Azok a vállalatok, amelyek hajlítható kijelzős okostelefonok gyártásával foglalkoznak, egy ideje azon törik magukat, hogy a lehető legvékonyabb készüléket tegyék le az asztalra. Jelenleg az Oppo áll nyerésre, amely végre hivatalosan is leleplezte a Find N5-öt, aminél karcsúbb kétfelé hajtható okosmobil nem létezik jelenleg.
Ha kinyitjuk az Oppo Find N5-öt, akkor az alig lesz vastagabb, mint maga az USB-C port, a készülék keresztmetszete mindössze 4,21 mm-es, és összecsukva sem lesz vastagabb 8,93 mm-nél. Ha a Honor Magic V3-at, amely 4,35 mm vastag kihajtva és 9,3 mm összecsukva, mérnöki bravúrnak neveztük, nem tudjuk, milyen jelzővel illessük az Oppo újdonságát. Nyilván ezt a vékony kialakítást, illetve a megvalósítását rengeteg fejlesztés és újítás előzte meg.
Az egyik fontos újítás a Titanium Flexion Hinge zsanér, amely 26%-kal kisebb, mint a Find N3-é, miközben jóval ellenállóbb a fizikai behatásokkal szemben. Az Oppo 3D nyomtatással készített titán panelek és szénszálas anyagok keverékét alkalmazta ezen komponens megalkotásakor, hogy az okostelefon súlyát 229 grammban maximalizálja. Az Oppo Find N5 nem csupán vékony és könnyű, de elég jól ellenáll a zord világ kihívásainak is.
Az okostelefon a világon elsőként érdemelhette ki egyszerre az IPX6, IPX8 és IPX9 vízállósági besorolásokat. Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy ellenáll a nagynyomású, forró vízsugaraknak is, de a vízbe merítés sem okoz számára gondot. A mobil keretét 7000-es szériájú alumíniumból öntötték.
Az új zsanérnak köszönhetően a hajlítható képernyőn lévő gyűrődés is valamivel összébb ment. Maga a panel egyébként egy 8,12 hüvelykes, LTPO OLED technológián alapuló konstrukció Full HD+ felbontással és 1-120 Hz-es adaptív képfrissítési frekvenciával. A belső megjelenítő 9,9:9-es képarányt és akár 2100 nites maximális fényerőt kínál.
A szokásos módon a külső részre is szereltek egy képernyőt, amely 6,62 hüvelykes, szintén LTPO OLED technológián alapul, felbontása újfent Full HD+, és a képfrissítési rátája is 1, illetve 120 Hz között mozog az éppen fogyasztott tartalomtól függően. A külső panel 20,7:9-es képaránnyal, valamint 2450 nites csúcsfényerővel rendelkezik. A külön megvásárolható Oppo Pen ceruzával mind a külső, mind a belső képernyőn dolgozhatunk.
Az Oppo Find N5 hátlapján a Hasselbladdal közösen fejlesztett képrögzítő rendszer található.
Az elsődleges kamera felbontása 50 megapixel, belsejében egy Sony LYT-700 szenzor található, 21 mm-es gyújtótávolsággal és optikai képstabilizátorral. Kapunk még egy szintén 50 megapixeles, Samsung JN5 szenzorral felvértezett, 70 mm-es fókusztávolságú, 3x optikai zoomra képes periszkópos telefotó egységet, a sort pedig egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű modul zárja, autofókusz-képességekkel. A szelfikamerák egyenként 8-8 megapixelesek.
Az Oppo Find N5 meghajtásáról Snapdragon 8 Elite lapkakészlet gondoskodik, annak is az a változata, amelyben egy CPU-mag ki van kapcsolva. Ez elvileg gyengébb teljesítményt jelent, de sejtésünk szerint nagyon power usernek kell majd lenni ahhoz, hogy érzékelhessünk bármilyen eltérést, főleg, hogy az említett hardver mellé 16 GB RAM és 512 GB belső tárhely kerül az összeszerelés során, és nem is lesz más konfiguráció a nemzetközi piacokon elérhető verzióból.
Az Oppo újdonsága Android 15 alapokon nyugvó ColorOS 15 rendszert futtat. A gyártó 4 évnyi Android verziófrissítést és 6 évig tartó biztonsági foltozást ígér az okostelefonhoz. A Find N5 belsejében összesen 5600 mAh kapacitású szilícium-karbon akkumulátor található, amely támogatja a 80 wattos SuperVOOC kábeles, illetve az 50 wattos AirVOOC vezeték nélküli töltést is.
Az Oppo Find N5 február 28-tól lesz kapható fekete, fehér és lila árnyalatokban, bár az utóbbit csak Kínában lehet majd beszerezni. A készüléknek egyelőre csak a szingapúri ára lett közzétéve, amely helyi pénzből átszámítva nagyjából 723 ezer forint. Sejtésünk szerint a mobil az európai piacon is meg fog jelenni hasonló árral, de ezt egyelőre ne kapkodjuk még el.
Forrás: GSMArena