Doogee Smart Cube P1 teszt – Elképesztő okosprojektor Androiddal

0

A kínai Doogee jóvoltából kipróbálhattuk a cég legújabb termékét, a Smart Cube P1-et, ami nem egy szokványos eszköz, már külsőre sem. Hogy mi is ez pontosan? Röviden: a világ legkisebb okosprojektora. Nézzük pontosan mit is tud a készülék!

Frissítés: elkészült a videós tesztünk is, ezt a cikk fölött nézheted meg!

Csomagolás, tartozékok

Doogee-P1-NapiDroid-01

A színes doboz már önmagában is érdekes, hiszen pontosan olyan mintát kapott, mint maga a készülék. A tetőt leemelve egyből előbukkan a P1, ezen kívül csak egy töltőfejet és egy microUSB kábelt találunk itt.

Külső

Doogee-P1-NapiDroid-05

A Doogee P1 egy nagyjából 6x6x6 cm-es méretekkel rendelkező, 240 grammos kocka, ami még véletlenül sem keverendő össze Rubik Ernő találmányával. Akárkinek mutattam a kütyüt, az első próbálkozás mindig a szétszedésre, illetve az elemek forgatásra, elmozdítására irányult, de a színes, osztott dizájn ellenére a készülék nem tud ilyesmit.

Doogee-P1-NapiDroid-04

Az egyik legfontosabb alkotóelem természetesen maga a projektor, ami teljesen vízszintesen áll, senkit se tévesszen meg a ferde fekete keret. Jobb oldalt találunk egy normál USB portot, amit zárósapka fed, a bal oldalon pedig van egy bekapcsoló gomb, egy microUSB port (szintén zárósapka mögött), valamint egy tekerhető vezérlő, ami a fókusz állítására szolgál. Ezeken kívül találunk még egy jelző LED-et, valamint egy 2×1.2 Wattos hangszórópárt az eszközön.

Doogee-P1-NapiDroid-03

Képminőség

A Doogee P1 a Texas Instruments DLP (Digital Light Processing) képalkotási technológiáját használja, hasonlóan más kisméretű projektorokhoz. A fényforrás OSRAM LED-en alapul, ami 30.000 órás élettartamot és 70 lumenes fényerőt jelent.

Doogee-P1-NapiDroid-10

A projektor natív felbontása 854×480 képpont, ez elsőre kevésnek tűnhet, pedig egyáltalán nem az. Normál filmekhez és egyéb SD tartalmakhoz tökéletesen elég, aki pedig ragaszkodik a HD képvetítéshez ilyen kompakt méretben, annak más árkategóriában kell keresgélnie.

210 cm-es vetített kép

210 cm-es vetített kép

Elsőre egyébként én sem vártam sokat a P1-től, de meglepően jó képet produkál, és a fényerőt sem mondanám kevésnek. Akár 2-3 méteres is lehet a kivetített kép, ami alkalmi filmnézésre, fotóvetítésre vagy prezentációra simán megállja a helyét, csak egy nagy fehér falfelület kell hozzá.

Hardver

A Doogee P1 nem csak egy egyszerű projektor, hanem egy mini PC is egyben. Egy négymagos Amlogic processzor került bele 1 GB RAM-mal és 8 GB belső tárhellyel. Ettől természetesen nem kell beájulni, de arra tökéletesen elég, hogy meghajtsa a készüléken futó Android 4.4-es szoftvert. Tudunk netezni, fotókat nézegetni, videót lejátszani, ezek probléma nélkül működnek, sőt, egyszerűbb játékok is elfutnak a P1-en.

Doogee-P1-NapiDroid-06

Adatkapcsolati téren van Wifi 802.11 b/g/n és Bluetooth 4.0, mindkettő jól jön a használat során. A normál USB portra csatlakoztathatunk pendrive-ot, külső merevlemezt, egeret vagy akár billentyűzetet, és egy OTG átalakítóval a microUSB port is használható ilyen célokra. Utóbbin keresztül tölthető egyébként a készülék 4800 mAh-s beépített akksija, a normál USB-vel pedig más eszközöket tölthetünk (pl. mobilt), tehát powerbank gyanánt is használható az eszköz.

Doogee-P1-NapiDroid-09

A szoftvert nem részletezném külön, egy teljesen gyári Android 4.4-et kapunk Play Áruházzal, azaz bármit le tudunk tölteni, amire szükségünk van. Galéria, videólejátszó, zenelejátszó, böngésző, fájlkezelő és más alap dolgok pedig természetesen gyárilag vannak a készüléken. Illetve ami még fontos lehet, hogy magyar nyelv is beállítható.

Funkciók, használat

A Doogee P1 alapvetően a saját Android rendszert vetíti ki, tehát úgy működik, mint egy tablet, csak itt a projektor szolgál kijelző gyanánt. A bekapcsoláshoz az oldalsó gombot kell hosszan (legalább 3-4 másodpercig) lenyomva tartani, és máris feláll a rendszer, illetve megindul a vetítés. A projektor külön nem kapcsolható, addig vetíti a képet, amíg ki nem kapcsoljuk a masinát.

doogee-p1-2

Érintőképernyő híján egy egérrel tudjuk használatba venni a Doogee P1-et, ezzel minden további nélkül használható. De ez sem feltétlenül szükséges hozzá, a telefont is használhatjuk távirányítóként. Ha a bekapcsoló gombot duplán megnyomjuk, akkor előjön egy képernyő, aminek a segítségével összekapcsolhatjuk a mobilunkat az eszközzel. Ehhez egy appra lesz szükségünk, ami a megjelenített QR-kódot beolvasva tölthető le, majd Wifi-n keresztül az eszközre kell kapcsolódni (a szükséges kódot szintén kivetíti a készülék).

Doogee-P1-NapiDroid-11

Ha beüzemeltük a távirányítós megoldást vagy csak rádugtunk egy egeret a Doogee P1-re, máris kezdhetjük a mozizást, vagy bármit, amit az Android rendszer enged. Van egy mini PC-nk, ami képernyő gyanánt a falat használja. Ez azonban még nem minden.

Doogee-P1-NapiDroid-12

Ami nagyszerű a Doogee P1-ben, hogy nem csak a saját tartalmát tudja megjeleníteni. Az eszköz támogatja az AirPlay, a DLNA és Miracast szabványokat is, így akár egy számítógép, laptop vagy okostelefon képét is kivetíthetjük vele. (Elég menő például 2 méteres képátlón nézni az Asphalt 8-at, miközben a telefonunkkal irányítjuk a játékot.) Arra kell figyelni, hogy ha a P1 hotspot módban van, akkor nem tud a saját Wifi hálózatunkra csatlakozni, ilyenkor a másik eszközzel kell a P1-re kapcsolódni.

Doogee-P1-NapiDroid-13

3.5 mm-es jack csatlakozó nincs a készüléken, amit kicsit sajnálok, de a beépített 2X1.2 W-os hangszóró sem szól rosszul, és Bluetooth-on keresztül minden további nélkül ki lehet küldeni a hangot, ha valakinek komolyabb igényei vannak. Azzal viszont számolni kell, hogy a gép működése közben van egy folyamatos alapzaj a projektor hűtése miatt.

A fontosabb tudnivalókat szerintem leírtam, a Doogee P1 egy jó alapot biztosít, ezen felül már csak a fantáziánkon múlik, hogy mire használjuk. Jól jöhet otthoni mozizáshoz, családi képvetítéshez, de akár élvezhetjük rajta kedvenc YouTube-sztárunk legújabb videóját is. A legnagyobb előnye a készüléknek a hordozhatóság, és hogy konnektor nélkül is használható a beépített akksi révén. Így magunkkal vihetjük a P1-et nyaralásra, utazásra vagy sátorozni.

doogee-p1-sator

Üzemidő

A készülék 4800 mAh-s beépített akksija a gyári adatok szerint 3 órás folyamatos működésre elég, nekem kb. 2.5 órát sikerült kihozni belőle, ez egy teljes filmre bőven elég. Ha pedig hálózatról működtetjük az eszközt, akkor nincs ilyen korlát.

doogee-p1-toltes

A Doogee P1 akár powerbankként is használható, azaz tudunk vele USB-n keresztül más készülékeket tölteni, például okostelefont.

Összegzés

Doogee Smart Cube P1 egy nagyon ötletes eszköz, és maradéktalanul alkalmas arra, amire kitalálták. A dizájnja rendkívül egyedi, könnyedén hordozható, és sok mindenre használható. A képminőség is egész jó, tehát szinte minden tekintetben felülmúlta a várakozásaimat a készülék.

A legfontosabb kérdés persze az, hogy mennyibe kerül ez a remek eszköz. A P1 nemrég jelent meg 189 dolláros áron, ami átszámítva nagyjából 52 ezer forint, és ez még nem tartalmazza az áfát. Nem egy filléres kütyüről van tehát szó, de a hasonló mini projektorok ennél nagyságrendekkel drágábbak, és ennek fényében egyáltalán nem rossz vétel a P1.

Hogy tetszik a Doogee okosprojektora?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid