Ezen a héten, az iskolakezdés alkalmából egy órarend appot fogunk bemutatni. A neve egyszerű: Timetable, vagyis Órarend, de igazából sokkal több rejlik mögötte.
Design
Az alkalmazás ikonja nekem nem igazán tetszik, ez mindenképp egy mínusz pont. Maga a felület viszont szép, letisztult. Semmi különlegességet nem kapunk, így ezt nem is ragoznám tovább. 8 pont.
Méret
Az app 3,23 MB-ot foglal, ami nem sok, de azért nem is tökéletes, hiszen ez „csak” egy órarend alkalmazás. Az elérhető 10-ből a Timetable itt 9 pontot kap.
Funkciók
Elérkeztünk ahhoz a bekezdéshez, ahol a Timetable tarolni fog.
Az alap funkciója ennek az appnak, hogy beírhassuk az órarendünket, mi, mikor, hol, kivel. Igen ám, de a Timetable ennél sokkal többet tud. Beállíthatjuk a szünetek idejét, hogy mindig pontosan tudja az alkalmazás, mikor kezdődik az óránk, és azt is kérhetjük, hogy az órák előtt x perccel küldjön egy értesítést. Az egyik kedvenc funkcióm ebben az appban pedig, hogy automatikusan lenémítja a telefont órák alatt, majd szünetben visszahangosítja. Természetesen kapunk szinkronizálást is, így csak egy eszközön kell bevinnünk adatainkat, és azokat szinkronizálja az összes többivel.
Miután beállítottunk mindent, készen állunk, hogy élesben leteszteljük a suliban. Ekkor azonban a Timetable még több kényelmi funkciót kínál. Ha házi feladatot kapunk, azt is beírhatjuk. Az app ilyenkor automatikusan listázza az adott tantárgyból a következő néhány tanórát, és kiválaszthatjuk, hogy melyik órára esedékes a feladat. Hasonlóan adhatunk meg vizsga (dolgozat) időpontokat is. Ezt követően a Dashboard-unkon, mikor belépünk az appba, látjuk a következő órát (ha már nincs több óránk, akkor a következő nap óráit), és van egy „Nem megyek” gomb is (értelemszerűen akkor nem kapunk a következő napon értesítéseket az órákról, és nem némítgatja a telefont). Ezen kívül még a feladatainkat is megjeleníti, amiket el kell végeznünk. És végül, de nem utolsó sorban, kapunk néhány widgetet is (akár lock screen widgetet is beállíthatunk, ha a telefonunk támogatja).
Magától értetődik, hogy a Timetable ebben a kategóriában 10 pontot kap.
Végszó
Nem is tudom, hogy tudtam eddig a Timetable nélkül élni, de az biztos, hogy minden tanulónak ajánlott, megkönnyíti óráink és feladataink nyomon követését, és elkerülhetjük azt a kínos helyzetet, hogy órák alatt megszólal a telefonunk, mert elfelejtettük lehalkítani.
Gabriel Ittner alkalmazása, a Timetable az elérhető 30-ból 27 pontot ért el. Egy próbát mindenképp megér.