A Facebook Messenger Day nevű megoldása erőteljesen hasonlít majd a Snapchat nagy népszerűségnek örvendő funkciójára, de nem ez az egyetlen „rejtélyesen” hasonlító újításuk. A Facebook ugyanis hatalmas felhasználóbázisa ellenére (vagy éppen amiatt) azzal a problémával küzd, hogy a fiatalok egyre inkább más szolgáltatásokat részesítenek előnyben.
Persze, ahogyan az lenni szokott a legtöbb elterjedt megoldással, a Snapchat különféle szolgáltatásait is mindenki elkezdte másolni, több-kevesebb sikerrel. Nem kivétel a Facebook fennhatósága alá tartozó Instagram sem, ahol a Stories nevű funkcióval szintén lehetőséget kapunk egy olyan kép vagy rövid videó megosztására, ami 24 óra után automatikusan eltűnik.
Aztán egy bizonyos szempontból kifejezetten ijesztő megoldással jött a Facebook, ez lett a Lifestage, amit csak bizonyos életkorban lévők használhat(ná)nak. Konkrétan 22 éves kor felett lemondhatunk arról, hogy használjuk ezt az alkalmazást. A Lifestage alapkoncepciója az, hogy egy-egy adott középiskolából összegyűjtse a diákokat, akik bármilyen dologról megoszthatnak képeket vagy videókat, amiket kedvelnek vagy nem kedvelnek. 20 tanuló felett „feloldódik” egy iskola, ahol aztán megtalálhatják egymást a felhasználók. Persze azt bevallottan nem tudják ellenőrizni, hogy ki milyen idős és/vagy hová jár iskolába…
A Lifestage jelenleg nem érhető el Androidra, csak iOS-re tölthető le itt: Lifestage az App Store-ban.
Most pedig a Facebook a Messengeren belül egy újabb szolgáltatást tesztel, ami a Messenger Day névre hallgat, és a fentiekhez hasonlóan meglehetősen emlékeztet a Snapchat Storyra: itt is a képek, a rövid videók és az azokra aggatható töménytelen mennyiségű matricák dominálnak, amelyeket csak 24 órán keresztül tekinthetnek meg ismerőseink.
Egyelőre csak Lengyelországban tesztelik az újítást, ami néhány részletében egy az egyben a Lifestage funkcióit hozza. Valószínűleg még nem dőlt el, hogy milyen módon lesz ebből „végleges” szolgáltatás.
Források: Android Authority (1, 2)