Alldocube iPlay 20 teszt – a legjobb tablet 45 ezer alatt

0

Az Alldocube iPlay 20 tablet meglepően sokat ad, nevetségesen kevés pénzért. Manapság egyre jobban háttérbe szorulnak a tabletek, de otthoni felhasználásra, például böngészésre, videók nézésére, videó csevegésre az idősebb korosztálynak vagy a gyerkőcöknek még mindig jobb választás lehet, mint egy belépő szintű telefon. 

Alldocube iPlay 20 most EU (CZ) raktárból érkezik 144,99 dolláros áron. A biztosítással és a minden további költségtől mentes EU Priority Mail szállítás díjával megnövelt végső ár 148,72 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 45 ezer forint. A szállítási idő 6 munkanap, ha sietünk a rendeléssel, a karácsonyfa alá még bekerülhet a csomag!

Bevezetés, tartozékok

A hazánkban nem túl ismert Alldocube már 2004 óta tevékenykedik, jelenleg Kína három vezető Android tablet márkája közé tartozik. A cég azt a célt tűzte ki maga elé, hogy az alvó tablet piacot életre keltse. Egész komoly felhozatallal rendelkeznek tablet és notebook fronton, ezért érdemes szemezgetni a gyártó kínálatából.

Az Alldocube iPlay 20, jelen tesztünk alanya, meglepően sokat ad nevetségesen kevés pénzért. Fém ház, Gorilla Glass üveggel ellátott Full HD kijelző, sztereó hangszórók, 4 gigabájt RAM, 64 gigabájt tovább bővíthető tárhely, pazar adatkommunikációs felhozatal és az Android 10 rendszer papíron jól mutatnak, de vajon a készülék a gyakorlati felhasználás során is képes meggyőzni bennünket? A tesztben mindenre fény derül.

Az iPlay 20 fekete színű tárolódobozában lévő tartozékokon nem fogunk meglepődni. Kapunk egy Type-C kábelt, egy 2 Amperes töltőfejet, SIM-tűt és egy használati utasítást. A kijelző védelméről a gyáriak gondoskodtak, ami jó, nem nekünk kell kínlódnunk a fólia felhelyezésével.

Külső, kijelző

A 245,2 x 149,4 x 7,95 milliméteres méretekkel és 450 grammos tömeggel rendelkező fém házas Alldocube iPlay 20 teljesen hagyományos megjelenésű. A viszonylag vastag kávák egy tablet esetében nem igazán jelentenek problémát, legalább meg lehet fogni rendesen. Az összeszerelési minőség teljesen rendben van, nem recseg-ropog a készülékház.

A bal oldalon található egy kettős SIM-foglalat, amelybe két nano SIM-kártya vagy egy SIM-kártya és egy micro SD-kártya helyezhető be. A gombok a jobb felső sarokban találhatók és a hátoldalon szimbólumokkal vannak jelölve. Kényelmes nyomáspontjuk van, nem lötyögnek. A felső élen egy 3,5 mm-es jack csatlakozót találhatunk. Lent a két sztereó hangszóró között egy USB-C csatlakozó kapott helyet. Értesítési LED és ujjlenyomat-érzékelő nem áll rendelkezésre, valamint nincs HDMI kimenet sem.

Az Alldocube iPlay 20 nagy, 10,1 hüvelykes képernyővel rendelkezik. A felbontás 1920 x 1080 pixel, ami 225 pixel/hüvelyk pixelsűrűséget eredményez. Ez elegendő a mindennapi használathoz, ebben az árkategóriában nem is számíthatunk ennél többre. Ez egy klasszikus IPS kijelző, amelynek panelje, érintőképernyője és kijelzője közvetlenül egymás fölé van szerelve (OGS). Ez a megoldás sokkal jobb nézőszögstabilitást eredményez, mint ahogyan azt a legtöbb olcsó táblagép esetében megszokhattuk.

A kontraszt kielégítő, és a 470 cd/m² fényerő is elég jó ahhoz, hogy a tablet szabadban, közvetlen napfény nélkül használhassuk. A Gorilla Glass üveg védelemmel és oleofób bevonattal ellátott érintőképernyő egyszerre 10 ujjat tud lekezelni, gyorsan és pontosan működik.

A Google DRM oldaláról csak Widevine L3 biztonsági szint adott, ami ebben az ár szegmensben egyáltalán nem meglepő. Ezért a Netflix vagy Prime Video féle HD streamingnek búcsút mondhatunk, a tartalmakat 480p felbontással nézhetjük csak. A tableten tárolt anyagok és a YouTube nézésével nincs probléma. A videókat késleltetés nélkül, 1080p 60fps sebességgel játszhatjuk le.

Hardver, szoftver

Az Alldocube iPlay 20  burkolata alatt egy 28 nanométer csíkszélességű Unisoc Spreadtrum SC9863A chipset lakozik. Az ARMv8A architektúrára építkező processzorban nyolc darab Cortex A55 mag dolgozik, 768-1600 MHz CPU órajel tartományban. A grafikus megjelenítésért egy PowerVR GE8322 GPU a felelős, 4 gigabájt LPDDR4 RAM rendszermemóriával karöltve. Ehhez hozzájön még 64 gigabájt belső memória, amely tovább bővíthető SD-kártyával, tehát memóriafronton nem sok panaszunk lehet.

A szintetikus tesztek eredményei alapján a tablet teljesítménye megegyezik a tipikusan alacsony költségvetésű okostelefonok sebességével. A nem egészen kétéves fejlesztésű SoC, a maga 28 nanométeres gyártástechnológiájával nem nevezhető energiahatékony megoldásnak. Ennek ellenére valós használat során elképesztően alacsony készenléti energiafogyasztást produkált. A 7 nanométeres (N7P) technológiával, a TSMC gyárában készülő Qualcomm Snapdragon 865 lapkával rendelkező telefonom sem tud 9 mA üresjárati fogyasztást. Szóval az elmélet és a gyakorlat nem mindig az elvártak szerint alakul.

Az alkalmazások rövid betöltődési idővel egész gyorsan megnyílnak, majd folyamatosan laggolás nélkül futnak. Csak nagyon összetett webhelyeken vagy a gyors görgetésnél akad itt-ott néhány döccenés. Összességében a szabványos alkalmazások sebessége nagyon kellemes. Az álltalános rendszersebesség mindenképpen elegendő a multimédia, a szörfözés, a filmnézés és az e-könyvek számára.

A hatalmas kijelző miatt játszani is jó a tableten, de mivel én rettentő béna vagyok az online gamer világban, ezért a játékos képességek felmérését szokás szerint másra bíztam. Junior tesztelőm ahhoz az új generációhoz tartozik, akik már mobiltelefonnal a kezükben születettek. A népszerű PUBG játékban 60 percen keresztül voltak aprítva az ellenfelek. A töltöttség 20%-ot csökkent, az akkumulátor 12, a CPU hőmérséklete pedig 13 Celsius fokkal emelkedett a game végére. Az alacsony grafikai beállítások és FPS értékek ellenére a játékélmény egész jó volt. A végeredmény még annál is jobb, a lenti képen látható. Winner #1/100, azaz 100 játékosból az első hely!

Szoftveres fronton egy magyarul is tudó Android 10 rendszerrel örvendeztet meg bennünket a gyártó, ami nagyon jó. A szinte teljesen kihalt tabletek piacán sokszor csak elavult Android verziók vannak, főleg az olcsóbb árkategóriában. Ezért az Alldocube iPlay 20 hatalmas előnnyel rendelkezik sok versenytárssal szemben. A tiszta zöld robotos rendszert a gyártó gyakorlatilag érintetlenül hagyta. Az ikonok kialakítását kissé megváltoztatták, néhány plusz opciót és a kijelző kalibrálását adták hozzá a beállításokhoz. A teszt során nem voltak hibák vagy összeomlások, felesleges alkalmazásokkal sem terhelték az erőforrásokat, csak a Google pakk volt előre telepítve.

Adatkommunikáció, multimédia, üzemidő, végszó

Az Alldocube iPlay 20 minden releváns frekvenciasávot támogat, a B20-as 800 MHz-es LTE sávot is ismeri. Ezen túlmenően a telefont két nanoSIM fogadására készítették elő, két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy microSD kombinációban. Természetesen telefonbeszélgetéseket is indíthatunk a tabletről. A nagyobb tenyérrel rendelkező felhasználok egy kézzel is kivitelezhetik a hívásokat. A beszédhangszóró hiányában csak kihangosított üzemmódban történhet a csevegés, vagy fülhallgató használatával. A hívás minőség egyébként teljesen rendben van, sőt, a beszélgetéseket rögzíthetjük is. Persze elég kevés felhasználó telefonál tableten, a SIM-kártyát inkább mobilinternet elérésre pattintjuk a készülékbe.

A kétcsatornás Wi-Fi modem működésére nem lehet panasz, ahogyan a stabil 5.0-s Bluetooth kapcsolatra sem, minden általam használt eszközzel hibátlanul kommunikált. Szükség esetén navigációra is használható az iPlay 20, a GPS, a Glonass és a Beidou műholdak is támogatottak.

A masina hátlapján egy 5 megapixeles kamerát is felfedezhetünk, a várakozásoknak megfelelően a képminőség elég gyenge, de lehet azért fényképezni vele, ha szükség úgy hozza, a tablet amúgy sem fotózni van. Az előlapi 2 megapixeles kamera videócsevegésekre tökéletesen használható. Jó hír az RDS-információk megjelenítésére és elhangzó műsorok rögzítésére képes FM-rádió megléte.

A multimédiás hangszórók hangosak és még a legnagyobb hangerőnél sem torzítanak. Az igazán jó hangzáshoz kissé hiányzik a basszus, de a hang még mindig nagyon jó ehhez az árkategóriához.

A masina éltető energiaforrása, egy 6000 mAh kapacitású, Lithium-Polimer akkumulátor formájában bújik meg a hátlap alatt. Nálam egy nap után, 7 órás aktív kijelzőidővel igényelte a töltő csatlakoztatását. A feltöltés egy picivel több, mint 3 órát vett igénybe. A Work 2.0 battery life tesztben 9 óra 53 perces eredményt produkált a technika.

Az Alldocube iPlay 20 messze a legjobb tablet a 45 ezer forint alatti árkategóriában. A fém házba zárt, 10,1 hüvelykes Full HD kijelző jó élességgel, magas fényerővel, gyors érintőképernyővel és karcálló üveggel többet ér, mint amennyit fizetünk érte. Az Android 10 rendszer nagyon jól optimalizált, remek párost alkot a papíron gyengének tűnő, de a valóságban meglepően jó hardverrel. Ezek mellett a sztereó hangszórók, az FM-rádió, a kétsávos Wi-Fi, a Bluetooth 5.0 és a hibrid SIM tálca is kiemelik a gagyi tablet kategóriából az iPlay 20-at.

Hibaként az alacsony Widevine L3 tanúsítványt róhatjuk fel, a streaming szolgáltatóknál így be kell érnünk a 480p felbontással.

Összességében általános otthoni felhasználásra, például böngészésre, videók nézésére, zene hallgatásra, de akár kevésbé hardverigényes játékok futtatására is tökéletesen alkalmas ez a pénztárcabarát készülék. Tökéletes karácsonyi ajándék a gyerkőcöknek, vagy a nagyszülöknek például a Skype-hívások lebonyolítására az unokákkal.

Alldocube iPlay 20 most EU (CZ) raktárból érkezik 144,99 dolláros áron. A biztosítással és a minden további költségtől mentes EU Priority Mail szállítás díjával megnövelt végső ár 148,72 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 45 ezer forint. A szállítási idő 6 munkanap, ha sietünk a rendeléssel, a karácsonyfa alá még bekerülhet a csomag!

 

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid