Végre testreszabható lesz az Android biztonsági mentése

0

A Google hamarosan újabb hasznos funkciót vezethet be, amelynek segítségével alkalmazásonként lesz szabályozható a biztonsági mentés. A jelenlegi automatikus, mindenre kiterjedő mentés helyett egyedi kapcsolókkal lehet majd szabályozni, hogy melyik applikációk adatai repüljenek fel a felhőbe. A jelenleg béta fázisban lévő funkció rugalmasabbá teszi a tárhelykezelést, miközben a személyes adatok védelmén is javít.

A Google tesztel egy új funkciót, amelynek valószínűleg sokan örülni fognak. A segítségével a felhasználók még több beleszólást kaphatnak biztonsági mentéseik menedzselésében. Ennek a lehetőségnek a jelei már hónapokkal ezelőtt megjelentek, de most végre elérhető a béta program résztvevői számára. Lényegében arról van szó, hogy a jövőben alkalmazásonként lehet szabályozni, hogy milyen adatok töltődjenek fel a felhőbe.

Ugye jelenleg a biztonsági mentés úgy működik, hogy vagy mindent mentünk, vagy semmit. Amikor a funkció aktív, a rendszer automatikusan feltölti a támogatott applikációk adatait a Google-fiókba, anélkül, hogy a felhasználónak beleszólása lenne a részletekbe. Mi tagadás, ennek a verziónak is megvannak az erényei, hiszen egy gyári visszaállítás után lényegében ugyanazt a környezetet kapjuk vissza, ha letöltjük a biztonsági mentést, de biztosan vannak páran, akik szeretnék maguk kiválasztani a mentésre érdemes információkat.

Az új felületen minden egyes applikáció kap egy külön kapcsolót, így elkerülhetővé válik, hogy felesleges fájlok foglalják a tárhelyet a felhőben, miközben az érzékeny adatokat kezelő alkalmazások mentése is könnyedén letiltható. Ezt a lehetőséget most még csak egy szűk réteg tesztelheti az Android béta programján belül, de ha minden flottul megy, a szélesebb körű bevezetést követően egy sokkal rugalmasabb, ám egyáltalán nem túlbonyolított mentési rendszert kaphatunk.

Forrás: Android Authority

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid