Korábban már mi is értekeztünk arról, hogy az amerikai hatóságok szerint a Google monopóliummal rendelkezik a keresőmotorok piacán. Ennek megszüntetése érdekében az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma radikális lépésre szánta el magát a Google-lel szemben: a vállalatot akár arra is kényszeríthetik, hogy a Chrome böngésző mellett az Android operációs rendszertől is megváljon.
A monopóliumhelyzet felszámolásának érdekében az Igazságügyi Minisztérium legújabb javaslata szerint a Google-nek el kell adnia a Chrome böngészőt, amelyet az amerikai hivatal a “webes keresés kulcsfontosságú belépési pontjának” tekint. Az amerikai kormány felkészült arra is, hogy hasonló módon arra kényszerítse a vállalatot, hogy értékesítse az Android rendszert.
A minisztérium azt is meg akarja tiltani, hogy a Google pénzt kínálhasson harmadik feleknek azért, hogy azok a keresőmotorját alapértelmezettként állítsák be eszközeiken vagy szoftveres platformjaikon. Olyan javaslat is felmerült, hogy a Google-nek megtiltsák, hogy előnyben részesítse a saját keresőmotorját alkalmazásaiban és különböző platformjain.
A Google természetesen fellebbezni kíván az Igazságügyi Minisztérium javaslatai ellen, amelyeket extrémnek, illetve az amerikai fogyasztók, valamint globális technológiai vezető szerepük sérelmének tart. Az Igazságügyi Minisztérium javaslatainak előzménye az, hogy a Columbia Kerületi Bíróság idén kimondta: a Google illegális monopóliumot tart fenn a keresőpiacon. A fenti, némileg drasztikus forgatókönyveket ezt követően dolgozták ki.
Forrás: GSMArena