Titan Army P2510G gamer monitor teszt – Műanyag Titán Hadsereg

0

A Titan Army P2510G egy 24,5 hüvelykes Fast IPS panelen alapuló gaming monitor, amely rendkívül megfizethető áron kínál kiváló játékélményt. A 180 Hz-es frissítési gyakoriság, az 1 ms-os GTG válaszidő, az adaptív szinkronizálás, a dinamikus overdrive, a játéksegéd, a 8 beállítható alacsony színtér mód 99%-os sRGB lefedettséggel és 8 bites színmélységgel olyan jellemzők, amelyeket általában a sokkal drágább modelleknél találunk.

  • Titan Army P2510G gamer monitor megvásárlásához most az NNNTITANP25G kupon használatával csak 117,94 dollárra lesz szükségünk, ami 43 ezer forint.
  • A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-7 munkanapon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (3,55 dollár) nem kötelező, de ajánlott!

A gaming monitorok piacán egyre sűrűsödik a verseny, egyre több modell közül választhatunk. Új tesztalanyunk, a Titan Army P2510G egészen jó paraméterekkel és meglepően alacsony árcédulával próbál kitűnni a tömegből.

A Titan Army egy kínai gyártó, mint a komolyabb ismertségre szert tevő KTC. A cég filozófiája és története is hasonló. Nyugati márkáknak végzetek bérgyártást, majd egy jól csengő saját márkanévvel maguk is piacra dobtak gamer monitorokat. A P2510G a gyártó legolcsóbb, belépő szintű monitora.

A csomagolás nem feltűnő, ez ebben az árkategóriában teljesen megfelelő. A pakk belsejében polisztirol bölcsőben található a monitor, a talprész, egy EU-szabványos adapter, egy HDMI-kábel, jótállási jegy és a használati utasítás. Így néz ki a költségoptimalizálás.

A kivitelezés, mondjuk úgy, hogy alacsony színvonalú. Már-már olcsónak tűnik. Az állvány műanyagból készült – súly nélkül. Más szóval a monitor eléggé meginog, amikor véletlenül meglökjük, felborulni azért nem fog, stabilan áll az asztalon.

Ergonómia szempontjából sincs túl sok opció, a döntésszög -5°~20±2° között állítható. Az 557,7 × 422,6 × 218,5 mm-es méretekkel és 3,2 kg-os tömeggel bíró monitor nem sokat ad a külső megjelenésre.

A kedvezőbb árkategóriában nem jellemző, hogy magasságállítót is beépítsenek. Legalább a hátoldalán van VESA-tartó (100 x 100 mm), így falra vagy karra is rögzíthető.

A hátoldalon a fekete műanyag ház néhány díszítőelemmel van díszítve. Itt azonban nincs színes RGB-világítás, ahogyan az a gamer monitoroknál gyakran előfordul. Az állványon található, kábelkezelésre használható piros kábelbilincs dobja fel kissé az egyhangúságot.

A monitor csatlakozói a hátoldalon, lefelé néznek. A csatlakozók helyét színes címke is jelzi. Egy HDMI 2.0, egy DisplayPort 1.4, egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és természetesen egy táp-csatlakozó a felhozatal, alapszinten ennél több nem is kell.

A P2510G működtetésére öt gomb szolgál, amelyek a monitor jobb alsó részén találhatók. A képernyőn megjelenő menüben a jelmagyarázat a gombok felett jelenik meg, ami egy kicsit zavaró.

Egy jól elhelyezett joystick a képernyőmenü vezérléséhez többre értékeltük volna. De a monitor ezekkel a gombokkal is kezelhető, és amúgy sem kell túl gyakran váltani a monitor beállításaira, miután egyszer tesztre szabtuk azt.

A Titan Army monitor beállítását az élénkzöld színben pompázó OSD (On-Screen Display) menü teszi lehetővé. A menü áttekinthetően strukturált, és kifejezetten a különböző játékműfajokhoz és alkalmazásokhoz optimalizált előbeállításokat kínál. A felhasználó kiválaszthatja a legjobb beállításokat a lövöldözős, MOBA vagy RTS címekhez. Itt kapcsolhatjuk be az alacsony kékfényű üzemmódot, amelyet úgy terveztek, hogy kímélje a szemet. Kiválasztható a villózásmentes üzemmód is, amely csökkenti a képernyő villózását. A Titan Army néhány képjavítót és automatikus kontraszt- vagy színjavítót is beépített a szoftverbe.

Van három további képmód is, a Film, az Olvasás és az Éjszakai mód. Ezekre azonban nem lesz szükség, maradjunk az alapértelmezett Standard üzemmódnál, ami egészen jól lőtt be a Titan Army sereg.

A „Game +” kategória az integrált játékfunkciókhoz vezet, ahol érdekes módon a HDR is szerepel.  A HDR teljesen deaktiválható, de van egy automatikus mód és egy HDR mód is filmekhez vagy játékokhoz. Az Adaptive Sync-et is aktiválni kell az almenüben, hogy kihasználhassuk az AMD Freesync előnyeit, ami bizonyos körülmények között a kép szakadását okozhatja. Az összes szokásos gamer funkció, mint például az időzítő és a teljes játékidő megjelenítése, az állítható szálkereszt és az FPS-számláló itt aktiválható.

A központi elem az e-sporthoz tervezett, tükröződésmentes (AG) bevonattal ellátott, ELED háttérvilágítású 24,5 hüvelykes IPS képernyő, amelynek felbontása 1920 x 1080 pixel a klasszikus 16:9 formátumban. Ez még mindig jó érték a játékhoz, még akkor is, ha egyre több monitor tér át a szélesvásznú, így a 21:9 formátum felé. Aki azonban ezt preferálja, annak általában kicsit mélyebbre kell nyúlnia a zsebében. A P2510G frissítési frekvenciája HDMI és DisplayPort kapcsolaton keresztül 180 Hz, villámgyors, 1 ms-os GTG válaszidővel. Lehetőség van a köztes fokozatokra, például 165 Hz-re, 120 Hz-re is. A HDR funkció használatához először manuálisan kell aktiválni az OSD-ben. Ellenkező esetben a Windows először „Nem támogatottként” ismeri fel a monitort. A gyártó állítása szerint az sRGB-tér 99%-át lefedi. A maximális fényerő 350 luxban van megadva, a kontraszt 1000:1. A 178°-os betekintési szög nagyon széles, ami egy IPS panelre jellemző.

A monitor jó benyomást kelt használat közben. Gyorsan reagál, és nincsenek felismerhető képhibák vagy hasonlók. A nagy felbontásnak köszönhetően a meglehetősen kis képernyőméret mellett a képtartalom élesnek hat. A magas frissítési frekvenciának köszönhetően minden nagyon simának látszik, ami különösen a játékoknál tűnik fel.

Természetesen a monitor ki tudja használni az erősségeit játék közben, és lenyűgöző képeket biztosít. Az Adaptive Sync-nek köszönhetően nem vettünk észre szakadást. A játékfunkciók szempontjából a sötét jelenetek utófeldolgozása igazán hasznos. A monitor valós időben elemzi a sötét területeket, és kivilágosítja azokat anélkül, hogy a képminőség észrevehetően romlana. Ez egyértelmű előny volt a Call of Duty: Warzone tesztben!

Mit nyújt végső soron a Titan Army a vásárlónak? Mindenekelőtt egy meglehetősen olcsónak tűnő monitort, hiszen a kicsomagoláskor az első gondolat, hogy miféle olcsó műanyag ez? Igen, a felhasznált anyagok nem a legjobb minőségűek, de ettől még praktikusak, és segítenek a költségek csökkentésében. Bár emiatt a monitor kissé ingatag, mégsem borul fel. A joystick vezérlés is praktikusabb lenne, mint az itt alkalmazott gombnyomkodós módszer. Ha kívülről nézzük a monitort, megtaláljuk a buktatókat. Ha a kivitelezés és az ergonómia fontos a számunkra, akkor nem lesz nyerő választás ez a monitor. Alternatívaként azonban egy VESA rögzítő segíthet.

Amennyiben a belső értékekre helyezzük a hangsúlyt, nem fogunk csalódni. A 180 Hz-es képfrissítés, az 1 ms-os GTG válaszidő, a hardverszintű alacsony kékfény-technológia, a játékbarát funkciók, mint a Game Plus vagy az adaptív szinkronizálás jó érvek a P2510G mellett. A 24,5 hüvelykes méret valamivel nagyobb, mint a hagyományos 24 hüvelykes monitoroké, de mégis könnyen elfér az asztalon. Természetesen ez egy kicsit több képernyőteret biztosít anélkül, hogy elveszítenénk a 24 hüvelykes monitorok előnyeit. A színek jók, a 99%-os sRGB-lefedettség remek, a mozgások pedig gördülékenyek, igazából ez a lényeg egy olcsó monitor esetében.

Összességében az előnyök meghaladják a hátrányokat, különösen, ha közelebbről megvizsgáljuk az ár-teljesítmény arányt.

Titan Army P2510G gamer monitor megvásárlásához most az NNNTITANP25G kupon használatával csak 117,94 dollárra lesz szükségünk, ami 43 ezer forint.

A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-7 munkanapon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (3,55 dollár) nem kötelező, de ajánlott!

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid