligens energiatakarékosság” néven kell keresni), és remek gyári appokat kapunk. Van például egy “Screen recorder”, amivel képernyővideót készíthetünk, és egy “App lock”, amivel az egyes alkalmazásokat tudjuk jelszóval levédeni.

A menürendszer egyébként szinte teljesen magyar, csak néhány menüpont maradt angol, kínai szövegnek pedig nyoma sincs.

Az ujjlenyomat-olvasóról már esett szó, ez rendkívül gyorsan működik, egy pillanat alatt feloldja a telefont, amint ráhelyezzük az ujjunkat. Extra funkciók viszont nem járnak hozzá, nem lehet például lehúzni vele az értesítési sávot.

A szoftver összességében szerintem nagyon jó lett, gyors és akadásmentes működést biztosít, sok benne a hasznos extra, de mégis elég egyszerű és letisztult. A gyári téma pedig könnyen lecserélhető, ha valakinek nem jön be.

Kamera

A P2 kamerái papíron elég jónak tűnnek. A hátlapra egy 13 megapixeles Samsung szenzor került f/2.0-s rekeszértékkel, az előlapon pedig egy 8 megapixeles egységet találunk gyengébb, f/2.4-es apertúrával.

A szoftver sajnos elég fapados, kevés extrát kapunk. Van normál, panoráma és HDR mód, illetve tudunk még pár dolgon állítani, de semmi izgalmas. A fókuszálás sajnos elég lassú, de a fotók általában gyorsan elkészülnek.

Az alábbi tesztképek készültek (sajnos elég borús idő volt):

A fotók át lettek méretezve, itt találod őket teljes felbontásban.

Jó fényviszonyoknál elfogadható képeket készíthetünk a telefonnal, de a dinamikatartomány elég kicsi, és teljes nagyításnál már előjönnek a kisebb hibák. Éjszaka rosszabb az eredmény, sok részlet elveszik, de ez mondjuk gyakori a középkategóriában.

Videót Full HD-ben vehetünk fel, de a minőség nem túl jó. A szelfikamera nappal átlagos képeket készít, nagy gond nincs vele, de kicsi a látószöge, és gyengébb fénynél már elvérzik.

Üzemidő

A Blackview P2 egyik legnagyobb erőssége a hatalmas aksi. A 6000 mAh-s telep kétszer akkora, mint ami egy átlagos mobilban van, és ez szerencsére az üzemidőn is meglátszik. Átlagos használattal simán kibír a készülék 2.5-3 napot egy töltéssel, akár 7-8 óra kijelzőidővel (!), és erre bizony nagyon kevés mai telefon képes.

Normál, vegyes használat melletti üzemidő

Éjszaka szinte semmit sem merül a mobil, sokszor ugyanannyi százalékon van reggel, mint este, és a töltési időre sem lehet panaszunk. A hatalmas telep durván 2 óra alatt 100%-ra tölthető.

Összegzés

A Blackview P2 már papíron sem tűnt egy rossz mobilnak, ám a teszt végére így is sikerült felülmúlnia a várakozásokat. Jó az anyaghasználat és az összeszerelés, szép a kijelző, az üzemidő pedig brutális. A processzor átlagos a kategóriában, de egyáltalán nem érezni hogy gyenge lenne, ráadásul megtoldották 4 GB RAM-mal és 64 GB belső térhellyel, ami igen ritka. A szoftver kifejezetten jól optimalizált, nem akadozik, és viszonylag friss is. A kamera lehetne jobb is, de azért elmegy, és ami még egy kis negatívum, hogy a kezelőgombok nem kaptak háttérvilágítást, de ezzel azért együtt lehet élni.

Most pedig nézzük a lényeget, a mobil árát. A TinyDeal-nél most 190 dollárt kérnek a Blackview P2-ért, és 203 dollárért már EU raktárról is meg lehet rendelni, ami durván 59 ezer forint. Utóbbi esetben sokkal gyorsabb a szállítás, és semmilyen extra fizetnivaló nincs. (Az EU raktáras készlet elég korlátozott szokott lenni, érdemes lecsapni rá, amíg el nem fogy.)

Az EU raktáras szállításhoz válaszd a “Shipping from:” résznél a “Germany” opciót.

Hogy tetszik a Blackview P2?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid