Menetrend szerint befutott a Vivo két legújabb hajlítható készüléke, az egyik az X Fold 2, amely számos fejlesztéssel igyekszik elődjeit maga mögé utasítani, a másik pedig a gyártó első flip kialakítású okostelefonja, az X Flip.
Vivo X Fold 2
Íme, a kínai gyártó Samsung Galaxy Z Fold 4 kihívója! Az okostelefon 8,03 hüvelykes, hajlítható E6 AMOLED megjelenítővel lett felszerelve, amelyen 2160 x 1916 pixel sorakozik, a képfrissítési ráta pedig 120 Hz. A panel 4:3,55 képaránnyal bír, a hajtogatást egy új, vízcsepp kialakítású zsanérrendszer teszi lehetővé. A most alkalmazott megoldás könnyebb, és a gyártó szerint tartósabb is a tavalyi X Fold modellek belsejében lévőhöz képest.
Ha nincs szükségünk a nagy képernyőre, akkor használhatjuk a külső, 6,53 colos, szintén AMOLED kijelzőt, amelyen 2520 x 1080 képpont sorakozik, a képfrissítési frekvencia szintén 120 Hz-es, a képarány pedig 21:9. Mindkét megjelenítő ultrahangos ujjlenyomat-olvasót és 16 megapixeles szelfikamerát kapott, utóbbiak egy kivágásban foglalnak helyet. Az okostelefon belsejében a bevezetőben már említett Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet teljesít szolgálatot, amely mellé kétféle operatív memória és belső tárhely konfiguráció érhető el, de erről majd később.
Az új modell 1,5 mm-rel vékonyabb, mint az elődje, ráadásul sikerült 30 grammal könnyebbé tenni. Az X Fold 2 hátoldalán egy Sony IMX866V érzékelővel, optikai képstabilizátorral és Zeiss T bevonatú lencsével felvértezett 50 megapixeles elsődleges kamera található. A képrögzítő rendszer részét képezi még egy 12 megapixeles 2x portré modul, amely képes akár 20x digitális zoomra is, valamint egy szintén 12 megapixeles ultraszéles látószögű egység.
A kamerakészlet vezérlését a gyártó saját fejlesztésű V2 chipje végzi, amely egyebek mellett a fényképek és videók esetében továbbfejlesztett HDR-rel, valamint hatékonyabb zajcsökkentéssel kecsegtet. Ami a mozgóképek rögzítését illeti, a hajlítható készülék képes akár 8K felbontású videókat készíteni legfeljebb 30 képkockával másodpercenként, illetve megkapta a Zeiss Cinematic üzemmódot is, ami szintén videózás közben ad majd további lehetőségeket a legjobb, mozihatású felvétetelekhez.
A Vivo X Fold 2 szoftveres fronton Android 13 operációs rendszerrel támad, amelyet az OriginOS 3 interfész egészít ki. Utóbbi számos olyan fejlesztést is magában foglal, amelyek igyekeznek kihasználni az okostelefon méretes, hajlítható képernyőjét. Kapunk tálcát, távoli PC-vezérlést, illetve bizonyos applikációkon belül a felhasználói felület képes alkalmazkodni a félig kinyitott állapothoz. Az energiaellátás feladatát egy 4800 mAh kapacitású akkumulátor igyekszik elvégezni, a telep támogatja a 120 wattos kábeles, valamint az 50 wattos vezeték nélküli töltést is. Legjobb tudomásunk szerint ennél gyorsabb töltési metódus nincs hajlítható mobilon jelenleg.
A Vivo X Fold 2 kétféle kiszerelésben kapható, az egyik 12 GB RAM-ot, valamint 256 GB háttértárat kínál, ami kínai valutából átszámítva nagyjából 1308 dolláros (~449 ezer Ft) áron kerül forgalomba. A másik változat dupla kapacitású belső tárhellyel, ugyanannyi RAM-mal 1453 dollárnak (~499 ezer Ft) megfelelő jüant kóstál. Reméljük, hogy a készülék idővel a globális piacra is kijut, de a Nokiával folytatott jogi csörte miatt ez egyelőre igencsak kétséges.
Vivo X Flip
A kínai gyártó első flip kialakítású hajlítható mobilia végre megérkezett. Az okostelefon egyik legfontosabb jellemzője talán a külső, egészen méretes, és ezáltal jól használhatónak tűnő 3 hüvelykes fedőképernyője, amelyen szinte minden funkció elérhető a szöveges üzenetek küldésétől a térképes navigációig, de a közösségi médiára is gyorsan ránézhetünk a segítségével. A Vivo saját bevallása szerint azon van, hogy az alkalmazásfejlesztőkkel együttműködve minél több applikáció támogassa ezt a külső megjelenítőt.
Persze a fő attrakció a belül található 6,74 colos LTPO AMOLED képernyő, amely Full HD+ felbontással és 120 Hz-es képfrissítési frekvenciával áll a jövendőbeli tulajdonosok rendelkezésére. A flexibilitás hátterében ezúttal is egy vízcsepp kialakítású zsanérmechanika áll, amelynek köszönhetően minimális lesz a gyűrődés a kijelzőn. Az okostelefon 32 megapixeles előlapi kamerával és oldalra szerelt ujjlenyomat-olvasóval lett felszerelve.
A Vivo X Flip borítása alá Snapdragon 8+ Gen 1 lapkakészlet került, amely mellé fixen 12 GB RAM, valamint akár 512 GB belső tárhely is kerülhet. A mobil hátoldalán ugyanaz az 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral kiegészített modul van, mint az X Fold 2 hátlapján, az elsődleges kamerát egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű egység segíti. Önarcképeket úgy is készíthetünk, hogy a mobilt egy sík felületre helyezzük, majd a zsanért a kíván pozícióba állítjuk. Természetesen erre a célra az 50 megapixeles fő modult is használatba vehetjük.
Fotózni vagy bármi mást csak addig lehet, amíg a készülék belsejében lévő 4400 mAh kapacitású akkumulátor bírja szusszal, a telepet 44 wattos gyorstöltéssel lehet táplálni. A Vivo X Flip Android 13 operációs rendszert futtat, amelyet szintén Origin OS3 interfész egészít ki.
A Vivo X Flip 12/256 GB-os kiszerelése 872, a 12/512 GB-os konfiguráció pedig 973 dollárral egyenértékű kínai pénzbe kerül. Ez magyar valutában nagyjából 299 és 334 ezer forintot jelent. Nemzetközi értékesítésről jelen modell esetében sem esett szó, de ez érthető a jelenlegi zűrzavaros helyzetben.
Forrás: GSMArena