A OnePlus 13 nemzetközi bevezetése mellett leleplezték a 13R modellt is. A készülék némileg visszafogottabb hardverrel bír, de felszereltségét az elődökkel ellentétben végre egy telefotó kamera is erősíti. A mobil kiváló alternatíva lehet bárki számára, akinek a költségvetése nem teszi lehetővé a 13-as zászlóshajó megvásárlását.
A OnePlus 13R megjelenítője nagyjából ugyanolyan, mint az előző készülékében, vagyis egy 6,78 hüvelykes LTPO OLED panellel nézhetünk farkasszemet, amely támogatja az 1 és 120 Hz közötti adaptív képfrissítési frekvenciát. Ráadásul egy 10 bites, HDR10+ és Dolby Vision támogatással rendelkező, 2780 x 1264 pixeles képernyőről van szó. A 19,8:9 képarányú kijelző maximális fényereje elérheti a 4500 nitet is.
A megjelenítőt akkor is használhatjuk, amikor nedves, illetve ha vízálló tokba helyezzük a készüléket. Ezt a továbbfejlesztett Aqua Touch 2.0 technológia teszi lehetővé. Természetesen van kesztyű üzemmód is. A megjelenítőt Gorilla Glass 7i üvegbevonat védi.
Az okostelefon meghajtásáról Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlet gondoskodik, amely még mindig egy kiváló csúcskategóriás konstrukció. A lapkakészlet mellé 12 GB LPDDR5X RAM és 256 GB UFS 4.0 háttértár kerül az alap konfigurációban. A belső tárhelyből valamennyit magának követel majd a mobilon futó, Android 15 alapokon nyugvó OxygenOS 15 operációs rendszer. A gyártó 4 nagyobb Android főverzió frissítést és 6 évig tartó biztonsági foltozást ígér.
A OnePlus 13R hátlapján 50 megapixeles elsődleges kamera található Sony LYT-700 érzékelővel, amely optikai képstabilizátorral is ki lett egészítve. Mozgóképet rögzíteni a modullal 4K felbontásban, akár 60 fps-sel is lehetséges. A legnagyobb újítás a szintén 50 megapixeles telefotó kamera, amelyben Samsung JN5 érzékelő található. Az f/2.0-s objektív fókusztávolsága 47 mm, így a konstrukció alkalmas portrék készítésére is.
A nagy felbontású szenzor lehetővé teszi, hogy 4x zoommal is fényképezzünk anélkül, hogy a képminőség romlani kezdene. Azt azért érdemes megemlíteni, hogy ez a modul nem kapott optikai képstabilizátort. A kamerakészlet utolsó tagja a 8 megapixeles ultraszéles látószögű egység, amely a környezetét 112 fokban képes érzékelni. Ha pedig magunkat fotóznánk, ott lesz a 16 megapixeles szelfikamera, fix fókuszú objektívvel.
A OnePlus 13R hardverét egy 6000 mAh kapacitású akkumulátor látja el energiával. A telepet 80 wattos SuperVOOC töltéssel lehet tölteni. A teljesen lemerült akkumulátort 52 perc alatt 100%-ra lehet tölteni a megfelelő adapterrel.
Habár az akkumulátor méretesebb, mint korábban, a készülék nem lett nehezebb: 206 grammot nyom, és a 12R-hez képest 0,8 mm-rel vékonyabb. 1,5 mm-rel rövidebb, viszont 0,5 mm-rel szélesebb. A külső borítás IP65 minősítéssel rendelkezik, így most már nemcsak a vízcseppekkel, de a kisebb vízsugarakkal szemben is ellenálló.
A OnePlus 13R további említésre méltó jellemzői közé sorolható a két nano SIM-kártya behelyezését lehetővé tevő foglalat, a Wi-Fi 7, a Bluetooth 5.4 szabványok támogatása (utóbbinak köszönhetően az aptX HD, LDAC és LHDC 5.0 kodekeket is használhatjuk), illetve van NFC is. Természetesen az értesítési csúszka is rajta van a készüléken. Az egyetlen némileg kiábrándító vonatkozás az, hogy az USB-C port továbbra is csak USB 2.0 adatátvitelt tesz lehetővé.
Az okostelefon vázát alumíniumból öntötték, és a készüléket kétféle színben értékesítik: az egyik az Astral Trail, a másik pedig a Nebula Noir fantázianevet viseli. A OnePlus 13R egyetlen Európában megvásárolható konfigurációja, amiben 12 GB RAM és 256 GB háttértár található, 879 euróba, vagyis nagyjából 365 ezer forintba kerül.
A készülék már előrendelhető közvetlenül a gyártótól. Nem kell ettől az összegtől frászt kapni, van egy 50 eurós előrendelői kupon, illetve lehetséges a készülék beszámítás is további extra kedvezménnyel, illetve az előrendelők korlátozott számban egy Watch 2R okosórát kapnak a telefon mellé ajándékba.
Forrás: GSMArena