A Netflix újabb szigorításra készül, ismét a fiókmegosztásra vonatkozóan, megkövetelve külön e-mail-címek megadását minden egyes felhasználói profilhoz. Bár a streamingóriás szerint mindez megkönnyíti a bejelentkezést, és az egyedi tartalmak ajánlását, a közös eszközökön okozhat némi fejfájást ez az új rendszer.
A Netflix a jelszómegosztás korábbi korlátozása után most újabb szigorító lépésre szánta el magát. A tartalomszolgáltató elkezdte arra kérni felhasználóit, hogy adjanak meg egyedi e-mail-címeket az egy fiókon belüli különálló profilokhoz. A felugró üzenet szerint ez az újítás megkönnyíti a jövőbeni bejelentkezéseket, a fiókvisszaállítást, valamint javítja a személyre szabott ajánlások minőségét.
A beszámolók szerint a felugró képernyőt nem is lehet bezárni a folyamat lezongorázása nélkül. Papíron az újításnak meg lehet a maga haszna, hiszen az önálló bejelentkezések során többé nem kell magát a fő fióktulajdonost zaklatni a hitelesítéssel. A gyakorlatban azonban extra macerát jelenthet a közös eszközökön, például az okostévéken vagy a táblagépeken, különösen azoknál a családoknál, ahol a gyerekeknek és az idősebbeknek is külön profilja van.
A lurkónak vagy a nagymamának lehet, nincs is e-mail-fiókja, hogy mást ne mondjunk. Akinél felugrik ez az e-mailes dolog, a fiókbeállítások biztonsági menüpontjában kikapcsolhatja a tesztfunkciót, vagy az ügyfélszolgálat javaslatára megpróbálhatja újratelepíteni az alkalmazást. A Netflix hivatalosan még nem kommentálta a dolgot, így nem tudni, mikor tervezik ezt az újítást szélesebb körben is bevezetni.
Egy informátor azt állítja, hogy erre július 7-én kerülhet sor, és aznap egy másik intézkedést is életbe léptethetnek. A hírek szerint a Netflix a jövőben megszünteti az SMS-en keresztül történő kétlépcsős azonosítást, úgyhogy érdemes lesz felkészülni alternatív hitelesítési módok használatára.
Forrás: Android Authority
