Donald Trump további haladékot adott a TikToknak

0

Korábban a TikTok amerikai szárnya 75 napos türelmi időt kapott, amely alatt el kellett volna adnia amerikai érdekeltségeit, különben az USA-ban betiltják a rövid videós platformot. A határidő április 5-én lejárt volna, azonban Donald Trump amerikai elnök úgy döntött, hogy újabb 75 napos haladékot ad az ügylet rendezésére.

Donald Trump nemrégi nyilvános bejegyzésében azt írta, hogy adminisztrációja – idézzük – „nagyon keményen dolgozott egy megállapodáson, amely a TikTok megmentésére hivatott”, és „óriási előrelépést” tettek, ám úgy tűnik, hogy egyelőre nem született végleges megoldás a közösségi platform ügyét illetően, és további haladék biztosítása vált szükségessé.

Az ország első embere hozzáteszi, hogy további munkát igényel annak biztosítása, hogy minden szükséges jóváhagyás aláírásra kerüljön, ami alatt azt reméli, hogy az együttműködés zökkenőmentes lesz a kínai féllel. Donald Trump továbbra is hangsúlyozza, hogy egyáltalán nem szeretné, hogy a TikTok „elsötétüljön”, vagyis hogy a felület betiltásra kerüljön.

Több csoport, vállalat és piaci résztvevő is érdeklődést mutat a TikTok amerikai érdekeltségének megvásárlása iránt, legutóbb az Amazonról derült ki, hogy fontolgatja a videós platform megvételét, de úgy néz ki, hogy eddig egyikük sem tudott olyan ajánlatot tenni, amely megfelelne az amerikai kormányzatnak, a TikTokot tulajdonló ByteDance-nek, illetve a kínai kormánynak is.

Ha esetleg eddig fiókban éltél volna, eláruljuk, hogy a TikTok egy rendkívül népszerű közösségi média platform, amely rövid, általában pár másodperctől néhány percig terjedő videók megosztására összpontosít. A felületet a kínai technológiai óriás, a ByteDance indította el nemzetközileg, több mint nyolc évvel ezelőtt. A TikTok nem más, mint a Kínában már 2016 óta sikerrel működő Douyin alkalmazás globális változata.

A TikTok sikerének kulcsa a rendkívül hatékony, személyre szabott tartalmakat ajánló algoritmus. Az amerikaiaknak az a baja a felülettel, hogy a kínai kormány a helyi nemzetbiztonsági törvényekre hivatkozva kikényszerítheti a ByteDance-től az amerikai felhasználók adatainak átadását.

Ezen túlmenően Peking azt is befolyásolhatja, hogy mit láthatnak az amerikai felhasználók az alkalmazáson keresztül. Kényes témák kerülhetnek cenzúra alá, illetve propaganda tartalmak jelenhetnek meg a feedben. Az amerikai hatóságoknál ráadásul aggályok merültek fel az adatvédelemmel kapcsolatban is, mivel a platform óriási mennyiségű adatot gyűjt.

A kínai fél azonban vonakodik eladni a TikTok amerikai részlegét. És ez nemcsak azért van, mert a TikTok globálisan, illetve különösen az USA-ban rendkívüli felhasználói bázissal és bevételi potenciállal bír, hanem mert a platform igazi értékét a működését felügyelő algoritmus adja. A ByteDance ezt kulcsfontosságú szellemi tulajdonnak tekinti, és még véletlenül sem szeretne megválni tőle.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

Napidroid.hu 2019
NapiDroid