Az okostelefonos világ még mindig ugyanazoktól a rákfenéktől szenved, és bizony ezek nem a pixeles, ronda kijelzők, mert ilyen téren durván előrelépett az ipar – helló 4K -, hanem még mindig az az istenverte akkumulátor. Nem muszáj nonstop Pokémon GO-t játszani ahhoz, hogy egy nap alatt kinyírjuk a telefonunk telepét. Bár már látom is lelki szemeim előtt a tamáskodást olvasóink arcán, azért csak elárulom: a massachusettsi MIT egyetem fejlesztése nagyon sokat segíthet bajainkon.
Az MIT koponyái mindenkinél többet agyaltak ezen a rendkívül kínos, és sokakat idegesítő problémán, és a végén eredményre is jutottak. Az egyetem berkein belül alapított SolidEnergy Systems részleg olyan megoldással rukkolt elő, ami ráadásul az intézmény nyilatkozata szerint máris készen áll a tömeggyártásra.
A SolidEnergy Systems alapítója, Qichao Hu kétszeres üzemidővel kecsegtet azonos méretű akkumulátor esetén. Nem akarunk senkit sem mélyenszántó tudományos okfejtéssel untatni, az újítás lényege az, hogy a szénbázisú elektródák helyett lítium-metal cellákat használnak, aminek az eredménye kétszeres energiasűrűség. Az új megoldás a SolidEnergy által megalkotott elektrolit folyadékot használja anód, illetve katód között, így az akkumulátorok tartóssága, valamint biztonságos használata is meg van oldva egyúttal.
Ha valóban nem túloznak a fejlesztés létrehozói, és metódusuk készen áll a tömeggyártásra, akkor hamarosan találkozhatunk olyan mobilokkal, amelyek belsejében már az amerikai tudósok által megálmodott telepek dolgoznak. Én csak attól félek, hogy ez nem megtartott méret melletti megnövelt üzemidőt, hanem a jelenlegi teljesítmény produkáló, céltalanul papírvékony készülékeket eredményez a jövőben. Szerintetek?