Megszületett az eredmény a Google és az Epic Games csatározásában, az amerikai bíróság gyakorlatilag teljes egészében a játékfejlesztő vállalat javára döntött, így a keresőóriásnak súlyos változtatásokat kell eszközölnie az alkalmazásboltja működésében.
A bíróság már korábban kimondta, hogy a Google-nek monopóliuma van az Android alkalmazások terjesztésében és az ezekkel kapcsolatos fizetések (fizetős appok és alkalmazáson belüli vásárlások) kezelésében, most pedig arról is döntés született, hogy milyen lépéseket kell megtennie a vállalatnak, hogy ez ne így legyen.
Először is, a Play Árházban elérhetővé kell tenni más alkalmazásboltok letöltését is, mint amilyen például az Epic Games Store, emellett azt is biztosítania kell a Google-nek, hogy ezek a külső alkalmazásboltok hozzáférjenek az Play Áruház kínálatához. Vagyis máshonnan is elérhetők lesznek a Play Áruház alkalmazásai és játékai, kivéve, ha egy adott app fejlesztője másképp dönt.
Azt bizonyára sokan tudják, hogy a Google mindenféle alkalmazásokkal kapcsolatos tranzakciókból 30%-os jutalékot kér, és eddig minden lehetséges módon rá voltak kényszerítve a fejlesztők, hogy a keresőóriás saját fizetési megoldását használják. Igazából innen indult az egész pereskedés is, az Epic Games ugyanis szeretett volna kibújni ez alól.
A fejlesztőknek ezentúl lehetőségük lesz a Google fizetési rendszerét megkerülni, és más megoldás letöltését felkínálni.
További korlátozásokat is kapott a Google, a vállalat ugyanis többé nem fizethet fejlesztőknek azért, hogy egy adott app vagy játék csak a Play Áruházban jelenjen meg, illetve nem korlátozhatja semmilyen módon, hogy egy alkalmazás máshonnan is letölthető legyen. Ezek mellett a gyártókkal folytatott megállapodásoknak is véget kell vetni, vagyis a Google nem fizethet azért például a Samsungnak, hogy a saját alkalmazásai előre legyenek telepítve a mobilokon.
A Google-re vonatkozó döntések november 1-től lépnek életbe, de a vállalat szóvivője már megerősítette, hogy fellebbezni fognak, vagyis nem hagyják annyiban a dolgot.