Ideiglenesen leállt a Sony Xperia 1 VII értékesítése Japánban

0

A Sony kénytelen volt ideiglenesen leállítani a nemrég bemutatott Xperia 1 VII értékesítését és kiszállítását hazai piacán, vagyis Japánban. A döntés oka, hogy számos felhasználó súlyos hibákra panaszkodott a közelmúltban, többek között a készülékek véletlenszerű újraindulására és teljes leállására. Bár a cég szoftverfrissítést javasol, egyelőre maguk sem tudják a probléma valódi okát.

A Sony bejelentette, hogy ideiglenesen felfüggesztik a májusban bemutatott Xperia 1 VII értékesítését Japánban. A drasztikus lépés oka, hogy a felhasználók körében egyre több panaszt lehetett hallani súlyos működési zavarokról. A beszámolók szerint az okostelefonok maguktól kikapcsolnak, véletlenszerűen újraindulnak, de az is megtörténik, hogy egy idő után nem lehet őket bekapcsolni se.

A gyártó hivatalos közleményben adott tanácsot azoknak, akiknek a telefonja nem kapcsol be: próbálják meg a bekapcsoló- és a hangerő fel gomb együttes, 20 másodpercig tartó nyomva tartásával újraéleszteni a készüléket, majd telepítsék a legújabb szoftvert. Amennyiben ez a trükk nem működik, javasolt a cég ügyfélszolgálatához fordulni.

Az ügyet bonyolítja, hogy a Sony eléggé félreérthetően, ellentmondásosan kommunikál az érintettekkel. Miközben egyfelől szoftverfrissítést javasolnak megoldásként, ugyanazon a hivatalos oldalon azt is közlik, hogy még mindig vizsgálják a hiba pontos okát. Ez azt jelenti, hogy a frissítés még nem a probléma teljes megoldása, csak egyfajta megelőző lépés.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid