Az akkumulátorokban rejlő veszélyekre számos eset figyelmeztetett minket az elmúlt évek során, de a leghangosabb botrány a Samsung Galaxy Note 7 körül volt. Azóta persze a Galaxy Note széria köszöni jól van, de bizonyos kutatók úgy döntöttek: nem hagyják annyiban a dolgot, és olyan megoldáson kezdtek el munkálkodni, ami egyszer és mindenkorra felszámolja az aksikkal kapcsolatos tűzveszélyt.
Ezek a kérdéses tudósok olyan lítium-ion battériát fejlesztenek, ami állításuk szerint nem fog lángra kapni semmilyen körülmények között. Ahhoz, hogy megértsük találmányukat, tegyünk le egy gyorstalpalót akkumulátorokból! Az átlagos lítium-ion aksikban két elektróda található, amelyeket egy vékony műanyag réteg választ el. Ha ez sérül, és a két elektróda valamilyen módon érintkezni kezd, akkor a cellában lévő folyékony elektrolit bizony lángra kaphat. Viszont, ha szilícium-dioxid adalékanyagot teszünk az elektrolit folyadékba, akkor a matéria egy része megszilárdul behatás esetén, így az elektródák még véletlenül sem érhetnek össze.
Az egyik kutató, Dr.Gabriel Veith nyilatkozata szerint a cél az, hogy olyan lítium-ion telepet tudjanak előállítani, ami akkor is működőképes marad, ha annak egy része sérül. Mindezt a balesetek lehetőségének kizárásával. Ez a technológia végük jó szolgálatot tehet az okostelefonok belsejében, habár a tudósok eredetileg drónok akkumulátorához kezdték a fejlesztést.
Forrás: PhoneArena