A Xiaomi jelentős stratégiai váltásra készül a HyperOS 4 kiadásával: a vállalat ugyanis a saját fejlesztésű architektúra bevezetésével fokozatosan kivezeti a régi MIUI-kódokat. A lépés célja a teljesítmény optimalizálása, a fennálló hiányosságok felszámolása, ugyanakkor nem kell megijedni, az Android-alapú szolgáltatások megmaradnak a széles körű alkalmazás-kompatibilitás érdekében.
Digital Chat Station szivárogtató értesülései és Lei Jun vezérigazgató korábbi utalásai alapján a Xiaomi lecseréli a rendszer mélyén található, hosszú évek alatt felhalmozódott MIUI-elemeket egy vadonatúj, szintén házon belül fejlesztett struktúrára. Ez a megközelítés lehetővé teszi a gyártó számára, hogy szorosabb ellenőrzést gyakoroljon a szoftver teljesítménye és biztonsága felett, és mindezek mellett grátiszban megszabadul a korábbi verziókból örökölt elavult kódoktól.
Bár az irány egyértelműen egy önálló operációs rendszer létrehozását sejteti á la Huawei és Harmony OS Next, a HyperOS 4 egyelőre nem szakít teljesen a gyökerekkel. A natív Android-szolgáltatások továbbra is a szoftver részét képezik majd. Ez garantálja, hogy a külsős fejlesztésű alkalmazások továbbra is hibátlanul fussanak, így a fejlesztőknek nem kell újraírniuk a programjaikat, a felhasználók pedig mindenféle nehézség nélkül használhatják megszokott applikációikat.
A Xiaomi által alkalmazott Zero Legacy filozófia jegyében a saját fejlesztésű mesterséges intelligencia modell is mélyebbre ágyazódik az új rendszerben. Az átállás folyamata már megkezdődött: bizonyos HyperOS 3.1 modulok, mint például az Időjárás vagy a Fotóalbum, jelenleg is mentesek a régi kódoktól, a teljes megújulás pedig a még idén debütáló HyperOS 4-gyel fog megvalósulni.
Forrás: Android Headlines