Chuwi Hi12 teszt – Munkaállomás Windows 10-zel és Androiddal

0

Egy nagyon érdekes táblagép érkezett hozzánk tesztelésre, a Chuwi Hi12, amin Android mellett Windows 10 is fut, azaz akár egy teljes értékű PC-ként is funkcionál, ennek ellenére mindössze 75 ezer Ft körüli áron kapható.

Csomagolás, tartozékok

A Chuwi Hi12 egy egyszerű, lapos dobozban érkezik, ami méretre és súlyra is jelentős, hiszen nem egy apró eszköz lapul benne.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-01

A fedelet leemelve egyből a 12 colos masina tárul a szemünk elé, amihez egy 3 Amperes, EU szabványos (!) töltőfejet kapunk, így nem lesz szükségünk átalakítóra. Ezen kívül van még a dobozban egy microUSB kábel, némi leírás (angol/német/kínai), illetve garanciapapír. Amit még érdemes kiemelni, hogy gyárilag volt kijelzővédő fólia a készüléken.

  • A Chuwi Hi12 tabletet a TinyDeal webáruháztól kaptuk tesztelésre, akiknél EU raktárról is megvásárolható a készülék. Részletekhez kattints ide!

Külső

A Chuwi Hi12 nem egy apró kütyü, az előlapja 298×200 mm-es, a súlya pedig 850 gramm. Cserébe viszont egész vékony, mindössze 9 mm-es a készülék unibody fémháza.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-07

Az előlap nagy részét a 12 colos kijelző teszi ki. Fent középen egy frontkamera helyezkedik el, jobb oldalt pedig egy Windows jelet találunk, ami kapacitív gomb is egyben.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-03

Az előlapi üveget leszámítva az egész készüléket egy összefüggő alumínium ház borítja, ami a széleknél lekerekített, így még vékonyabbnak tűnik a tablet.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-04

Fent találjuk a krómozott bekapcsoló és hangerőszabályzó gombokat, amik kissé lötyögnek, de ez nem annyira zavaró, a működést nem befolyásolja.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-05

A portok a bal oldalra kerültek, szerencsére ezen a téren egyáltalán nem szenvedünk hiányt. Van két normál méretű USB port (az egyik 3.0-s), egy 3.5 mm-es audio kimenet, egy microHDMI kimenet, egy mikrofon, egy microUSB port, valamint egy microSD kártyahely. Ezek mellett egy sztereó hangszórópár is került a tablet két oldalára.

chuwi-hi12-billentyuzet

Alul egy dokkolós csatlakozót találunk. Lehet kapni a készülékhez való, touchpaddal ellátott billentyűzetet, amivel tulajdonképpen egy notebookká alakítható a masina, de ezt külön kell megvásárolni.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-06

Már csak a hátlap maradt hátra, de itt nincs is túlzottan sok mindent. Fent van egy kamera, alul pedig némi felirat, többek között egy Chuwi és egy Intel logó.

Az anyaghasználat szerintem rendben van, az összeszerelés viszont csak átlagos. Egy kicsit azért recseg a készülék erősebb nyomkodásra, de komolyabb gond szerencsére nincs vele. Ne felejtsük el, hogy ez egy rendkívül olcsó masina a tudásához képest, így ne várjunk Surface Pro 4 vagy iPad Pro minőséget (ezek ára fél millió forintnál kezdődik).

Kijelző

A készülék egy 12 colos IPS kijelzőt kapott, ami 5:3-as képaránnyal és 2160×1440 képpont felbontással bír. A kép éles, a színek szépek, élénkek, és a betekintési szögek is hibátlanok, minden irányból megfelelően látható a megjelenítő.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-07

A fényerő is rendben van, a maximális érték elég magas, azaz napfényben is egész jól látható a kijelző, a minimális érték viszont lehetne kicsit sötétebb is.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-08

Egyébként állítólag a Microsoft Surface Pro 3 kijelzője került a masinába, aminek a legyártásáért a Samsung felel, tehát nem meglepő a remek minőség.

Hardver

A Chuwi Hi12-t az Intel Atom x5-Z8300 (Cherry-Trail) chipset hajtja, ami egy 64 bites, négymagos, 1.84 GHz-es processzort és egy 8. generációs Intel HD GPU-t rejt. RAM-ból 4 GB került a készülékbe, a belső tárhely pedig 64 GB-os, és természetesen bővíthető.

Antutu pontszám

Antutu pontszám

Kapcsolódási lehetőségek tekintetében megkapjuk a legfontosabb dolgokat, van például Wifi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, de a GPS már kimaradt. Mobilnetezni pedig egy USB-s modemmel tudunk SIM kártya foglalat híján.

Geekbench eredmény

Geekbench eredmény

A két oldalt található sztereó hangszórópáros kifejezetten hangos, minőségre pedig átlagos, a 3.5 mm-es jack csatlakozón keresztül pedig egész jól szól a masina egy megfelelő fülhallgatóval.

Szoftver

A Chuwi Hi12 egy Dual OS-es tablet, azaz két operációs rendszer is van rajta. Kapunk egy (elvileg) teljesen jogtiszta Windows 10-et, valamint egy Android 5.1-et. Bekapcsolás után választhatunk, hogy melyik induljon, ilyenkor azonban a kijelző még nem érzékeli az érintést, a hangerő fel vagy le gombbal lehet az egyiket vagy a másikat választani.

Természetesen bármikor tudunk váltani is a rendszerek között, a Windowsban van “Boot to Android”, az Androidban pedig “Boot to Windows” opció.

Android

Kezdjük az Androiddal a bemutatót, bár túlzottan sok mindent nem lehet róla írni. Egy teljesen gyári Android 5.1-es felületet kapunk, mindenféle fölösleges előretelepített vacak nélkül. Még Google-alkalmazások sincsenek gyárilag a készüléken, de szerencsére van működő Play Áruház, ahonnan bármilyen szükséges app letölthető.

A menürendszer gyors, nem akadozik, bár ez nem is túlzottan meglepő, hiszen mobilos viszonylatban azért elég izmosnak számít az Intel processzora. Magyar nyelv természetesen van, és nem is igazán lehet mibe belekötni androidos oldalon. Itt van pár képernyőmentés:

chuwi-hi12-android-01chuwi-hi12-android-02chuwi-hi12-android-03 chuwi-hi12-android-04 chuwi-hi12-android-05 chuwi-hi12-android-06 chuwi-hi12-android-07

Az Android játékokkal sem volt gond, a legtöbb szépen fut, még az olyanok is, mint az Asphalt 8, a GTA: San Andreas vagy a Modern Combat 5. Persze biztosan lesz néhány, ami már akad, hiszen azért nem egy csúcshardver hajtja a masinát.

Modern Combat 5

Modern Combat 5

Windows 10

Míg az Android főleg játékra, szórakozásra, tartalomfogyasztásra való, addig a Windows komolyabb munkákra is alkalmas, és ettől lesz igazán érdekes a Chuwi készüléke. Egy teljes értékű asztali rendszert kapunk, ráadásul a Windows 10-et már úgy alkották meg, hogy érintőképernyővel is kényelmes legyen használni.

chuwi-hi12-win10-01

Alapból itt sajnos angol a rendszer, szerencsére pár perc alatt telepíthető a magyar nyelv, közvetlenül a Windows beállításaiból.

Magyar nyelv telepítés

Magyar nyelv telepítés

Gond nélkül telepíthetünk bármilyen programot a szabad tárhely függvényében, és akár egeret és billentyűzetet is csatlakoztathatunk a masinához, azaz valóban majdnem úgy használható, mint mondjuk egy asztali gép. Itt azonban már néha kevésnek érződik a készülék hardvere, egy Atom processzor nem hasonlítható össze mondjuk egy Core i-szériás egységgel. Alapesetben persze egész gyors a rendszer, de ha egyszerre több programot futtatunk, sok ablak meg van nyitva, akkor már be tud lassulni.

chuwi-hi12-win10-02

A játékoknál hasonló a helyzet, lesz nagyon sok, ami már nem fog elfutni, de azért a régebbiekkel nem lesz gond.

Kamera

A kamerákról nem érdemes sokat írni, hiszen egy 12 colos táblagépet viszonylag kevesen használnak fotózásra. Hátul egy 5 megapixeles szenzort találunk LED segédfénnyel, előre pedig egy 2 megapixeles kamera került. Egyik sem készít túlzottan jó képeket, egy átlagos belépőszintű mobil minőségét kapjuk.

Üzemidő

A Chuwi Hi12-ben egy méretes, 11.000 mAh-s aksit találunk, ami egész korrekt üzemidőt biztosít. Közepes fényerőn, vegyes használattal kihozható 6-7 óra a masinából, ha pedig csak filmezünk vagy böngészünk, akkor akár 8 órát is elmegy. Játékkal nyilván rövidebb az üzemidő, így durván 4 órát bír a tablet.

A töltési idő elég hosszú, a 3 Amperes gyári töltővel nagyjából 4 órába telik, hogy 0-ról 100%-ra töltsön a készülék.

Összegzés

A Chuwei Hi12 mindenképpen egy figyelemre méltó készülék, hiszen rendkívül sokoldalú, az ára pedig a tudásához képest szinte filléres. Ennek ellenére nem mindenkinek ajánlanám. Aki szórakozásra, multimédiás funkciókra keres táblagépet, az remek androidos készülékeket talál Windows nélkül, aki pedig inkább komolyabb feladatokat végezne, az talán jobban jár egy notebookkal. Persze van helye az ilyen 2 az 1-ben masináknak is a piacon, és a Chuwi Hi12 nem egy rossz választás a 100 ezer Ft alatti árkategóriában.

Chuwi-Hi12-NapiDroid-09

A készülék előnyei közé tartozik a gyönyörű kijelző, a fémház, a rengeteg csatlakozó, és persze a két operációs rendszer. Negatívumként pedig a lassú töltést lehetne felhozni, illetve azt, hogy Windows alatt már nem annyira pörgős a rendszer, de ennyi pénzért ez nem is elvárható.

Akárhogy is nézzük, a Chuwi Hi12 egész jó áron kapható, már 75 ezer Ft körül be lehet szerezni külföldi webáruházakból. A TinyDeal weboldalán ráadásul EU raktárról is elérhető a masina, azaz már semmilyen extra költség nem terheli az árat, és a szállítás is gyorsabb, pár nap alatt megérkezik a készülék.

Az EU raktáras vásárláshoz válaszd a “Shipping from” résznél a “Germany” opciót. Ha nem találsz ilyet, akkor éppen elfogyott a tablet a német raktárból, ilyenkor nézz vissza később.

Hogy tetszik a Chuwi Dual OS-es táblagépe?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid