A Samsung 2025-öt erősen indította, azonban a rekordnyereséget hozó első három hónapot gyengébb második negyedév váltotta. A dél-koreai források szerint a visszaesés egyik fő oka a Galaxy S25 széria iránti kereslet, amely az év eleji remek kezdés után egyszer csak alábbhagyott.
2025 első negyedéve rekordnyereséget hozott a Samsungnak, de dél-koreai sajtóorgánumok úgy tudják, hogy a vállalat jóval gyengébb pénzügyi eredményekkel kénytelen számolni az áprilistól júniusig tartó időszakra vonatkozóan. Az előrejelzések szerint a cég profitja a 3,67 milliárd dollár körüli sávban mozoghat, ami messze elmarad a negyedév elején várt közel 5,14 milliárd dollártól. Ráadásul ez a szám drasztikus, akár 50%-os visszaesést is jelenthet a tavalyi év azonos időszakában elért több mint 7,34 milliárd dolláros nyereséghez képest.
A visszaesés egyik legfőbb okaként a Galaxy S25 termékcsalád gyengülő eladásait jelölik meg a hírforrások. Kétségtelen, hogy az év elején a termékvonal erősen indított, de az értesülések szerint a második negyedévben már csökkent a lendület, és az eladások jelentősen visszaestek. Pontos értékesítési számokat azonban egyelőre nem tudunk.
A gyenge eredményekhez természetesen más tényezők is hozzájárulnak. Egyrészt van egy általános globális gazdasági lassulás, a félvezető-ágazat is folyamatosan gyengélkedik, aztán ott vannak a Donald Trump és adminisztrációja által belengetett büntetővámok, a megnövekedett logisztikai költségek, ezek együttesen képesek nem csupán a mobilok, de kvázi bármilyen termék jövedelmezőségét lerontani.
A helyzeten talán változtatnak a hamarosan bemutatkozó hajlítható mobilok, ugyanakkor mivel ezek mégiscsak drága rétegtermékek, közel sem biztos, hogy fordítanak ezen a szituáción. Így talán a Samsungnak még agresszívabb promóciókkal kellene előrukkolnia a kulcsfontosságú piacokon, hogy ismét felpörgesse az eladásokat.
Forrás: PhoneArena