A Huawei állítólag már gőzerővel dolgozik az alig néhány hónapja bemutatott Nova 15 Ultra utódján. A legfrissebb kínai értesülések szerint a várhatóan Nova 16 Ultra néven érkező okostelefon megtartja az előd kijelzőjét, de mögötte már csúcskategóriás Kirin 9 szériás lapkakészlet, valamint egy igenncsak méretes, 7000 mAh-s akkumulátor lesz.
A Huawei Nova 15 Ultra csupán néhány hónapja debütált, de egy friss kínai szivárgás alapján a gyártó már javában fejleszti a közvetlen utódot. A várhatóan Huawei Nova 16 Ultra néven érkező mobil komoly hardveres előrelépést jelent majd, borítása alá ugyanis Kirin 9 szériás processzor kerülhet. A megjelenítőt viszont nem bántják: elvileg ugyanazt a 6,84 hüvelykes LTPO OLED panelt szerelik az előlapra.
A Huawei Nova 16 Ultra burkolata alá méretesebb, 7000 mAh kapacitású akkumulátort préselhetnek, ez váltja majd a korábbi 6500 mAh-s telepet. Akárcsak az előd, az új modell is támogatni fogja a vezeték nélküli töltést. A hátoldali kamerarendszer viszont felemás képet mutat, már ami az innoválást illeti. Az elsődleges képrögzítő egység felbontása marad 50 megapixel, azonban egy vadonatúj, 1/1,3 hüvelykes szenzor kerül a belsejébe, ami várhatóan sokat javít majd a képminőségen.
Az 50 megapixeles periszkópos telefotó kamerát viszont nem újítják, nem változtatják: módosítások nélkül emelik át a Nova 15 Ultrából. A források szerint jó eséllyel az ultraszéles látószögű kamera specifikációi sem változnak. Azt egyelőre homály fedi, hogy a Nova 16 Ultra pontosan mikor mutatkozik be a nagyközönségnek, abban viszont biztosak vagyunk, hogy hamarosan újra hallani fogunk róla.
Forrás: GSMArena