Igazából nem tiltja semmi, hogy ugyanabból a szériából több generáció is megjelenjen adott éven belül, főleg ha figyelembe vesszük, milyen gyorsan fejlődik a mobiltechnológia. A Honor Magic 6 modellek januárban érkeztek, és most októberben már itt is vannak az utódok új lapkakészlettel, méretesebb akkumulátorral, gyorsabb töltéssel és rengeteg további fejlesztéssel.
Megérkezett tehát a Honor Magic 7 sorozat, két készülékkel: egy alapmodellel és egy Pro kiadással. Sok közös vonásuk van, ilyen például a belsejükben szolgálatot teljesítő Snapdragon 8 Elite lapkakészlet. Természetesen a Pro kiadás kínálja a menőbb jellemzőket, főleg a kamerák szempontjából. A Honor Magic 7 Pro egyik legnagyobb dobása a 200 megapixeles telefotó kamera, amely a Magic 6 Pro – egyébként szintén lenyűgöző – 180 megapixeles modulját váltja fel.
Az új szenzor igencsak nagy méretű: 1/1,4 hüvelykes, és egy 60 mm-es objektív mögött foglal helyet. Ez az összeállítás lehetővé teszi a 2,5x optikai zoomot, amely digitálisan akár 100x-re is felmehet. Az ultraszéles látószögű kamerát nem piszkálták, marad az 50 megapixeles, 122 fokos látószöggel rendelkező egység f/2,0 objektívvel. Ez a kamera néhány centiméterről már makrófotók készítésére is használható. Az elsődleges kamera 50 megapixeles, tudja a fázisdetekciós autofókuszt, és optikai képstabilizátorral is fel lett vértezve.
A szelfikamera egy frissített, 50 megapixeles szenzoron alapul, amely 90 fokos látószögű, f/2,0 objektívvel rendelkezik. A kapszula alakú kivágásban a képrögzítő egység mellett a 3D arcfelismeréshez szükséges szenzorok is helyet kaptak. A kizárólag optikai alapon működő megoldásokkal szemben ez akkor is működni fog, ha vaksötét van, mivel saját infravörös letapogatóval bír. Persze a megjelenítőbe integrált ultrahangos ujjlenyomat-olvasó is tökéletesen működik sötétben.
A Pro modell egy 6,8 hüvelykes, 1-120 Hz-es LTPO OLED megjelenítővel bír, amelynek felbontása 2800 x 1280 pixel. A 10 bites panel támogatja a Dolby Visiont is. A maximális fényerő 1600 nit, de HDR-tartalmak fogyasztása közben akár 5000 nitre is felmehet. A szemek védelme érdekében a megjelenítő nagyfrekvenciás PWM fényerőszabályzást is kapott, amely 4320 Hz-es. A képernyő – bár elsőre talán úgy tűnik – nem sík kialakítású, hanem mind a négy oldalán mikroívelt. A Honor Magic 7 Pro akkumulátora 5850 mAh kapacitású, és támogatja a 100 wattos vezetékes és a 80 wattos vezeték nélküli töltést.
A Honor Magic 7 előlapjára szintén LTPO OLED megjelenítőt szerelnek, amelynek ugyanúgy 120 Hz a maximális képfrissítési frekvenciája, ám ez egy sík kialakítású, 6,78 hüvelykes panel 2800 x 1264 pixeles felbontással. Ebben is van egy ultrahangos ujjlenyomat-olvasó szenzor, viszont a 3D arcfelismerés kimarad a repertoárból, és a kivágásban is csupán egyetlen képrögzítő egység foglal helyet (ezért lett kisebb).
Az alapmodell hátlapjáról lemarad a 200 megapixeles telefotó modul, de a többi képrögzítő egység lényegében ugyanaz. A telefotó egység ezen a készüléken egy 50 megapixeles, 68 mm-es modul optikai képstabilizátorral, 3x optikai és 50x digitális zoommal. Az elsődleges kamera 50 megapixeles, fix f/1,9 rekeszértékkel, 1/1,56 hüvelykes mérettel, illetve itt van még az ultraszéles látószögű kamera is 122 fokos látószöggel és makró móddal. Az előlapi kamera 50 megapixeles felbontással dolgozik, és 90 fokos objektívvel rendelkezik.
A Magic 7 belsejében harmadik generációs Honor Qinghai Lake akkumulátor biztosítja az energiaellátást. A kapacitás 5650 mAh, és ugyanúgy támogatott a 100 wattos vezetékes és a 80 wattos vezeték nélküli töltés. Az előző generációban az alapmodell nem rendelkezett por- vagy vízállósági besorolással, most viszont mindkét variáns kiérdemelte az IP68 és az IP69 minősítést, vagyis már nemcsak a vízzel és a porral, de a forró vízsugarakkal szemben is védett az okostelefonok finom elektronikája.
A Honor Magic 7 mobilok közös vonása még a műholdas kapcsolatok támogatása, de mivel ez a Beidou rendszeren alapul, valószínűleg csak Kínában lesz használható. A két Magic 7 modell már előrendelhető, az értékesítés pedig november 8-án indul, egyelőre csak a helyi piacon.
Az alapmodell helyi pénzből átszámítva már 237 ezer forintnak megfelelő jüanért megvásárolható; ezért az összegért 12 GB RAM és 256 GB háttértár jár. A legdrágább változat 16 GB operatív memóriával és 1 TB belső tárhellyel van felszerelve, ez 290 ezer forinttal megegyező értékű helyi pénzért vihető.
A Honor Magic 7 Pro 300 ezer forinttól indul, helyi pénzből átszámítva; ez a 12/256 GB-os alapkonfiguráció ára. A 16 GB RAM-mal és 1 TB háttértárral szerelt kiszerelés nagyjából 353 ezer forintot kóstál. Nyilván az európai árak ettől vastagabbak lesznek, de hogy az újdonságok mikor érkeznek hozzánk, azt egyelőre nem tudni.
Forrás: GSMArena