Ulefone Power teszt – Az üzemidő bajnoka

13

Egy igazi különlegesség érkezett hozzánk tesztelésre, az Ulefone Power, ami 6050 mAh-s aksija révén jóval ritkábban szorul töltésre az okostelefonok többségénél. Hogy pontosan mennyire is jelent ez jó üzemidőt, és hogy más téren mennyire állja meg a helyét a mobil, az a tesztből kiderül.

Csomagolás, tartozékok

Az Ulefone Power egy egyszerű, fekete színű, lapos dobozban érkezik, amelyben a készüléken kívül számos tartozékot találunk.

Ulefone-Power-NapiDroid-01

Kezdjük azzal, hogy a mobilon már gyárilag van kijelzővédő fólia, a dobozban van egy másik fólia tartalékba, valamint egy vékony, átlátszó szilikontok is jár hozzá. Ezeken kívül találunk még itt egy 2 Amperes gyorstöltőt, egy adatkábelt, egy OTG kábelt (!), egy SIM tűt, némi leírást, és egy fülhallgatót is, azaz bőségesen el vagyunk látva tartozékokkal.

  • A készüléket a TinyDeal webáruháztól kaptuk, itt tudod megvásárolni nagyon barátságos áron, akár EU raktáras szállítással. (Most éppen akciós!)

Külső

ulefone-power-01

Az Ulefone Power nem lett egy apró telefon, az 5.5 colos kijelző már alapból phablet méretet sejtet, nem is beszélve a méretes aksiról. Egész pontosan 155 x 77 x 9.5 mm-es dimenziókkal bír a mobil, a súlya pedig 189 gramm. A fogása szerencsére kényelmes, ami részben a lekerekítéseknek köszönhető. Az anyaghasználat egyébként jónak mondható, a keret fémből van, ami nagyon masszívvá teszi a készüléket, a hátlap pedig műanyag, de ez sem tűnik annyira gagyinak.

Ulefone-Power-NapiDroid-03

Az előlapot 2.5D-s Gorilla Glass 3 borítja, azaz a széleken ívelt az üveg. Emiatt a fólia nem ér ki a telefon széléig, de ez más hasonló készülékeknél is így van. A kijelző fölött a szokásos dolgok vannak (kamera, fény- és közelségérzékelő, beszédhangszóró és értesítési LED), alul pedig három kapacitív érintőgombot találunk. A Home gombot egy kör jelzi, a másik kettőt pedig egy-egy pont. Háttérvilágítás van, de a két szélső gomb nagyon gyengén látszik.

Ulefone-Power-NapiDroid-06

A fizikai gombok jobbra kerültek, fent van a hangerő vezérlője, alatta a bekapcsoló gomb, és középre került még egy kör alakú dedikált kameragomb is. Utóbbi sokszor jól jöhet, de egy kis megszokást igényel. Eleinte gyakran előfordult, hogy véletlenül ezt nyomtam meg a bekapcsoló gomb helyett.

Ulefone-Power-NapiDroid-08

Bal oldalt találjuk a SIM tálcát, ez két microSIM-et fogad, de a második helyre egy maximum 64 GB-os microSD-t is tehetünk. Alul csak a hagyományos microUSB portot találjuk, valamint egy mikrofonnyílást, a 3.5 mm-es jack csatlakozó pedig fentre került, egy infraport társaságában.

Ulefone-Power-NapiDroid-09

A hátlap leghangsúlyosabb része a kamera, valamint az alatta lévő ujjlenyomat-olvasó. Ezeken kívül találunk még itt egy dupla LED villanót, alul egy hangszórót, és középen egy Ulefone logót.

Ulefone-Power-NapiDroid-10

A mobil összeszerelésileg rendben van, nem recseg-ropog, nagyon masszív hatást kelt, és a gombok sem lötyögnek. A méretet szokni kell, de azért nem lett sokkal nagyobb az Ulefone Power, mint egy átlagos 5.5 colos mobil, inkább csak egy kicsit vastagabb, de a lekerekített szélű hátlap miatt ez kevesebbnek érződik.

Kijelző

Az Ulefone Power egy 5.5 colos Full HD IPS kijelzővel bír, ami megszokott a középkategóriába. A színek szépek, nem túlszaturáltak, de a fekete nem túlzottan sötét, kicsit szürkés. A kép éles, egész pontosan 401 ppi a pixelsűrűség, ami már bőven elég az emberek 99%-ának.

Ulefone-Power-NapiDroid-05

A fényerő is rendben van, a maximális érték átlagosnak mondható, ezzel már napfényben is egész jól olvasható a kijelző, a minimális érték pedig elég alacsony, így sötétben nem fárasztó annyira a mobilozás. Természetesen van automata mód is, ez megfelelően működik.

Ulefone-Power-NapiDroid-12

A betekintési szögek jók, viszont kicsit torzulnak a színek ha oldalról nézzük a megjelenítőt (kékes árnyalatú lesz). Ez még elfogadható ebben az árkategóriában, és az olvashatóságot szerencsére nem befolyásolja.

Hardver

A készüléket a népszerű MediaTek MT6753 chipset hajtja, ami egy nyolcmagos, 64 bites processzort és egy Mali-T720 GPU-t takar. Ehhez jön még 3 GB RAM, ami egy tisztességes mennyiség, a belső tárhely pedig 16 GB-os és bővíthető.

Ulefone-Power-screen-06

A bőséges RAM-ot leszámítva egy átlagos középkategóriás hardvert kapunk, ami tökéletesen elég a készülék zökkenőmentes működtetéséhez. A memóriakezelés kiváló, a menürendszer akadásmentes, az alkalmazások gyorsan betöltenek és a nagyfelbontású videókkal sincs gond. A játékoknál már vegyesebb a kép, a legtöbb szépen fut, de néhány komolyabb grafikájú már akadozni fog a Full HD kijelzőn.

Ulefone-Power-screen-07

Adatkapcsolati téren minden fontos dolgot megkapunk. Van ugyebár dual SIM foglalat 4G támogatással, és ami igazán nagyszerű, hogy a 800 MHz-es LTE sáv (B20) sem maradt ki a repertoárból, azaz hazánkban is problémamentesen tudunk mobilnetezni a készülékkel. A GPS gyors és pontos, kapunk infraportot, az NFC viszont kimaradt, de ez amúgy sem gyakori a középkategóriában.

Hívás közben a hang rendben van, és a zenehallgatással sincs gond, egy jobb fülhallgatóval szépen szól a telefon. A hátlapi hangszóró hangerőre és minőségre is közepes.

Szoftver

Az Ulefone Power egy Android 6.0-s szoftverrel érkezik, azaz egy friss rendszert kapunk, ehhez ráadásul egy teljesen gyári kinézetű, sallangmentes felület társul, ami szerintem mindenképpen pozitív. Éppen ezért nem is mennék bele nagyon a részletekbe, de mutatok néhány screenshotot.

Ulefone-Power-screen-01Ulefone-Power-screen-03Ulefone-Power-screen-02Ulefone-Power-screen-04Ulefone-Power-screen-05

Az szoftver tartalmazza az összes újítást, ami az Android 6.0-ban debütált, azaz megkapjuk többek között az alkalmazásengedélyek testreszabásának lehetőségét és az energiatakarékos Doze-t. Utóbbi a készenléti időt növeli azzal, hogy inaktivál egyes appokat, amikor nem használjuk a készüléket.

Hasznos extra még, hogy fel tudjuk éleszteni a kijelzőt egy dupla koppintással, és más gesztusokat is be tudunk kapcsolni. Említést érdemel továbbá az ujjenyomat-olvasó, amivel például feloldható a mobil, de sajnos nálam nem működött megbízhatóan (néha felismerte az ujjam, néha nem), így ezt kikapcsoltam végül. (Más tesztekben egyébként nem olvastam hasonló hibáról, így lehet, hogy ez csak egy egyedi probléma.)

Egyébként minden rendben van a szoftverrel, nagyon gyors a rendszer, jól optimalizált, és van benne magyar nyelv. Ráadásul folyamatosan jönnek a frissítések a telefonra OTA-n keresztül (jelez a mobil, csak le kell tölteni és telepíteni). Nekem két hét alatt már harmadszorra frissült, azaz nincs elhanyagolva a készülék.

Kamera

Ulefone-Power-NapiDroid-11

Az Ulefone Power hátlapján egy 13 megapixeles Sony IMX214 szenzort találunk f/1.8-as apertúrával és dupla LED villanóval, az előlapra pedig egy 5 megapixeles OmniVision egység került. Papíron tehát jók a kamerák.

Ulefone-Power-screen-08

A szoftver teljesen átlagos, elég egyszerű és nincs túlzottan sok extra. Kapunk HDR módot, panoráma módot, kép a képben funkciót, illetve van néhány alap beállítási lehetőség. Minkét kamera 4:3-as képaránnyal készíti a legnagyobb felbontású képeket, amiket akár a dedikált kameragombbal is elsüthetünk.

Jó fénynél meglehetősen fürge az autofókusz, és a képek is gyorsan elkészülnek, ha viszont már kicsit is romlanak a fényviszonyok, akkor eléggé belassul a kamera.

Az alábbi tesztfotók születtek:

Ulefone-Power-kamera-01Ulefone-Power-kamera-04Ulefone-Power-kamera-05Ulefone-Power-kamera-06Ulefone-Power-kamera-07Ulefone-Power-kamera-08Ulefone-Power-kamera-10 Ulefone-Power-kamera-11

A képek át lettek méretezve, a teljes felbontású fotókat itt találod.

Jó fényviszonyoknál elfogadható képeket készíthetünk a telefonnal, de a dinamikatartomány elég kicsi, és teljes nagyításnál azért már nem minden fotó tűéles. Éjszaka sokkal rosszabb az eredmény, erősen zajosak a képek, és nagyon sok részlet elveszik.

Videót Full HD-ben tudunk rögzíteni, átlagos minőségben, a hang viszont gyenge, erősen zajos. A szelfikamera nem túl jó: kicsi a látószög, és hiába az 5 megapixel, még jó fényviszonyoknál sem lesz tűéles a végeredmény, félhomályban pedig rendkívül zajos, mosott képeket kapunk. A másodlagos kamera tehát átlag alatt teljesít.

Üzemidő

A hátlap alatt egy hatalmas, 6050 mAh-s aksi található, amit a Sony gyárt. Őszintén szólva még nem tudtam 100%-osan letesztelni az üzemidőt, hiszen teljesen új, bontatlan készüléket kaptam, és még csak néhány töltésig jutottam, de nagyon úgy tűnik, hogy nem fog csalódást okozni ezen a téren az Ulefone Power. Normál használattal 2-3 napot simán kibír a mobil töltő nélkül, ami elég meggyőző. A kijelzőidő 6 óra körül alakul, folyamatos böngészéssel vagy videózással pedig bőven 10 óra fölötti üzemidőre számíthatunk

Ulefone-Power-NapiDroid-13

A hátlap sajnos nem levehető, így az telepet nem tudjuk cserélni, kapunk viszont gyorstöltési lehetőséget (Pump Express Plus), ami nagyon jól jön. 30 perc alatt egy napra elegendő szintre tölthetjük a telepet, a 100%-hoz pedig nagyjából 2 órára van szükség. Gyorstöltés közben egyébként melegszik a mobil, de ez normális, sok telefonnál van így.

Összegzés

Az Ulefone Power egy igazi hiánypótló készülék, hiszen egyelőre viszonylag kevés olyan mobilt találni, amibe tisztességes méretű aksit pakoltak. Az utóbbi pár évben inkább a telefonok karcsúsítása volt a gyártók szeme előtt, ami sajnos gyakran az üzemidő rovására ment. Az Ulefone Power kicsit vastagabb és nehezebb, mint a legtöbb hasonló kategóriájú mobil, cserébe viszont ritkábban szorul töltésre.

Más szempontból is rendben van a készülék, a hardver átlagos a kategóriában, a kijelző szintén, de ott van például a 3 GB RAM, ami egy nagyon tisztességes mennyiség, és az ujjlenyomat-olvasó is egy hasznos extra (nálam mondjuk ez pont nem működött tökéletesen). És persze említést érdemel még a friss, Android 6.0-s szoftver, ami gyors, akadásmentes működést biztosít.

ulefone-power-02

Most pedig jöjjön a lényeg, az ár! Az Ulefone Power nagyjából 50 ezer forintba kerül, és ennyit simán meg is ér a telefon. A legtöbb külföldi oldalról rendelve erre még rájön az ÁFA, de a TinyDeal weboldalán választhatunk EU raktáras szállítást. Ebben az esetben futár hozza a telefont, és pár nap alatt megérkezik, mindenféle extra fizetnivaló nélkül.

Egy kis segítség: az EU raktáras szállításhoz válaszd a “Germany” opciót a “Shipping from” résznél.

Neked mi a fontosabb, a karcsú ház vagy a jó üzemidő?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid