Debütált a Nokia G21, ami a tavalyi G20 utódja számos fejlesztéssel, amelyeket többek között a kijelzőn, az akkumulátoron és a kamerán eszközölt a gyártó. A készülék egyebek mellett 90 Hz-es képernyővel, 50 megapixeles elsődleges kamerával, valamint akár három napos üzemidőt biztosító teleppel büszkélkedhet.
Kezdjük az ismertetést a képernyővel! A megjelenítő egy 6,5 hüvelykes LCD panel, amely immáron támogatja a 90 Hz-es képfrissítési rátát, habár a felbontás megmaradt HD+. A bevezetőben már említett háromnapos üzemidő eléréséhez aktiválni kell az úgynevezett “adaptív módot”, ami lecsökkenti a képfrissítést 60 Hz-re olyan helyzetekben, amikor nincs szükség az emelt frekvenciára. A Nokia G21 esetében már támogatott a Netflix tartalmak HD felbontású streamelése is.
Az okostelefon burkolata alatt Unisoc T606 lapkakészlet teljesít szolgálatot, amely egy 12 nanométeres gyártási eljárás révén készülő, két Cortex-A75 maggal és hat Cortex-A55 maggal felszerelt CPU-t, valamint egy Mali G57 MP1 grafikus gyorsítót igába hajtó konstrukció. 5G támogatás sajnos nincs, amennyiben a Nokia G21-et választjuk, egy Cat. 4 LTE modemmel kell beérjük.
A lapkakészlet mellé 4 GB operatív memória, valamint a választott kiszereléstől függően 64 vagy 128 GB háttértár kerül. Az mindenképp dicséretes, hogy ez a duál SIM-es készülék külön micro SD foglalatot is kapott, így egyszerre lehet élvezni a plusz hálózati lehetőségeket és a megnövelt tárhely előnyeit.
A Nokia G21 új elsődleges képrögzítő modult kapott, amely a korábbi 48 helyett 50 megapixeles felbontással büszkélkedhet. A fő szenzor mellé egy 2 megapixeles mélységérzékelő, valamint egy szintén 2 megapixeles makró szenzor került. Az előlapi kamera 8 megapixeles felbontással készít fotókat, egyébként pedig egy csepp alakú szenzorsziget ad neki otthont a képernyő felső részén. A Nokia G21 kamera szoftvere kapott néhány extra üzemmódot, így van éjszakai fotózás, illetve egy a részletekre összpontosító Super Resolution funkció is.
Az újdonság energiaellátását egy 5050 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja. A gyártó javított az energiatakarékos üzemmódokon is, amelyek így kevésbé fogják vissza a készülék teljesítményét. Az első szintű akkumulátorkímélő mód 20 százalékos töltöttségnél aktiválódik, a második pedig akkor, amikor már csak 10 százalék áll rendelkezésre. A támogatott maximális töltési sebesség 18 watt, viszont a mobil dobozába csak egy 10 wattos adapter kerül.
Habár a Nokia G21 Android 11 operációs rendszerrel jelenik meg, hamarosan részesülni fog egy Android 12 frissítésben. A megszokott szoftvertámogatási ütemezésnek megfelelően két teljes rendszerverziót, valamint három évig tartó biztonsági foltozást kap a most leleplezett újdonság. Fülhallgató kimenet és oldalsó keretre szerelt ujjlenyomat-olvasó teszi teljessé az említésre érdemes specifikációk listáját.
A Nokia G21 kék és szürke árnyalatokban lesz kapható, mégpedig 170 eurós, vagyis nagyjából 60 ezer forintos áron. A kiszállítások várhatóan március 14-e környékén kezdődnek.
Forrás: GSMArena