A Nothing márka társalapítója megerősítette, hogy idén már nem lesz új CMF márkás okostelefon a kínálatukban. Az eredetileg őszre várt CMF Phone 3 Pro megjelenését a mesterséges intelligencia gerjesztette alkatrész-drágulás hiúsította meg. A CMF brand ennek ellenére több termékkel is készül, illetve a Nothing tarsolyában is lapul valami.
A Nothing tavaly áprilisban dobta piacra a CMF Phone 2 Prót, amelynek utódja, ha lesz is, nem mostanában fog megjelenni. Bár a múlt hónapban még felröppentek olyan szóbeszédek, hogy a CMF Phone 3 Pro az év harmadik negyedévében, valamikor augusztus és szeptember környékén bemutatkozhat a nagyérdemű előtt, a legfrissebb infók szerint a készüléket kénytelenek vagyunk elengedni, mert a gyártója is így tett.
Szóval a helyzet az, hogy idén már nem lesz új okostelefon a CMF kínálatában, és ezt Akis Evangelidis, a Nothing társalapítója is kénytelen volt igazolni. A döntés hátterében prózai és logikus indok áll, mégpedig a memóriamodulok folyamatosan emelkedő ára. Ugyebár a CMF almárka a gyártó büdzsé kategóriás termékeit vonja össze, az alkatrészek drágulása pedig hatványozottan sújtja ezt a szegmenst.
Evangelidis elmondása szerint a jelenlegi piaci körülmények között egyszerűen képtelenek lennének olyan telefont összehozni, amely valódi előrelépést jelentene úgy, hogy közben a CMF logóhoz méltó, baráti árcédulát tudnának a dobozára ragasztani. Bár idén új CMF okostelefon nem lesz, a társalapító ígérete szerint a márka számos új portékával készül, sőt, új termékkategóriákba is belépnek majd. Ami pedig a Nothingot illeti, hamarosan új készülékkel fognak jelentkezni, de erről egyelőre nagyon keveset tudni.
Forrás: GSMArena