Már offline is működnek a Google hangutasításai

0

A Google Now 2012-es megjelenése óta már hangutasítások segítségével is vezérelhetjük androidos telefonunk bizonyos funkcióit, igaz, eddig folyamatos internetkapcsolat megléte is szükséges volt. Idén nyáron a Google Alkalmazás 4.8-as frissítésével bekerült a program kódjába ezen funkciók offline használatának lehetősége, azonban a valóságban ezt nem lehetett előhívni, egészen mostanáig. Néhány szemfüles felhasználó ugyanis észrevette, hogy az androidos mobiljuk akár internetkapcsolat nélkül is képes értelmezni a Google hangutasításait.

A Google az Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszerben tette elérhetővé a Google Now virtuális asszisztenst. A programnak rengeteg funkciója van, több, mint 100 különböző hangutasítást képes értelmezni, igaz, ezek magyarul nem működnek. Segítséget nyújt időjárással, utazással, szórakozással kapcsolatban, képes különböző kérdésekre magától válaszolni (pl. Melyik a legmagasabb hegy a Földön?) stb.

Most azonban koncentráljunk azokra a hangutasításokra, amelyek igazából nem is kívánnak internetkapcsolatot. Ugyanis a Google Alkalmazás segítségével bármikor felhívhatunk valakit, megnyithatunk egy appot, ki-bekapcsolhatjuk a zseblámpát, a Bluetooth-t, a Wi-fi-t stb. szimplán a hangunk segítségével. Eddig ezekhez is szükség volt internetkapcsolatra, ami elég bosszantó. A várva várt pillanat viszont most elérkezett, ugyanis már offline is működnek ezek a funkciók.

Néhány feltétele azért van a dolognak, ha ti is ki akarjátok próbálni az offline hangvezérlést. Először is magyarul továbbra se képes értelmezni a hangutasításokat a Google, azonban angolul tökéletesen működik a funkció, még ha a kiejtésetek nem is a legtökéletesebb (lásd videó). A Google Alkalmazást megnyitva a Beállításoknál a “Nyelv keresése” menüpont alatt kell kiválasztani az angol nyelvet. A teszt során az amerikai angol (English (US)) nyelv volt kiválasztva, de valószínűleg a brit angollal is működik, a generikus (English (Generic)) nyelvet választva viszont nem, ugyanis ennek nincs offline csomagja. A következő lépésben a “Hang” menüpont alatt kell beállítani elsődleges nyelvként az angolt, majd az “Offline beszédfelismerés”-re kattintva letölteni a kiválasztott nyelv csomagját. Ezután érdemes elérhetővé tenni az “Ok Google” utasítás felismerést bármely képernyőn, habár ez nem kötelező, de megkönnyíti a használatot.

Google Hang

Ha ezeket a beállításokat elvégeztétek, akkor már lehet is használni az offline hangvezérlést. Ha kikapcsoljuk az internetkapcsolatunkat, és elindítjuk a Google Alkalmazást, vagy csak egyszerűen kimondjuk az “Ok Google” kifejezést, akkor megjelenik a megszokott figyelmeztetés, miszerint ellenőrizzük a hálózati kapcsolatot, azonban láss csodát, ezalatt láthatjuk az elérhető offline parancsok listáját. A lista egyébként nem teljes, internetkapcsolat nélkül ugyanúgy tudunk hívásokat kezdeményezni, üzenetet küldeni (habár ez magyarul lehetetlen, hiszen csak angol nyelvű szöveget képes értelmezni a program), valamint nem csak be-, hanem kikapcsolni is tudjuk az összes feltüntetett funkciót, stb.

Google Offline

Ezentúl tehát akár offline is használhatjuk majd a hangvezérlést a telefonunkon, ami egy meglehetősen ésszerű újítást. Most már csak azt a fránya magyar nyelvet kellene teljes mértékben integrálni a programba kedves Google, és teljesen jóban leszünk.

Android Authority

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu egyik legújabb és legfiatalabb szerkesztője.

NapiDroid