200 megapixeles periszkópos kamerával jön a Redmi K100

0

Hírt adott magáról a Redmi K100 széria, amelyről azt beszélik, hogy tagjai 200 megapixeles periszkópos kamerával lépnének a küzdőtérre. A várhatóan két készülékből álló sorozattal mi azért foglalkozunk, mert a nemzetközi piacon is megjelenhet Poco márkanév alatt, mint F9 Pro és F9 Ultra.

Az egyik megbízható ázsiai szivárogtató tette közzé az információt, miszerint a Redmi K100 széria már a tömeggyártás előtti értékelési fázisban van, és a sorozat tagjainak legnagyobb dobása a 200 megapixeles periszkópos telefotó egység lesz. A kínai vásárlóközönség két modellnek örülhet majd: az egyik a K100, a másik pedig a K100 Pro Max. Az elnevezések alapján jól látható, hogy a gyártó a prémium kategóriában akar hódítani a szóban forgó készülékekkel, amelyek egyre inkább eltávolodnak a középkategóriától.

A nemzetközi piacokon az okostelefonok várhatóan a Poco márkanév alatt fognak megjelenni: a K100 a Poco F9 Pro, míg a K100 Pro Max a Poco F9 Ultra nevet kaphatja. Amennyiben a friss hírek igaznak bizonyulnak, az F9 Ultra lesz az első Poco készülék, amely ilyen fejlett kameratechnológiával rendelkezik, közvetlenül kihívva a piacvezető zászlóshajókat. A legtöbb gyártó jelenleg – főleg – 50 vagy 64 megapixeles szenzorokat alkalmaz készülékeik periszkópos kamerájában, így a Redmi váltása 200 megapixelre határozott és agresszív stratégiára utal.

Bár a technológiának megvannak a fizikai korlátai – például a kisebb pixelek fénygyűjtő képessége –, ha bejön a Redmi számítása, lépésük alaposan felforgatja a piacot. Ha a Xiaomi képes lesz relatíve pénztárcabarát áron kínálni újdonságait, azzal nyomást gyakorolhat a prémium gyártókra, amelyek eddig részben a kamerák fölényével indokolták a sokszor igen brutál árcédulát. Azt már csak zárójelben jegyeznénk meg, hogy az előzetes hírek alapján kivehető egy tendencia, hogy a gyártók egyre inkább a kamerás és akkumulátoros képességeket próbálják fejleszteni a színfalak mögött, mivel a többi alkatrész, különösen a memóriamodulok ára jócskán megemelkedett a mesterséges intelligencia őrület miatt.

Forrás: Gizchina

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid