Bár külsőleg nem hoztak jelentős változást, mégis úgy tűnik, hogy egész jól sikerültek a Galaxy S23 mobilok, hiszen pont azokon a területeken fejlődtek, amik a legfontosabbak. Vadonatúj Snapdragon 8 Gen 2 processzor minden piacon, komolyabb hűtés, nagyobb aksi az S23 és az S23+ esetében, illetve kamerák terén is volt előrelépés, elég csak az Ultra modell 200 MP-es fő egységét említeni. A Samsung a frissítések számával sem spórol, négy nagy főverziót kapnak majd az új zászlóshajók, ugyanakkor a Google által már régen bevezetett zökkenőmentes frissítési lehetőséget továbbra sem alkalmazza a gyártó, ami egy kicsit szomorú.
Mi az a “zökkenőmentes frissítés”?
A Google még az Android 7.0-ban dolgozta a “Seamless Update” nevű módszert. Ennek az a lényege hogy a készülékben 2 partíció (A és B) van a rendszernek, ami egyszerre csak az egyikről fut. Frissítéskor letöltődik az új szoftver, és a másik, használaton kívüli partícióra települ, miközben mi zavartalanul használhatjuk tovább a mobilt, szinte észre sem veszünk semmit az egészből. Újraindításnál pedig a telefon mindig azt a szoftvert tölti be, amelyik frissebb.
A magyarul “zökkenőmentes frissítés” névre hallgató megoldás további előnye, hogy ha valamilyen okból kifolyólag hibás frissítés kerül telepítésre, ami esetleg téglázza a telefont, akkor könnyebb életre kelteni a készüléket, hiszen a másik partíción ott a működő, korábbi rendszer.
A legtöbb gyártó már régen bevezette
Ahhoz, hogy egy telefon támogassa ezt a zökkenőmentes frissítési módot, duál partícióval kell rendelkeznie, ami a belső tárhely speciális kialakítását jelenti. Ezt a gyártónak kell megoldani, és sokan élnek is a lehetőséggel. A funkció benne van például a Google, a OnePlus, a Nokia, az LG és a Sony készülékeiben, de a Samsung eddig nem alkalmazta, és a nemrég bejelentett Galaxy S23 modellekből is kimaradt ez a lehetőség.
Eredetileg egyébként az volt a terv, hogy az Android 11-gyel érkező mobilok esetében már kötelezővé teszi a Google a funkció integrálását, így a Samsung is kénytelen lett volna bevezetni már évekkel ezelőtt, azonban végül mégiscsak kimaradt a követelmények közül.
Persze hátránya is van ennek a megoldásnak, hiszen több tárhelyet igényel (mivel egyszerre két rendszer is van a telefonon). A Samsung tehát helyet spórol azzal, hogy kihagyják ezt a lehetőséget.
(Egyébként a “Seamless Update”-nek van már egy továbbfejlesztett verziója is, ami az Android 8.0-tól elérhető, és ez minimális plusz helyet igényel, de ebbe most nem mennénk bele részletesebben.)
Via Sammobile