Az USA kormánya úgy látszik mindent megtesz, hogy keresztbe tegyen a Huaweinek, most azt találták ki, hogy elvágják a céget a processzor ellátástól. Ezt úgy próbálják meg kivitelezni, hogy a tajvani TSMC félvezető-gyártót arra kényszerítik, többé ne gyártson chipeket a kínai vállalatnak.
A kényszerítő erő ezúttal abban rejlik, hogy a tajvani félvezető-gyártó rengeteg amerikai szabadalmat használ a chipek előállítása során. Lényegében benyújtottak egy javaslatot, ami megváltoztatná a közvetlen külföldi termékekre vonatkozó szabályokat, ami arra kényszerítene minden amerikai technológiát használó gyártót, hogy külön engedélyt kérjen a Huawei részére történő értékesítéshez. Köztudott, hogy a TSMC látja el a Huaweit Kirin chipekkel, az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának új javaslata tehát két vállra fektetné a kínaiakat. Google nélkül még lehet is élni, de valamilyen processzor kell a telefonok és egyéb eszközök belsejébe, és mivel jelenleg nincs olyan gyártósor Kínában, ami ne használna amerikai technológiát, leállna a chipgyártás az amerikai szabadalmak nélkül.
Ha megszavazzák, és életbe lép ez a törvénykezés, akkor hatalmas bajba kerül a Huawei, ám arra is rámutattak bizonyos hangok, hogy végső soron egy ilyen merész húzás sokkal többe kerülne az Egyesült Államoknak, mint amilyen rövid távú előnyökkel szolgálna. Hosszú távon arra sarkallná a kínai cégeket, hogy saját megoldásokat fejlesszenek, és abból semmi haszna nem lenne az amerikaiaknak. Egyelőre ezeket a javaslatokat még nem fogadták el, magas szintű tárgyalások előzik meg bármilyen hasonló rendelkezés deklarációját, ilyen találkozókra egyébként ezen, illetve a a jövő héten is sor fog kerülni.
Forrás: GSMArena