Így védd meg a mobilod a nyári forróságtól!

0

Nemcsak kellemetlen, ha túlmelegszik a mobilunk vagy tabletünk a nyári melegben, hanem adatokat is veszíthetünk, sőt, akár fizikai károkat is szenvedhet kedvencünk.

Az alábbi tippek betartásával megelőzheted a bajt:

  1. Semmi esetre se hagyd, hogy a készüléked huzamosabb ideig a tűző napon legyen. Ne felejtsd az autóban, és ne tedd ki piknik közben a padra. Ha mindenképpen le akarjuk tenni valahova, akkor árnyékba tegyük.
  2. Ha nincs árnyékos hely, akkor takard le valami könnyű, árnyékot adó holmival.
  3. Ne a zsebedben tárold, hanem inkább táskában, mert így te sem melegíted őt.
  4. A táskában ne egymás mellé pakold a különböző okos eszközeidet, mert úgy egymást is melegítik, sőt hagyj nekik kellő légáramlatot.
  5. A sérüléstől óvó tokok gátolják a szabad légmozgást és könnyebben melegszik fel a telefon. Nagy melegben ezeket vedd le, és óvd jobban a fizikai sérülésektől. Melegben használj inkább megfelelő hátlapot és védőfóliát.
  6. Már kaphatóak különleges hűtést biztosító tokok is, ha drágább a készülékünk, akkor ezeket megéri kipróbálni, de a gondos odafigyelést nem pótolják.
  7. Amikor nincs rá szükséged, kapcsold ki az épp felesleges alkalmazásokat, amelyekhez rádiójel vételére és/vagy sugárzására van szükség. Ilyen például a Bluetooth, a Wifi vagy a 4G. Az is sokat segíthet, ha bármilyen más programot kikapcsolsz, mivel így kisebb terhelés éri a processzort és az akkumulátort is, és nem melegszenek túl.
  8. Továbbá ha a telefon teljesítményét egyéb hétköznapi módokon csökkented (pl. leveszed a kontrasztot és a fényerőt), nemcsak a készenléti időt növelheted, hanem a készülék is kevesebb hőt termel.
  9. Ha már megtörtént a túlmelegedés, vigyázz, nehogy megégesd magad a készülékeddel, csak óvatosan érj hozzá. Ha túlmelegedett kapcsold ki, és csak akkor kapcsold vissza, ha lehűlt. Vigyázz, ne hűtsd le gyorsan, és ne felejtkezz el a páralecsapódásról és az esetleges vízbeszűrődésekről.
  10. Ha az akksi már meg is olvadt kicsit és szivárog, akkor sajnos ennek búcsút mondhatunk, de azért próbáljuk meg a telefon többi részét épségben megőrizni. A sérült akkumulátorral pedig nagyon vigyázzunk, hiszen igen veszélyes lehet. A mérgező anyagok kibocsájtása mellett akár tüzet is okozhat.

Ha hasznosnak találtad a cikket, akkor oszd meg másokkal is!

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid