Slash – Ha egy billentyűzettől vársz megváltást

0

Az androidos felhasználókat egy kissé meglepte, hogy a Google csak iOS-re adta ki a Gboard névre keresztelt billentyűzetét. Mióta az Apple meglépte, hogy harmadik féltől származó virtuális billentyűzetek is használhatóak legyenek a mobil operációs rendszerükön, egyre több fejlesztő teszi ezt meg, köztük a Google is.

A Gboard fő újítása a keresősáv gyors elérése és integrációja a billentyűzeten belül.

Az Android Authority egyik szerkesztőjének jutott eszébe, hogy Androidon a Google megoldásától függetlenül már elérhető egy billentyűzet, amely a Google-keresés mellett még jó néhány beágyazott funkcióval rendelkezik. Az ő cikke nyomán kísérelem meg bemutatni, hogy mit is tud a Slash nevű billentyűzet.

Jó pár szolgáltatás és ezeknek néhány funkciója érhető el a billentyűzeten belül, gépelés közben.

Jó pár szolgáltatás és ezeknek néhány funkciója érhető el a billentyűzeten belül, gépelés közben.

Túlságosan nehéz dolgom egyébként nincs, hónapok óta én is ezt használom minden nap. A billentyűzet nevét a “/”-jel angol nevéből kapta, ugyanis koncepciója nagyban épít használatára.

De mire is jók ezek?

  • Elsősorban több, mint 20 szolgáltatáshoz való elérést biztosít, amelyek többé-kevésbé integrálódtak a billentyűzetbe. A Google-keresés mellett ilyen például a Névjegyek, a Térképek, a Soundcloud, a Spotify, a Twitter, a YouTube vagy éppen a Foursquare és a Giphy. Ha akarjuk, egy rövid paranccsal elküldhetjük bárkinek a pontos helyünket vagy éppen egy Wikipédia-szócikket.
  • Hozzáadhatunk saját parancsokat is, korlátlan számban. Ennek egyik leghasznosabb felhasználási módja az, hogyha gyakran használt rövidítésekhez társítjuk azok megfelelőit. Ezek jól jöhetnek űrlapok kitöltésekor, például egy webshopból való rendeléskor. Azonban egy tipikus problémára is megoldást nyújthat: semmi nem akadályozza meg, hogy az ékezetes karaktereket tartalmazó szavakhoz az ékezetmentes, gyorsabban leírható változatait rendeljük.

Oké, oké, perjelek és parancsok. Mást tud a Slash?

slash_2

Egyedi parancsokat hozhatunk létre, vagy rákereshetünk valamire a Google-lel.

Örömmel állíthatom, hogy igen. A Gboardhoz hasonló egyérintéses gomb itt is elérhető, viszont megtoldották azzal, hogy a szolgáltatások közül tetszőlegesen válogathatunk, hogy melyek kerüljenek a sávba. Ezek mellett többféle témát, köztük sötéteket is tartalmaz, amelyek éjszakai használatkor lehetnek különösen előnyösek. Kínál még olyan funkciókat is, amelyek szintén a gépelés gyorsaságán javíthatnak, például dupla szóközzel pontot tehetünk, ujjnyomásra pedig kimásolhatunk egy-egy szót a vágólapra.

slash_3

Hivatkozhatunk egy gyorsparanccsal akár egy Wikipédia-szócikkre vagy beszúrhatunk egy animált képet a Giphy segítségével. Ezeken kívül persze még tucatnyi szolgáltatásból csemegézhetünk.

A fejlesztők ígérik, minden kényes adatunkat tiszteletben tartják, és a szerverükre csak az összeomlásokat jegyző naplókat, illetve névtelen statisztikát küldenek el.

A Slash Keyboard teljesen ingyenesen tölthető le a Play Áruházból.

forrás: Play Áruház

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Informatikus, vagy valami olyasmi

NapiDroid