Hivatalos a Motorola Edge 30: ultravékony mobil 144 Hz-es OLED kijelzővel

0

Vadonatúj okostelefonnal rukkolt elő a Motorola, amely nem más, mint az Edge 30. A mobil Pro variánsa már egy ideje a piacon van, és bár a 800 eurós árával sok zászlóshajótól olcsóbb, sokakat jobban érdekelhet egy olyan készülék, amely majdnem fele annyiért hasonlóan menő specifikációkkal rendelkezik. Gondolunk itt a 144 Hz-es OLED képernyőre, az 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral kiegészített elsődleges kamerára vagy a komoly teljesítményt kínáló Snapdragon 778G+ lapkakészletre. Mindezt 450 eurós, vagyis cirka 170 ezer Ft-os áron kínálja a vállalat.

Az Edge 30 hamarosan megjelenik Európa, Ázsia, Ausztrália, India, Latin-Amerika és a Közel-Kelet bizonyos régióiban, esélyesen mi is meg tudjuk majd venni kerülőutak nélkül. Lássuk akkor azokat a jellemzőket!

Az okostelefon előlapját egy 6,5 hüvelykes AMOLED kijelző uralja a, amelynek Full HD+ felbontása és 144 Hz-es képfrissítési rátája van. Akárcsak a Pro modell esetében, ezúttal is egy 10 bites, HDR10+ kompatibilis megjelenítőt alkalmaztak. Azt nem tudni, hogy milyen edzett üveg oltalmazza a képernyőt, de azért reméljük, hogy valamilyen védelmet mégiscsak kapott a frontoldal. Nagyon is dicsekednek viszont a sztereó hangszórókkal, amelyek Dolby Atmos kompatibilisek.

A Motorola Edge 30 belsejében Snapdragon 778G+ lapkakészlet zakatol, amely a jól bevált 778G frissített változata. Némileg megemelt órajel, illetve 20 százalékos gyorsulást ígérő Adreno 642L grafikus gyorsító képezi részét a fejlesztett verziónak, amely természetesen támogatja az 5G hálózatokat is. Az operatív memória minden esetben 8 GB, de a belső tárhely a választott konfigurációtól függően lehet 128 vagy 256 GB-os, érdemes jól választani, mert nincs utólagos bővítésre lehetőség.

Ami a Motorola okostelefonjának másik nagy vonzereje lehet, az nem más, mint a szoftver. Jelen esetben egy szinte teljesen gyári Android 12 felületről van szó, amelyet csak néhány minimális Motorola-specifikus módosítás, funkció egészít ki, ráadásul a készülék képes futtatni a gyártó asztali környezetét, amely a Ready For nevet viseli.

Ez lényegében ugyanazt tudja, mint a Samsung DeX, köthetsz monitort és perifériákat a készülékre, és máris hozzáférést nyersz egy asztali Windows vagy Linux-szerű felülethez.

A mobil hátoldalán a már említett 50 megapixeles elsődleges szenzor található, amelyet All-Pixel autofókusz és optikai képstabilizátor tesz még hatékonyabbá. Mellette egy a környezetét 118 fokban érzékelő, ultraszéles látószögű, szintén 50 megapixeles egység foglal helyet, amely a makró kamera szerepét is képes betölteni. Mindkét érzékelővel készíthetünk akár 4K felbontású mozgóképet, másodpercenként 30 képkockával. A telefotó modul viszont felejtős, helyette egy 2 megapixeles mélységérzékelővel vagyunk kénytelenek beérni. Az előlapi kamera 32 megapixeles.

A Motorola Edge 30 burkolata alatt egy 4020 mAh kapacitású akkumulátor található, ami nem tűnik olyan túlságosan nagynak, viszont a gyártó ígérete szerint még így is bírni fog másfél napot. A készülék dobozában pedig ott lesz egy 33 wattos TurboPower töltő is, ami tekinthető afféle vigaszdíjnak is. Habár fülhallgató kimenet ezúttal sincs, támogatott két hálózati kártya egyidejű behelyezése. Az okostelefont a gyártó ráadásul a legvékonyabb 5G-s mobilnak nevezi, ami tekintve a 6,79 mm-es méretet, akár még igaz is lehet. Végül, de nem utolsósorban a bevezetőben már említett 450 eurós árért még egy IP52 minősítésnek megfelelő védelem is belefért, ami megoltalmazza a finom elektronikát a portól és a fröccsenő víztől. A forgalmazásban résztvevő régiók pontos listáját, illetve az értékesítés kezdetét egyelőre nem hozta nyilvánosságra a Motorola, de vélhetően hamarosan ezeket a fontos információkat is közlik majd.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid