A Google végre bejelentette új telefonjait, a Pixel 2 modelleket, amelyek idén is két méretben érkezek. Nézzük mit kell tudni róluk!
A kinézettel kapcsolatban nem értek minket nagy meglepetések, hiszen mindkét új telefonról szivárogtak már ki sajtóképek a bemutató előtt. A kisebb modell, vagyis a HTC által gyártott Google Pixel 2 egy hagyományosabb dizájnt kapott, és az 5 colos kijelzőt alul és felül is meglehetősen vastag káva határolja. Ami pozitívum, hogy van sztereó előlapi hangszórópár, a gombok viszont továbbra is a kijelzőből veszik el a helyet. Egyébként egy AMOLED panelt kapott a mobil Full HD felbontással.
Az LG által gyártott Google Pixel 2 XL már egy modernebb dizájnnal bír, legalábbis ami az előlapot illeti. Megkapjuk a dél-koreai gyártó “Full Vision” kijelzőjét, ami lekerekített sarkakat és egész vékony keretet jelent. A képátló 6 col, és egy QHD+ (2880×1440) felbontású P-OLED panelről van szó. A sztereó hangszóró pedig szerencsére itt sem maradt ki.
A méreten és a dizájnon kívül nagyjából megegyezik a két modell, a Google külön ki is emelte, hogy nincs olyan extra fícsör, amit csak a nagyobb kiadás kapott volna meg, kicsit beszólva ezzel az Apple-nek.
A megjelenítő mindkét mobil esetében támogatja az Always ON funkciót, azaz folyamatosan jelzik az időt, az értesítéseket és néhány fontosabb dolgot. Ami nagyon hasznosnak tűnik még, hogy a mobil figyeli, ha valami zene szól a háttérben, automatikusan felismeri a számot (netkapcsolat nélkül is), és megjeleníti a címet és az előadót az állandóan aktív kijelzőn. Nem kell semmilyen zenefelismerő appot indítani, folyamatosan ki van írva, hogy éppen milyen szám szól.
Van egy érdekes Active Edge funkció is, amit a HTC talált ki. Elég csak megnyomni a telefon széleit fogás közben, és máris elindul a Google Asszisztens. Arról azonban még nincs hír, hogy ez másra is használható lesz-e.
Hardveresen is megegyezik a két modell, hiszen mindkettőt a 8 magos Snapdragon 835 hajtja Adreno 540 GPU-val, amihez 4 GB RAM és 64 GB-os belső tárhely jár. Ami eltér, az az aksi mérete: a sima Pixel 2 egy 2700 mAh-s, a Pixel 2 XL pedig egy 3520 mAh-s telepet kapott. Természetesen van gyorstöltés USB-C porton keresztül, és ez szolgál hangkimenetként is. Sajnos idén már a Google is elhagyta a 3.5 mm-es jack csatlakozót, amiért tavaly ugyanekkor még beszóltak az Apple-nek. Jár viszont adapter a hagyományos fülhallgatókhoz, és persze ott lesznek a vezetéknélküli zenehallgatási lehetőségek is.
Tavaly a bemutatásakor a Google Pixelnek volt a legjobb mobilos kamerája, és idén sincs ez másként. A Google szerint minden eddigi telefonnál jobban teljesít a mobil ezen a téren, és ezt a DxOMark tesztjével támasztották alá, amelyben 98 pontot ért el a Pixel 2. Eddig az iPhone 8 Plus és a Galaxy Note 8 vezetett fej-fej mellett 94 ponttal, azaz – állítólag – kiemelkedik az új Pixel telefonok kamerája még a csúcskategóriából is.
A Pixel 2 modellek 12 megapixeles, f/1.8-as hátlapi kamerát kaptak, ami önmagában nem mond sokat, de a Google olyan fejlesztéseket hajtott végre, amelyek sokat javítanak a képminőségen. Ilyen például az, hogy a mobilok szinte egyszerre több képet is lőnek, és ebből rakja össze egy algoritmus a végleges fotót, ami kiemelkedően részletgazdag lesz még kevésbé ideális fényviszonyoknál is, és magas dinamikatartománnyal bír. Ez a folyamat ráadásul egy szempillantás alatt, mindenféle késleltetés nélkül lejátszódik, ahogy megnyomjuk az exponáló gombot.
Kapunk továbbá portré módot, ami egyedülálló módon egy kamerával is tökéletesen működik. A Dual Pixel szenzor képes érzékelni a mélységet, és így tetszőlegesen el tudjuk homályosítani a hátteret. És mivel ehhez egyetlen kamera is elég, így az előlapi 8 megapixeles egység is megkapta a funkciót.
Egy másik érdekes funkció a Motion Photos, ami minden fotóhoz hozzárendel egy rövid, 3 másodperces mozgóképet.
Természetesen van képstabilizátor is, és a Pixel 2 telefonok egyszerre használnak OIS-t és EIS-t a legjobb hatás érdekében. Ez jól jön videózásnál és fotózásnál egyaránt.
A Google ráadásul minden új Pixel 2 modellhez teljesen korlátlat felhőtárhelyet biztosít, és nem csak a fotókat tárolja nagy felbontásban, hanem a videókat is. Készíthetünk tehát bármennyi 4K felvételt, sosem fog megtelni a tárhelyünk, erről gondoskodik a keresőóriás. Egyébként itt is volt egy kis utalás az Apple-re, az egyik videóban bedobták az iPhone-ok sokak által ismert “megtelt a tárhely” rendszerüzenetét.
És ha már itt tartunk, a Google azt ígéri, hogy 10 perc alatt át lehet költözni egy iPhone-ról az új Pixel mobilokra.
A hírekkel ellentétben nem kaptunk Android 8.1-et, így a Pixel 2 és a Pixel 2 XL is Android 8.0 Oreo rendszerrel érkezik. Ez rengeteg király újítást jelent, amikről már többször beszámoltunk. Ha esetleg nem vagy képben az új Androiddal, akkor ezt érdemes elolvasnod:
Jó hír, hogy mindkét modell por- és vízálló lett az IP67-es szabvány szerint, és a sztereó hangszórópáron kívül említést érdemel még a 3 mikrofon. Nem esett még szó az ujjlenyomat-olvasóról, ami hátul van, és a Google szerint az új mobiljaikat bármelyik másik készüléknél gyorsabban lehet feloldani.
A Google Pixel 2 indulóára 649 dollár, a Pixel 2 XL-ért pedig 849 dollárt kérnek. Ami viszont sajnálatos, hogy első körben mindössze 6 országban lesznek kaphatóak a mobilok, majd később további 3-ban, de Magyarország természetesen nincs köztük.
A színekkel egyébként újfent viccesre vette a figurát a Google: A Pixel 2 elérhető Just Black (csak fekete), Clearly White (nyilvánvalóan fehér) és Kinda Blue (olyan kék) változatokban, a Pixel 2 XL-ből pedig lesz Just Black (csak fekete) és Black & White (fekete és fehér).
Egyebek
Az új Pixel telefonok mellett a Google más érdekességeket is bemutatott. A Pixelbook egy nagyszerű, 12.3 colos laptop/tablet hibrid lett Chrome OS rendszerrel, Core i5 vagy i7 processzorral, akár 16 GB RAM-mal és egy érintőtollal.
A Google Home otthoni asszisztens mellé pedig érkezett egy mindössze 49 dolláros Google Home Mini, valamint egy komolyabb Google Home Max, ami kiváló hangzással kecsegtet. Ezeken túl frissült a gyártó VR szemüvege is az új Google Daydream View személyében.
forrás: Google