A Huawei olyanná szeretne válni, mint a Google

0

Sokak szerint ha az elmúlt években az amerikai kormányzat nem avatkozik be a Huawei életébe, akkor a kínai cég ma már a világ legnagyobb okostelefon-gyártója lenne. Ám az USA lehetetlenné tette, hogy a vállalat hozzáférjen bizonyos amerikai eredetű technológiákhoz, ezzel pedig meggátolta őket abban, hogy előrébb jussanak. A Huawei állítólag teljesen újra szándékozik értékelni a világban betöltött szerepét, és bár nem mondanának le a mobilok gyártásáról, a fókuszt a jövőben a hardverek helyett a szoftverre helyeznék, és olyan cég válhatna belőlük, mint a Google.

A Huawei akkor roppant meg teljesen, amikor tavaly az Egyesült Államok megtiltotta a partnereinek, hogy bármilyen amerikai szabadalmat, vagy ilyen szabadalom alapján készülő technológiát eladhassanak a Huawei részére. Ezzel lényegében lehetetlenné tették a kínaiak számára, hogy a telefonok és egyéb eszközök gyártásához elengedhetetlen lapkakészleteket beszerezzék. A Huawei végül kénytelen volt eladni a Honor márkát, hogy legalább az valamilyen módon kereskedni tudjon a korábbi partnerekkel, hiszen ha a brand már nem tartozik hozzájuk, akkor a tiltások sem lesznek rájuk érvényesek. A fennálló helyzetnek köszönhetően a kínai cég immáron nincs az élen, az idei évet globális szinten a hetedik helyen zárhatják, már ami a telefon eladások számát illeti. A vállalat vezetői azonban nem keseredtek el, inkább elkezdték keresni az újabb utakat.

A CNBC jelentései szerint a Huawei a minap bemutatott néhány felhő alapú informatikai terméket, amelyek az Alibaba szolgáltatásainak konkurenciái, alternatívái lesznek. Vasárnap pedig egy olyan közleményt adtak ki, amiben az állt, hogy a felhőre való összpontosítással a céljuk az, hogy  növeljék a szoftveres és a szolgáltatási üzletáguk hozzájárulását a vállalat bevételeihez. Nem beszélhetnek a levegőbe, mert az Arcfox nevű cég nemrégiben bemutatott egy olyan autót, amelynek fedélzetén a Huawei által fejlesztett Harmony OS töltötte be a szoftveres ökoszisztéma szerepét.

A Counterpoint kutatási igazgatója, Neil Shah a közelmúltban azt nyilatkozta, hogy a Huawei kétszeres erőfeszítéseket eszközöl annak érdekében, hogy minél hamarabb egy felhővel és szolgáltatásokkal foglalkozó vállalattá váljon. Mivel szerinte a cég a jelenlegi helyzetében nem tehet szert fontos félvezetőkre és a hozzájuk kapcsolódó technológiákra, a kínaiak figyelme a szoftveres lehetőségek felé fordul. A hardverről a szoftverre helyezik a fókuszt, ennek köszönhetően olyasmi vállalattá válhatnak később, mint amilyen most a Google.

A Huawei ígéretei szerint az általuk létrehozott Harmony OS számos különböző terméken fog futni, ugyanaz a rendszer lesz telepítve példának okáért telefonokon, autókon és televíziókon is. Az IDC vezető elemzője, Will Wong úgy véli, hogy bár a Huawei telefonos üzletága most komoly kihívásokkal néz szembe, van egy másik szegmens, amiben a cég sikereket arathat a házon belül fejlesztett rendszerrel, ez pedig nem más, mint az autók világa. Az Egyesült Államok nem találhat további fogásokat rajtuk, ha átállnak a szoftverekre. A Huawei szoftvercéggé változva geopolitikai szempontból sokkal védettebb lesz az amerikaiakkal szemben – állítja az elemző.

Forrás: PhoneArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid