Az áprilisi frissítés óta gyorsabban merülnek a Google Pixel mobilok

0

Új hét, új hír valamilyen problémáról, amely a Google Pixel készülékeket sújtja, jó eséllyel szoftveres hibával a háttérben. Nem olyan rég számoltunk be arról, hogy egyesek Pixel készüléke végtelen újraindítási ciklusban ragadt, de akiket elkerült ez a probléma, üzemidővel kapcsolatos gondokat tapasztalhatnak az áprilisi frissítés óta. Szerencsére a keresőóriás már elvileg dolgozik a megoldáson.

A Google Pixel mobilok tulajdonosai közül sokan tapasztalnak rendellenes akkumulátormerülést a 2026. áprilisi szoftverfrissítés telepítése óta. Ez nyilván nem olyan borzalmas, mint a folyamatos újraindulás, amit a bevezetőben is említettünk, de azért ha a készülékünk a vártnál hamarabb lemerül, az elég durván lerontja a felhasználói élményt. A Google szerencsére tisztában van a helyzettel, de a javítás érkezéséig a felhasználóknak együtt kell élniük a kellemetlenséggel.

Érdemes megemlíteni, hogy néhányan már a márciusi frissítés után is jelentettek üzemidővel kapcsolatos gondokat, de az áprilisi szoftverpakk érkezését követően a hivatalos hibakövető oldalon ugrásszerűen megnőtt a panaszok száma. A több száz hozzászólás jól mutatja, hogy egyáltalán nem elszigetelt esetekről van szó, hanem egy meglehetősen kiterjedt, nagyobb tömegeket érintő problémáról.

Konkrét típust nem lehet mondani, több generáció is érintett. Az viszont mindenképpen jó hír, hogy a Google megerősítette a hiba létezését, és megnyugtatta a felhasználókat, hogy már keresik a kiváltó okot. Azt azonban egyelőre nem lehet megjósolni, hogy mennyi időbe telik a szoftveres javítás kidolgozása, és mikor teszik ezt hozzáférhetővé.

Amíg a hivatalos frissítés meg nem érkezik, Pixel felhasználóként a legjobb, amit tehetsz, ha mindig tartasz magadnál egy powerbankot, de az is egy ötlet lehet, ha nem távolodsz el túl messzire a konnektoroktól. Hegyi túrára most ne indulj Google Pixel mobillal, legalábbis vésztöltő nélkül ne.

Forrás: Android Headlines

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid