A OnePlus bemutatta idei második mobilját, az X-et, amely egy felső-középkategóriás specifikációkkal rendelkező mobil igen kedvező áron.
Kezdjük a dizájnnal. Az előzetes kampány során a gyártó folyamatosan az angol “beauty” (szépség) szóval illette a telefont, ami talán egy kicsit túlzás, összeségében viszont egy egész pofás kis készülék lett a OnePlus X. A mobil fémkeretet kapott, a fekete hátlapját pedig üveg borítás fedi. Itt azonban két választási lehetőségünk is van, ugyanis az ún. Onyx alapverzió mellett kapható lesz egy limitált szériás Ceramic (kerámia) variáns is. Ha ezt választjuk, akkor egy egészen egyedi üveget kapunk, ami nem csak szép, hanem strapabíró és karcolásmentes is. Ezt a OnePlus egy egészen hosszú és összetett gyártási folyamat segítségével éri el.
A specifkációk terén sem szégyenkezhet a OnePlus X. A készülék lelke, a Qualcomm Snapdragon 801-es processzor talán nem a legújabb a chipset, azonban a középkategóriás Snapdragon 615-nél, vagy a MediaTek néhány nyolcmagos processzoránál még mindig egy erősebb darabról beszélhetünk. RAM-ból 3 GB-ot kapunk, ami szintén kiváló, ha a telefon árára gondolunk. A belső tárhely mindössze 16 GB-os, azonban ezt akár egy 128 GB-os memóriakártyával is kibővíthetjük. A telefon ugyanis Dual SIM-es, de a SIM tálca egyik helye MicroSD kártya fogadására is alkalmas.
A kijelző egy 5 hüvelykes AMOLED darab, felbontása 1920 x 1080 pixel, ezért az árért cserébe nem várhatunk QHD-t. Cserébe viszont javul az üzemidő, amiről egy 2525 mAh-s akkumulátor gondoskodik. Vezeték nélküli, illetve gyorstöltés sajnos nem elérhető.
A hátlapi kamera szerepében egy 13 MP-es, f/2.2-es szenzort kapunk, amely a cég állítása szerint 0.2 mp alatt képes fókuszálni. A viszonylag nagy apertúra miatt valószínűleg nem ez lesz a legjobb mobilos kamera a piacon, de a kisebb gyártók olcsóbb mobiljai ebben sosem voltak igazán jók. Valamint videó felbontásban is Full HD-re vagyunk korlátozva, a 4K sajnos nem elérhető, habár 16 GB tárhely mellett ez érthető. A OnePlus X szelfikamerája pedig 8 MP-es.
A telefon ezenkívül több kisebb extra funkcióval érkezik. Az egyik ilyen a OnePlus 2-ben megismert Alert Slider (értesítés csúszka), amely egy érdekes recés borítást kapott. A kis gomb lényege az, hogy a telefon feloldása nélkül is válthatunk a különböző hang és értesítés profilok között. Az Ambient Displaynek hála, ha a kezünket elhúzzuk a lezárt képernyő felett, akkor az felvillan és lecsekkolhatjuk az értesítéseinket anélkül, hogy hozzá érnék a telefonhoz. 2015 végén ez már érdekességnek számít, de a OnePlus X-ben visszatér a klasszikus FM-rádió, amit kis hazánkban sokan jó néven fognak venni. Továbbá a mobilhoz elérhetőek lesznek különböző anyagú tokok is (pl. kevlár, bambusz stb) csakúgy, mint a OnePlus 2 cserélhető hátlapja esetén.
Szoftveresen megkapjuk a már ismert OxygenOS-t, amely az Android 5.1.1-en alapszik, de a OnePlus már dolgozik a saját Marshmallow adaptációján. Az OxygenOS a legtöbb kínai gyártó szoftverével ellentétben (pl. Huawei EMUI, Xiaomi MiUI) egyáltalán nem csicsás vagy túlszínezett, hanem megmaradt egy stock Android ihletésű felületnek. A különbség csak néhány plusz funkcióban (sötét téma, a Shelf nevű gyakran használt alkalmazások fül stb.) merül ki.
A legjobb rész azonban most jön: a OnePlus X 84.990 forintba kerül kártyafüggetlenül, ami egy kifejezetten jó ár ehhez a specifikációhoz. Nem ez lesz a legolcsóbb mobil a piacon, azonban kis hazánkban ennél sokkal gyengébb telefonokat árulnak ezen az áron. A rossz hír viszont, hogy a meghívós rendszer itt is visszatér, azonban a OnePlus megigérte, hogy a november 5-i start után egy hónappal már bárki megveheti invitáció nélkül is az X-et.