Megérkeztek az Asus ROG Phone 5 mobilok: 18 GB RAM és hátlapi kijelző a legdurvább verzióban!

0

Rengeteg szóbeszédet és szivárogtatást követően végre hivatalosan is bemutatták az Asus ROG Phone 5 szériát. A készülékek valódi gamer zászlóshajók, továbbfejlesztett teljesítménnyel és ergonómiával, többféle kiszereléssel, köztük egy Ultimate verzióval, amely 18 GB RAM-mal támad. 144 Hz-es AMOLED megjelenítő, Snapdragon 888 lapkakészlet, 6000 mAh kapacitású akkumulátor és számos csatlakoztatható kiegészítő jellemzi az újdonságokat.

A készülék alap kiadása 8, 12 vagy 16 GB RAM-mal választható, a belső tárhely pedig lehet 128 vagy 256 GB-os. A legtöbb változat belsejében UFS 3.1 tárhely található, de vannak kivételek is. Az alapmodell mellett létezik egy Asus ROG Phone 5 Pro modell, amelynek burkolata alatt 16 GB LPDDR5 RAM, valamint 512 GB háttértár szolgál, és végül van a már említett ROG Phone 5 Ultimate változat, ebben 18 GB RAM zakatol, szintén 512 GB tárhely mellett, amin azért már kényelmesen el lehet férni, illetve muszáj is lesz, mert nincs bővítési lehetőség.

Akármelyik változatot is választjuk, a burkolat alatt csúcskategóriás Qualcomm processzor végzi majd a számításokat, név szerint a Snapdragon 888, ami az 5G hálózatokat is támogatja. A mobilok belsejében lévő hardveres komponenseket egy 6000 mAh kapacitású akkumulátor látja el energiával, amelyet két cellára felezett a tajvani gyártó. Ez a kialakítás lehetővé tette azt, hogy az alaplapot közelebb pozícionálja a mobil közepéhez, ez pedig két jelentős előnnyel jár. Egyrészt az opcionálisan csatlakoztatható AeroActive Cooler 5 tartozék – extra aktív hűtés – sokkal közelebb lesz a lapkakészlethez, másfelől az igénybevétel során keletkező hőt távol tartja a felhasználó ujjaitól. Nem fog leégni a kezed PUBG közben. :)

A kettéosztott aksis kialakítás ráadásul azt is lehetővé teszi, hogy a telep támogassa a 65 wattos gyorstöltést.

Akárcsak korábban, a telefon alján, valamint az oldalán lévő USB-C portot egyaránt használhatjuk töltéshez, a kábelt az oldalsó csatlakozóba dugva töltés közben is kényelmesen játszhatunk. Ez a bizonyos oldalsó csatlakozó nemcsak az elektromos feszültség átvitelére szolgál, de a segítségével egy külső monitort is rá lehet kötni a telefonra HDMI kapcsolaton keresztül, vagy ugyanide csatlakoztatható a már említett AeroActive Cooler 5 kiegészítő is.

A ROG Phone 5 nem lesz a kompakt készülékek rajongóinak kedvence, mert a megjelenítő egy 6,78 hüvelykes Samsung gyártmányú AMOLED konstrukció, amely HDR10+ tanúsítvánnyal rendelkezik, és képes a DCI-P3 színskála 111, valamint az sRGB 151 százalékát lefedni. Az új megjelenítő fényesebb, mint a korábban alkalmazottak, akár 800 nitre is képes teljesen fehér képernyő mellett. A felbontás továbbra is 1080p+, a képfrissítési ráta 144 Hz, a válaszidő pedig 1 ms. A panel érintésérzékenysége ezúttal 300 Hz, ami minimális előrelépést jelent az előd 270 Hz-es mintavételéhez képest. Az Asus szerint az érintési késés mindössze 24.3 ms.

Fontos megemlíteni, hogy a kijelző nem tudja teljesen adaptív módon állítani a képfrissítési rátát, 60, 120 vagy 144 Hz-en üzemel, de szerencsére van egy automatikus üzemmód, amely a megjelenített tartalomtól függően vált ezek között.

A kijelző karcok elleni védelmét Gorilla Glass Victus bevonat szavatolja, ezenkívül a képernyő rendelkezik egy speciális bevonattal, amelynek köszönhetően a panel még izzadt ujjak alatt sem veszíti el a csúszósságát. Habár a megjelenítő képátlója nőtt, a tajvani gyártó képes volt 25 százalékot lefaragni a kijelző körüli keretekből, így az Asus ROG Phone 5 mindössze néhány milliméterrel magasabb, mint elődje, szélesség tekintetében pedig még egy kicsit keskenyebb is. A tömeg nagyjából változatlan: a készülék 238 grammot nyom.

Kamerák tekintetében nem történt nagy változás, de gamer okostelefont nem is a képrögzítő modulok miatt vásárolnak az emberek. Az elsődleges hátlapi szenzor egy 64 megapixeles Sony IMX686, kapunk továbbá egy a környezetét 125 fokban pásztázni képes 13 megapixeles ultraszéles látószögű érzékelőt, illetve egy 5 megapixeles makró modult. Az előlapi kamera nagyjából ugyanaz, a felbontása 24 megapixel, a szenzor fix fókuszú lencsék mögött csücsül. Az elsődleges kamera legfeljebb 8K felbontású videók rögzítésére képes másodpercenként 30 képkockával, de lehet 4K-ban is videózni alapesetben 60, lassított felvételek készítésekor pedig 120 képkockával másodpercenként. Az okostelefon rendelkezik fülhallgató kimenettel, a kiváló hangzást pedig egy ESS Sabre ES9280AC Pro Quad DAC chip szavatolja. A mobil érzékeli a csatlakoztatott fejhallgató ellenállását, és ahhoz igazítja a beállításokat, a beépített erősítője képes 8 és 1000 ohm között bármilyen fejhallgatót kiszolgálni.

Az alap Asus ROG Phone 5 RGB háttérvilágítású Republic of Gamers logóval büszkélkedhet, ami teljesen megegyezik a tavalyi mobilon látottal. A másik két kiadás apró érintőképernyős kijelzőt kapott a hátoldalára, ami az ROG Vision nevet viseli. Ezeken értesítéseket, bejövő hívásokat lehet megtekinteni anélkül, hogy félbe kellene hagyni a játékot. Mindhárom készülék Android 11 operációs rendszert futtat már a legelső bekapcsolástól kezdve, és lehetőségünk van választani a játék fókuszú ROG UI, illetve a hagyományosabb Zen UI felhasználói felület között.

Az Asus ROG Phone alapmodell már 800 eurós áron (~293 828 Ft) beszerezhető, ezért az összegért cserébe egy 8 GB RAM-mal, valamint 128 GB háttértárral szerelt változatot kapunk. A Pro verzió 1200 (~440 917 Ft) euróról indul, míg a 18 GB RAM-os Ultimate kiadásért 1300 eurót (~477 519 Ft) kell majd leszurkolni.

Frissítés: megvannak az alap modell hivatalos hazai árai is:

  • Asus ROG Phone 5 8+128GB: 289.900 Ft
  • Asus ROG Phone 5 12+256GB: 339.900 Ft
  • Asus ROG Phone 5 16+256GB: 359.900 Ft

Az alapmodell már a héten forgalomba kerül bizonyos piacokon, viszont a Pro és az Ultimate változatokra várni kell májusig. Utóbbi kettő mellé ingyen megkapjuk az AeroActive Cooler 5 tartozékot is.

Természetesen akárcsak az előző generációnál, most is többféle kontroller és kiegészítő kapható a készülékek mellé, amelyek segítségével tovább lehet fokozni a játékélményt.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid