Xiaomi Redmi Note 4 Pro teszt

14

Megérkezett hozzánk tesztelésre a Xiaomi egyik friss készüléke, a Redmi Note 4 Pro, ami tulajdonképpen megegyezik a sima Redmi Note 4-gyel, csak több memóriát és tárhelyet kapott.

Doboz, tartozékok

A Redmi Note 4 Pro egy kisméretű, fehér dobozban érkezik, amelyen a készülék képe is visszaköszön. A fedelet leemelve egyből a mobil tárul elénk, alatta pedig csak a legszükségesebb tartozékokat találjuk: 2 Amperes töltőfej, adatkábel, SIM tű és némi papír. A töltő egyébként nem EU szabványos, de kapunk hozzá egy megfelelő átalakítót.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-01

Pozitív, hogy a mobilon gyárilag volt egy matt fólia, amiről végre lehagyták a feliratokat, azaz akár maradhatna is a kijelzőn, de sajnos nem vágták ki rajta a frontkamera helyét, így a matt kialakítás miatt homályosak lesznek a szelfik. Addig viszont mindenképpen jó szolgálatot tehet, amíg sikerül hozzá vennünk egy másik fóliát.

Külső

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-02

A Redmi Note 4 (Pro) egy igazi prémium készülék lett, meglehetősen szép dizájnnal. Masszív unibody fémház borítja, és a hátlap lekerekített két oldalt, ami kellemesebb fogást biztosít, és így vékonyabbnak is tűnik a mobil. Egyébként egész pontosan 151 x 76 x 8.4 mm-es dimenziókkal és 175 grammos tömeggel rendelkezik a telefon.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-03

Az előlap nagy részét az 5.5 colos kijelző foglalja el, amit egész vékony káva határol, azaz nagyon jó a kijelző/előlap arány (72.7%). Fent a szokásos dolgokat találjuk (értesítési LED, fény- és közelségérzékelő szenzorok, beszédhangszóró, frontkamera), alul pedig három kapacitív érintőgomb figyel háttérvilágítással.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-04

A mobil tetejére került a 3.5 mm-es jack csatalakozó, és van itt egy infraport, valamint egy mikrofonnyílás is. Alul a hagyományos microUSB portot találjuk, és bár úgy tűnik, mintha két hangszóró lenne, csak a jobb oldalról jön hang, a másik oldalt a mikrofont találjuk, azaz nincs sztereó hangzás.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-05

A mobil jobb oldalára került a bekapcsoló és a hangerő gomb, ezek is fémből vannak, jó a nyomáspontjuk, és egyáltalán nem lötyögnek. Bal oldalt a SIM tálcát találjuk, ami egy micro és egy nano SIM-et fogad, de a második helyre microSD kártyát is tehetünk.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-06

A hátlapot két antennacsík díszíti, ami szerintem egyáltalán nem ront az összképen, kicsit megtöri a fém egyhangúságát. A méretes kameraszenzort fent, középen találjuk, van alatta egy kéttónusú LED villanópár, és nem maradt el az ujjlenyomat-olvasó sem.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-07

Összességében szerintem maximálisan meg lehetünk elégedve a telefon kivitelével. A dizájn abszolút prémium hatást kelt, jó a mobil fogása, és az összeszerelés is hibátlan. Nem recseg-ropog a ház, nagyon masszív lett az egész.

Kijelző

A Xiaomi Redmi Note 4 Pro egy 5.5 colos IPS kijelzőt kapott, ami kifejezetten szép megjelenítést biztosít. A színek élénkek, de nem túlszaturáltak, a fekete elég sötét, és a fehér is rendben van. A felbontás Full HD, ami 401 ppi pixelsűrűséget jelent, ez szabad szemmel nézve már éles képet biztosít.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-08

A betekintési szögek hibátlanok, bármilyen szögből tökéletesen látszik a kijelző, és nem torzulnak a színek. A minimális fényerő nagyon alacsony, ami mindenképpen pozitív, és a maximális érték is elegendő, ezzel már egész jól látszik a kijelző napsütésben is.

xiaomi-redmi-note-4-pro-napidroid-09

Az előlapot egy 2.5D-s üveg borítja, azaz a széleken van egy minimális hajlítás, arról azonban nem tudunk, hogy bármiféle védelmet kapott volna a kijelző, azaz érdemes egyből fóliát tenni rá.

Hardver

A Redmi Note 4-et és a Note 4 Prót is a MediaTek Helio X20 (MT6797) chipset hajtja, ami egy erős, 10 magos processzort rejt. A magok 3 klasztert alkotnak, kapunk négy darab 1.4GHz-es Cortex-A53 magot, négy 1.8GHz-es Cortex-A53 magot, valamint a teljesítményigényes feladatokhoz két 2.1GHz-es Cortex-A72 magot. A grafikus gyorsításért a Mali-T880MP4 GPU felel, és a Pro modell esetében 3 GB RAM, valamint 64 GB bővíthető belső tárhely áll rendelkezésre. (A Redmi Note 4 alapmodellje 2 GB RAM-mal és 16 GB tárhellyel érkezik.)

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-05

A készülék hardvere nagyon erős a maga kategóriájában, AnTuTuban például 80 ezer pont fölött teljesít. Ennek megfelelően a sebességgel nincs is gond, gyorsan pörög a rendszer, hamar elindulnak az alkalmazások. A komolyabb grafikájú játékok is szépen futnak, szinte mindennel megbirkózik a masina.

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-06

Adatkapcsolati téren a szokásos dolgokat kapjuk, van kétcsatornás Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2, infraport és GPS (A-GPS, GLONASS, BDS) is. Utóbbi remekül működik, egy pillanat alatt belövi a pontos helyzetünket. Természetesen a 4G támogatás sem maradt ki, de sajnos ez a Xiaomi modell sem ismeri a B20-as sávot (800MHz), azaz vidéken nem biztos, hogy ki tudjuk használni az LTE hálózatok adta lehetőségeket. Az NFC szintén kimaradt, de ezt egyébként sem használják sokan.

A hangminőség telefonálás közben tiszta mindkét félnél, ezt segíti a zajszűrős mikrofon is. Zenehallgatásnál is jó a minőség, egy megfelelő fülhallgatóval szépen szól a mobil, és a lenti mono hangszóró is hozza az elvárható szintet, bár magasabb hangerőnél már eléggé torzít.

Szoftver

A Redmi Note 4 Pro egy Android 6.0-ra épülő MIUI 8 rendszerrel érkezik, ami a gyártó legújabb saját felülete. A kinézet kifejezetten modern lett, követi a Google által is alkalmazott flat dizájn alapelveit. Nincsenek árnyékok és különféle 3D-s effektek, az egész nagyon letisztultnak és kiforrottnak tűnik, de azért nem maradtak el a szép átmenetek és animációk.

A felület részletes bemutatásába most nem mennék bele, az alábbi képernyőképeken látszanak a fontosabb részletek:

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-01 xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-02 xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-03 xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-04

Mi egy többnyelvű, Global ROM-mal kaptuk a mobilt, amelyből természetesen a magyar nyelv sem maradt ki (bár a fordítás elég hiányos). A szoftver mindenféle fölösleges sallang nélkül érkezett, de szerencsére volt rajta működő Play Áruház, ahonnan minden szükséges app leszedhető.

A sebességre nem lehet panaszunk, a menürendszer gyors, egyáltalán nem akad, azaz nincs nagy gond a szoftveres oldalon, de néhány negatívumot azért meg lehet említeni. Az egyik, hogy az értesítések (Messenger, email, stb.) kisebb-nagyobb késéssel jelennek meg. Nyilván energiatakarékossági okokból nem szinkronizál folyamatosan a telefon, de ez azért zavaró tud lenni.

A másik negatívum, hogy sajnos ez a mobil sem érkezett adware (reklámprogram) nélkül. A kínai webshopok gyakran elrejtenek valami meglepetést a rendszerben. Nálam ezúttal a gyári fájlkezelő dobott fel néha 1-1 hirdetést. A helyzet kicsit javul, ha letiltod az innen érkező értesítéseket, de nem oldódik meg teljesen.

A MIUI 8 egyébként eszméletlen mennyiségű extrát tartalmaz, naphosszat lehetne sorolni, hogy mennyi mindent tud a rendszer. Van például egy úgynevezett “Dual apps” funkció, amivel meg tudjuk duplázni bármelyik appot. Lehet például két Facebookunk külön ikonnal a főképernyőn, amiket egymástól teljesen függetlenül futtathatunk, akár párhuzamosan is, más fiókkal. Vagy ott a “Second space”, ami majdnem olyan, mintha két mobilunk lenne. Beállíthatunk két profilt, és attól függően, hogy ki oldja fel a készüléket (pl. ujjlenyomattal), más felület, appok és beállítások jönnek elő. De ez csak kettő a sok közül, tényleg rengeteg az érdekes extra.

Még néhány érdekesség:

  • Egykezes mód
  • Quick ball (lebegő vezérlőpanel, bárhonnan gyorsan elérheted a leggyakrabban használt appokat, funkciókat)
  • Gyerek mód
  • Egyszerű mód
  • Témák
  • Dupla koppintásos kijelzőfelélesztés
  • Alkalmazásengedélyek testreszabása
  • Különböző energiatakarékossági funkciók
  • stb.

Kamera

A Redmi Note 4 Pro hátoldalán egy 13 megapixeles szenzort találunk f/2.0-s rekesznyílással, fázisdetekciós autofókusszal és kéttónusú LED villanóval, míg az előlapra egy 5 megapixeles, szintén f/2.0-s kamera került. Érdekesség, hogy az előd hátlapi kamerája 16 megapixeles volt, ami visszalépésnek tűnhet, de mint tudjuk, nem a megapixelek számítanak.

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-07

A szoftver viszonylag egyszerű és jól kezelhető. Válthatunk fotó és videó mód között, azonnal tudjuk állítani a vakut és a HDR-t (mindkettőnek van automata módja is), és vannak különféle üzemmódok, mint a panoráma, az éjszakai vagy a kézi mód. Utóbbinál sajnos csak a fehéregyensúly és az ISO érték állítható, a záridőt nem tudjuk manuálisan módosítani.

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-08

Az autofókusz szépen teszi a dolgát, viszonylag gyors és pontos, és a képek is egy pillanat alatt elkészülnek megfelelő fényviszonyok esetén.

Az alábbi tesztfotók készültek a Redmi Note 4 Próval:

xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-01 xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-02 xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-03 xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-04 xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-05 xiaomi-redmi-note-4-pro-kamera-06

A képek át lettek méretezve, itt találod az eredeti fotókat.

Mint látható, kedvező fényviszonyoknál egész jó fotókat lehet lőni a mobillal, viszonylag élesek a képek. Néha kicsit sötétebb a kelleténél a fotó, de ez utólagos szerkesztéssel könnyen korrigálható. Éjszaka már zajosak a képek, de azért ilyenkor sem vérzik el a kamera. Összességében szerintem jól teljesít a Redmi Note 4 fotózásban, simán megállja a helyét az árkategóriájában.

Videót legfeljebb Full HD-ben rögzíthetünk a mobillal, közepesnek mondható kép és hangminőséggel, de az optikai képstabilizátorról sajnos le kell mondanunk. Van time-lapse és lassított mód is, utóbbival 120 fps-es videókat készíthetünk 720p-ben.

Az 5 megapixeles szelfikamera megfelelő fényben kifejezetten jól teljesít, nem vesznek el a részletek, de a látószög nem túl nagy és a dinamikatartomány is alacsony, azaz a világos részek könnyen kiéghetnek. Az arcszépítésen kívül nem kapunk túl sok extrát, nem lehet például az ujjlenyomat-olvasó megérintésével ellőni a képeket. Az előlapi egységgel csak 720p-ben tudunk videót rögzíteni, ez visszalépés az elődhöz képest.

Üzemidő

A Redmi Note 4 Pro egy kifejezetten méretes, 4100 mAh-s aksit kapott, ami kifejezetten jó üzemidőt biztosít. Átlagos használat mellett simán elmegy 2 napot a mobil 5 óra körüli kijelzőidővel, folyamatos YouTube-videózással pedig nagyjából 10 órát bír közepes fényerőn.

xiaomi-redmi-note-4-pro-screen-09

A töltés viszonylag gyorsan megy, köszönhetően a MediaTek PumpExpress 2.0 technológiának. 1.5-2 óra alatt 0-ról 100%-ra tölthető a méretes telep, és kb. 30 perc alatt elérhető a 40%-os szint.

Összegzés

A Redmi Note 4 Pro egy kifejezetten erős ajánlat lett, hiszen egy egész komoly felsőkategóriás hardvert kapunk középkategóriás áron. A 10 magos processzor mellé bőséges memória és tárhely jár, és a kijelző is kifejezetten jó. A prémium kivitellel szintén elégedettek lehetünk, és üzemidőben is magasan veri az átlagot a készülék.

xiaomi-redmi-note-4-pro-10

A szoftver is egész jó, de azért vannak apró hiányosságok, a kamera pedig átlagosnak mondható, de erre sem lehet komoly panaszunk. Így leginkább csak a B20-as LTE sáv hiánya az, ami visszatarthat egyeseket a vásárlástól, meg persze az, hogy a mobilt nem forgalmazzák hivatalosan Magyarországon.

A készüléket a TinyDealtől kaptuk tesztelésre, ahol jelenleg 210 dolláros áron vásárolható meg a 3GB/64GB-os Pro modell. Ez átszámolva kb. 56 ezer forintra jön ki, ami még az áfával együtt is nagyon jó ár/érték arányt jelent. A sima Redmi Note 4 ára pedig kb. 170 dollár.

A készüléket a TinyDeal biztosított a teszt idejére.

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid