Hivatalosan is bejelentésre került a Nubia Red Macig 7 széria, amely két vadonatúj modellel igyekszik lenyűgözni a mobilgamer közösséget. A készülékek közül a Red Magic 7 Pro az érdekesebb, mivel ez a kiadás 135 wattos gyorstöltéssel, valamint a gamer okostelefonok történetében először kijelző alá szerelt, rejtett előlapi kamerával rendelkezik. A ZTE alá tartozó Nubia brand még a Red Core 1 elnevezésű chipet is bemutatta, amely bizonyos játékokkal kapcsolatos feladatok kezelésére hivatott.
Mindkét újdonság 6,8 hüvelykes AMOLED képernyőt kapott, amelyeken 2400 x 1080 pixel sorakozik 20:9 képarány, valamint teljes DCI-P3 lefedettség mellett. A két panel azonban különbözik egymástól néhány dologban. A Pro modellen lévő kijelző 10 bites megjelenítéssel büszkélkedhet, illetve a maximális fényereje is nagyobb: 600 helyett 700 nit.
A Nubia Red Magic 7 Pro 960 Hz-es érintési mintavétellel rendelkezik, míg a képfrissítés 120 Hz-es. Az alapmodell képernyője ehhez képest 720 Hz-es érintésérzékenységgel bír, viszont magasabb, 165 Hz-es képfrissítési rátával büszkélkedhet. Ami még érdekessé teszi a Pro modellt, hogy kijelző alá szerelt kamerával látták el, az alap Red Magic 7 esetében szimplán a felső keretre szerelték az előlapi képrögzítő egységet.
Az okostelefonokon továbbra is kapacitív ravaszgombok találhatóak, amelyek érzékenysége immáron 500 Hz, ami 7,4 milliszekundumos válaszidőt jelent. A ravaszgombok kezelése az egyik azon feladatok közül, amit a bevezetőben is említett Red Core 1 chip végez, amely ezek mellett a hangzás és a rezgés javításával, valamint a játék közbeni világítási effektusokkal is foglalkozik.
Mindkét okostelefon burkolata alatt Snapdragon 8 Gen 1 lapkakészlet teljesít szolgálatot, amelyet a gyártó egy vadonatúj, továbbfejlesztett hűtéssel látott el. Továbbra is aktív hűtésről van szó, vagyis van egy ventilátor, amely ugyanúgy 20 000 fordulat/perc sebességgel pörög, viszont ez a megoldás most kapott egy új légcsatornát, amely csatlakozik egy második légbeömlőhöz.
A gyártó szerint ez 35 százalékkal javítja a légáramlást a korábbi generációhoz viszonyítva, és 3 Celsius fokkal lesz alacsonyabb a lapkakészlet hőmérséklete, mint korábban. Az aktív hűtés nem csupán a processzort, de az akkumulátort is igyekszik hűsen tartani, mivel az már 135 wattos töltőkkel is táplálható a Pro változat esetében. Persze az alapmodell sem piskóta ilyen téren, akár 120 wattos adapterekkel is kompatibilis.
Hiába forog szélsebesen a ventilátor, a zajkibocsátás csupán 28 decibel, a CPU maghőmérsékletét viszont 16 Celsius fokkal csökkenti, ami stabil teljesítményt biztosít még akkor is, ha hosszú játékalkalmaknak nézünk elébe.
A ventilátor mellett még új hővezető gél, gőzkamera, grafitlap és egy szakaszos kialakítású hőelvezető anyag is részét képezi az ICE 8.0 néven futó 9-rétegű hűtési rendszernek. Ha valakinek mindez nem lenne elegendő, ott lesz a vadonatúj Turbo Cooler kiegészítő, amely külső ventilátorral igyekszik fokozni a hőelvezetést, 17 százalékkal hatékonyabban, és 3 decibellel halkabban, mint a konkurencia hasonló megoldásai, természetesen RGB fényekkel megspékelve.
A két okostelefon kamerái szemlátomást azonosak, az elsődleges modul mindkét készüléken egy 64 megapixeles szenzor, amelyet 8 megapixeles ultraszéles látószögű, valamint 2 megapixeles makró egység egészít ki. Az előlapi kamera 8 megapixeles az alapmodellen, míg a Pro verzió kijelző alá szerelt érzékelője 16 megapixeles.
A gamer mobilok Android 12 alapokon nyugvó Red Magic 5.0 rendszert futtatnak, amely számos extrát és finomítást tartalmaz, a lehető legfolyamatosabb játékélmény megvalósulásáért. A két okostelefon közül a Pro változat kapta a menőbb akkumulátort, ami jelen esetben 5000 mAh kapacitású, és ahogyan már írtuk, támogatja a 135 wattos gyorstöltést. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a telefon mindössze 15 perc alatt teljesen újratölthető. Mondjuk az alapmodell sem áll rosszul, a készülék burkolata alá egy 4500 mAh kapacitású telep került, amely 120 wattal tölthető, és itt is mindössze 15 perc kell ahhoz, hogy ismét tele legyen az aksi. Mindkét készülék mellé egy 165 wattos adaptert fognak csomagolni, amit még gamer laptopok töltésére is használhat a jövendőbeli tulajdonos.
A Red Magic 7 Cyber Neon, Night Knight és Deuterium Transparent Edition kiadásban lesz kapható (micsoda brutál fantázianevek). Az első kettő RGB háttérvilágítással lesz felvértezve, a Red Magic logó és a mellékfények is ragyogni fognak. A Deuterium Transparent Edition-ön RGB megvilágítást kap még a ventilátor is, ami az átlátszó üvegen keresztül remekül látható lesz. A Pro modell Cyber Neon, Polar Black Night és Deuterium Blade Transparent Edition kiadásban kerül forgalomba, a fentiekhez hasonló konfigokkal.
A két Red Magic telefon előrendelése ma indul Kínában, a nyilvános értékesítés pedig február 21-én, hétfőn veszi kezdetét. Az okostelefonok globális verzióit február 22-én jelentik majd be, azok forgalmazása pedig március 10-e környékén kezdődhet. Habár a globális variánsok ára egyelőre nem ismert, a kínai modellekre már rákerült az árcédula.
A Red Magic 7 8 GB RAM-mal és 128 GB háttértárral 630 dollárnak megfelelő jüanért lesz megvásárolható, a Deuterium kiadás, amiben 12 GB RAM és 256 GB tárhely van, 773 dollárba fog kerülni. A Red Magic 7 Pro 12/128 GB-os kiszerelésben 740 dollárt kóstál majd helyi valutából átszámolva, a Deuterium Blade kiadások pedig kétféle konfigurációban kerülnek forgalomba: 12/256 GB és 18 GB/1 TB, előbbi 836, utóbbi pedig 1183 dolláros áron lesz kapható. A korábban már említett, szürke vagy átlátszó színben beszerezhető Turbo Cooler kiegészítőt 31, a megszokott Red Magic Magnetic Cooler tartozékot pedig 47 dollárért kínálja majd a gyártó.
Forrás: GSMArena