Hamarosan a hajlítható okostelefonoké lesz minden figyelem, hiszen a 2019-es év szinte teljesen róluk fog szólni. Ezek a készülékek iszonyatos árcédulát kaphatnak, legalábbis a Samsung mobilja – ami mondhatni a kategória legmeghatározóbb telefonja – egészen biztosan nem fogja kímélni a pénztárcát. Az alábbiakban az is kiderül, nem csupán a márkát, vagy netán az innovációt kell megfizetni a méregdrága okostelefon kapcsán.
Egy koreai ügynökség közzétett egy jelentést, amiben a Galaxy F, a Galaxy S9+ és az iPhone XS Max anyagköltségét hasonlítják össze. A CGS-CIMB gyűjtéséből kiderül, hogy minden alkatrész közül a legdrágább a megjelenítő, vagy megjelenítők ha már cikkünk tárgyáról van szó. A Samsung hajlítható telefonjának lesz egy óriási flexibilis képernyője 7,3 colos képátlóval, ami közepén hajlik, ezen túl pedig egy 4,58 hüvelykes kijelzőt kap, ami kívül helyezkedik el. Állítólag akkumulátorból is kettő lesz a gépezet belsejében, persze a költségeket nem az együttesen 5-6000 mAh kapacitású telepek dobják meg szignifikánsan.
Mindenesetre a puszta alkatrész árak nagyjából 65 százalékkal magasabbak, mint egy Samsung Galaxy S9+, vagy az említett iPhone esetében. Az elemzők szerint a Samsung nem fogja magától a hasznot sem sajnálni, nagyobb profittal fog dolgozni, mint egy S9+ esetében, a haszonkulcs nagyjából annyi lesz, mint egy iPhone XS Max-nál. Mire mindent összeadunk, egy 1800 dolláros ár jön ki, ami egyezik az eddig pletykált végfelhasználói árral. Ez átszámolva 513 ezer Ft, de hazánkban a magasabb adók miatt akár 600 ezer Ft is lehet a végfelhasználói ár.
Nyilván ez egy félelmetes árcédula, de az anyagköltségen és marketingen kívül a kutatásokat és fejlesztéseket is meg kell fizetni, hiszen mégis az egyik első hajlítható kijelzős mobilról van szó.
Az irdatlan ár ellenére az analitikusok jó eladási számokat becsülnek a hajlítható okostelefonoknak, szerintük 3,5 millió példányt fognak értékesíteni jövőre, ami 24 millióra növekszik majd 2022-re. Sajnos a telefonok ára nem fog ilyen mértékben csökkenni, 2022-ben egy hajlítható mobil 1300 dollárba fog kerülni, ami még mindig elég komoly összeg. Feltéve persze, hogy ez a termékkategória még létezni fog akkor, és a becslések helytállónak bizonyulnak. A Samsung Display egyelőre vezérszerepet tölt be a hajlítható kijelzők világában, évente egymillió ilyen képernyőt képesek legyártani. Az LG valamikor 2020-ban lesz képes ezt a mennyiséget tartani.
Forrás: GSMArena