A minap bemutatták a Samsung Galaxy S25 mobilokat, amelyekről elmondható, hogy talán még sosem volt ennyire kevés újítás egy év alatt a széria történetében. Egy Galaxy S24-es modellről például semmi értelme váltani, de igazából a korábbi Samsung zászlóshajókat sem feltétlenül érdemes most lecserélni.
Nézzünk egy konkrét példát, a Galaxy S22-t, ami ugyebár 3 éve jelent meg, tehát nem egy mai telefon, ennek ellenére még most is megállja a helyét, és igazából összevetve egy Galaxy S25-tel azt vehetjük észre, hogy nem történt jelenős változtatás az erősebb és modernebb hardvert leszámítva.
Jól hangzik az új Snapdragon 8 Elite brutális számítási teljesítménye, sokat fejlődött a lapka a Galaxy S22-ben dolgozó Snapdragon 8 Gen 1 (vagy az európai modellek esetében az Exynos 2200) óta, de a felhasználók egy jelentős része nem igazán tudja kihasználni a plusz hardveres erőt, és a mindennapi telefonozás, videónézés, közösségi oldalak böngészése során jó eséllyel nem is fogjuk észrevenni a különbséget. Minden más szempontból pedig szinte ugyanazt hozza a Galaxy S22, vagy csak minimálisan marad el a friss csúcsmodellhez képest.
A Galaxy S22 és a Galaxy S25 nagyon hasonló méretekkel rendelkezik, szinte pontosan ugyanolyan szélesek, és a korábbi modell egy milliméterrel még alacsonyabb is, illetve a tömeg is szinte megegyező, pár gramm az eltérés mindössze. A kijelző pedig 0,1 collal nőtt az évek alatt (6,1 helyett már 6,2 colos), de lényegében ugyanazt hozza: Full HD+ felbontás, AMOLED technológia, 120 Hz-es képfrissítés.
A hátlapi kamerák gyakorlatilag nem változtak 3 év alatt, teljesen ugyanazok a paraméterei az 50 MP-es fő szenzornak, a 10 MP-es 3x telefotó kamerának és a 12 MP-es ultraszéles látószögű egységnek. A hangsúly manapság inkább a szoftveres fejlesztéseken és a mesterséges intelligencián van.
Az akkumulátor egy minimálisan nagyobb lett az S22-höz képest, 3700 mAh helyett már 4000 mAh-s, de továbbra is ugyanazt a viszonylag lassú 25 W-os töltést kapjuk, és a 15 W-os vezeték nélküli töltés sem fejlődött.
A RAM mennyiségét növelték 8 GB-ról 12 GB-ra, de a hétköznapokban ez sem lesz észrevehető, a belső tárhely pedig ugyanúgy 128 GB-ról indul, mint 3 éve, és bővítési lehetőség továbbra sincs.
A Galaxy S22-nél már ugyanúgy megvolt az IP68-as védettség, és még 2 évig megkapja a legújabb szoftvereket a telefon, tehát egy darabig még nem lesz elavult. Dizájn tekintetében van még egy minimális különbség a Galaxy S25 különálló kamerái miatt, illetve vékonyabb lett a káva, de azért annyira sok minden ezen a téren sem változott az elmúlt 3 évben.
Persze egyértelmű, hogy a Galaxy S25 egy modernebb (és minden bizonnyal jobb) telefon a 3 évvel ezelőtti elődjéhez képest, de ha valakinek még jól működik a Galaxy S22-je, akkor nem feltétlenül érdemes váltania, és egy rakat pénzt kiadni egy nagyon hasonló, de újabb készülékért. A sorozat többi tagjával is hasonló a helyzet, talán az Ultra változott a legtöbbet az évek alatt, főleg külsőleg, de az alap és a Plus modelleket elég lassan fejlesztik.