Xiaomi Mi 9 Global verzió az eddigi legjobb áron!

0

A Xiaomi Mi 9 a gyártó eddigi legfejlettebb csúcsmobilja, és az első tesztek alapján egyáltalán nem okozott csalódást, szinte minden téren remekül teljesít. A készülékből van már hivatalos nemzetközi verzió is magyar nyelvvel, és most meglepően olcsón lehet lecsapni rá korlátozott ideig!

A készülék 6+64 GB-os Global verzióját most jelentősen leakciózta a GearBest, mindössze 499,99 dollárért rendelhető ingyenes szállítással kék színben, ami átszámolva olyan 139.900 Ft-ra jön ki. Már ennyit is lazán megér a készülék, de most jön a lényeg: ha vannak GB pontjaid, akkor tovább csökkenthető az ár, akár 50 dollárral, így már 125.900 Ft környékén is tiéd lehet a készülék. (Frissítés: úgy néz ki változtattak a terméken idő közben, most már sajnos nem enged pontot felhasználni, de enélkül is elég jó az ár.)

További részletek és rendelés:

GearBest pontok: a vásárlások után pontokat kapsz a GearBesten, 100 ilyen pont 2 dollárt ér. Ha véleményeket is írsz a termékekhez, képeket, videókat töltesz fel, akkor további pontokhoz juthatsz. Ezeket a pontokat a nem kuponos vásárlásoknál használhatod fel, de nem minden terméknél, ritka az ilyen alkalom, hogy ennyit tudj velük spórolni. Itt nézheted meg, hogy vannak-e pontjaid.

Xiaomi Mi 9

A Xiaomi Mi 9 egy 6,39 colos Samsung Super AMOLED kijelzővel bír, ami az előlap 90,7%-át foglalja el. A káva sokat vékonyodott a Mi 8 óta, és a notch is kisebb lett, ezúttal csak egy apró, csepp alakú bevágás van fent a szelfikamerának.

A felbontás Full HD+, fényerő a 600 nitet is elérheti, a védelemről pedig a legújabb Gorilla Glass 6 gondoskodik. Szoftveres téren is felturbózták a megjelenítőt, van új olvasó mód (Reading mode 2.0), “napsütés” mód a kültéri használatra (Sunlight mode 2.0), és sötét mód is, utóbbi teljesen átszabja a menü megjelenését (sötét hátterek, világos betűk). Ezzel nem csak a szemünket kímélhetjük, de energiát is spórolhatunk, hiszen az AMOLED panelek ilyenkor kevesebbet fogyasztanak. Ja, és van Always-On funkció is, ami sokféleképpen testreszabható.

A kijelzővel kapcsolatos újítások sora még nem ért véget, ugyanis ebbe építették az optikai ujjlenyomat-olvasót, ami így a hátlapról visszakerült az előlapra.

A meghajtásról természetesen a Qualcomm legújabb csúcshardvere, a Snapdragon 855 gondoskodik, amit tulajdonképpen elsőként kapott meg a Mi 9 a “mainstream” okostelefonok közül. Ehhez jön legalább 6 GB RAM és 64 GB háttértár.

Mos pedig nézzük a kamerákat! A hátlapra tripla megoldás került, elsőként a Xiaomitól, és a fő szenzor nem is akármilyen, egy vadonatúj, 48 MP-es Sony IMX586 érzékelőről van szó Quad Bayer szűrővel. A szenzorméret hatalmas (1/2 col), az apertúra f/1,75, a pixelméret pedig 0,8 µm, de a Super Pixel metódussal összevonhatóak négyesével a képpontok, így gyönyörű 12 MP-es fotókat lehet lőni a kamerával (ilyenkor 4-szer annyi fény jut egy képpontra).

A fő szenzor mellett kapunk egy 16 MP-es egységet extra széles, 117 fokos látószöggel, ami nem csak tájképekre lesz jó, hanem nagyon közeli makrókra is, akár 4 cm távolságból. Ezen kívül van még egy 12 MP-es telefotó kamera, ami 2-szeres optikai zoomot tesz lehetővé, és nem mellesleg mindhárom egység kapott autofókuszt is. Nem mellesleg a Mi 9 kamerája az egyik legjobb eddigi értékelést kapta a DxOMark tesztjén.

A szelfikamera felbontása 20 MP (f/2.0, 0.9µm), és egyes régiókban támogatja az AI arcfelismerést.

Nem esett még szó az akkumulátorról, ami 3300 mAh-s lett, és támogatja 27W-os “Charge Turbo” gyorstöltés USB-C porton keresztül, és vezetéknélküli gyorstöltés is, utóbbi 20W-os, ami kiemelkedően jó, nem láttunk még ilyet okostelefonban. Az extrák között említést érdemel még a duál GPS, az NFC, az infraport és a microSD bővítési lehetőség, a rendszer pedig természetesen már gyárilag MIUI 10 (Android 9 Pie alapokon).

Linkek még egyszer:

 

Biztosan nincs vámolás, ha EU raktárból rendelsz, vagy ha a végösszeg 37 euró (~42 dollár) alatt van.

Számos webáruház kínál valamilyen vámmentes szállítási módot az EU raktárakon kívül is. Ezek a legtöbbször jól működnek, az esetek 95-99%-ában valóban nem lesz vámolás, de előfordulnak ritka kivételek, amikor mégis fennakadnak a vámon. Ilyenkor a plusz költségek alapvetően a vásárlót terhelik, de írni kell az adott webáruháznak, általában ki lehet alkudni legalább egy részleges kompenzációt.

Ismertebb vámmetes szállítási módok (ezek nem EU raktárak):

Gearbest:

  • EU Priority Line (általában jól működik, sokan használják)
  • Europe Registered – új! (120 dollár alati termékeknél elérhető, jól működik)
  • Netherlands Registered(PDM) – új! (jól működik, közel 100%-os megbízhatóság)
  • EU Railway Priority Line (nagyobb méretű termékekhez, lassú de megbízható)
  • EU Express (régebbi jól működött, az utóbbi időben már nem annyira biztos, de a legtöbbször nincs vele gond)

A terméklapon nem látszik az összes opció, a rendelési oldalon válassz végleges szállítási módot. A legtöbb terméknél a fentiek közül egy, vagy esetleg kettő érhető el, nem az összes.

Banggood:

  • EU Priority Line (általában jól működik, sokan használják)
  • European Direct Mail (helyette már EU Priority Line szokott lenni)
  • European Railway Direct Mail (nagyobb méretű termékekhez, lassú de jól működik)

GearVita

  • EU Priority Line (a legtöbbször működik, de nem 100%-os)

Tomtop:

  • Duty Free Shipping (sajnos nem mindig működik, számolni kell a vámolással, de az alap szállítási módoknál jobb)

Geekbuying:

  • EU Priority Line (jól működik, nem szokott vele probléma lenni)

Forrás: GearBest

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid