Egy friss kínai szóbeszéd szerint a Honor augusztusban mutatja be a Magic V Flip utódját. A flip kialakítású hajlítható mobilnak kiszivárogtak a várható jellemzői is, ám ezek alapján nem számíthatunk forradalmi újításokra.
A júniusban bemutatott Honor Magic V Flip utódja a legújabb kínai szóbeszédek szerint idén augusztusban lép a világot jelentő deszkákra. Az ázsiai bennfentesek úgy tudják, hogy a mobil egy erősebb, Snapdragon 8 szériába tartozó lapkakészlettel indul harcba, de a források szerint ez nem a csúcskategóriás Elite verzió lesz.
Egy fontos fejlesztés az akkumulátor terén várható majd, amelynek kapacitása 5500 mAh-ra nő, a vezetékes töltés sebessége pedig 66 vagy akár 80 watt is lehet. E szimpatikus újítások ellenére több kulcsfontosságú komponens változatlan maradhat. A hírek szerint a mobil megtartja elődje megjelenítőit, vagyis a belső részre egy 6,8 hüvelykes, hajlítható, Full HD+ felbontású LTPO OLED panel kerül, kívülre pedig egy 4 colos, szintén Full HD+ képminőséget szavatoló, ugyanúgy LTPO OLED kijelzőt szerelhetnek.
A Honor állítólag a hátlapi kamerakészletet sem piszkálja, két képrögzítő egységből fog állni, és ugyanaz az 50 megapixeles, 1/1,5 hüvelykes szenzorral szerelt elsődleges kamera viszi majd a prímet. Összességében véve tehát a Magic V Flip 2 nem lesz egy kalapot lesöprő, áll-leejtő újdonság, de azért az erősebb lapkakészletnek és a méretesebb akkumulátornak fogunk tudni örülni.
Forrás: GSMArena