Ninkear A15 Pro laptop teszt – Figyelemre méltó teljesítmény alacsony áron

0

A Ninkear A15 Pro egy érdekes alternatíva lehet azok számára, akik egy megfizethető, mégis jól felszerelt laptopot keresnek. Az alumínium házas gép 180 fokban nyíló, 15,6 hüvelykes IPS FHD kijelzőt, illetve AMD Ryzen 5 6600H processzort kapott 32 GB DDR5 RAM-mal, 1 TB SSD-vel és számos egyéb hasznos funkcióval. Az ujjlenyomat-olvasó, a billentyűzet világítás és a teljes funkciós Type-C portok, a mellékelt GaN PD100W töltővel tovább növelik a készülék értékét.

  • Ninkear N15 Pro laptop megvásárlásához most a BGc91c65 kupon használatával csak 494,99 dollárra lesz szükségünk, ami 187 ezer forint.
  • A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-5 napon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (9,90 dollár) nem kötelező, de ajánlott!

A Kínából származó „noname” márkák nem mindig rosszak. Néhány, hazájában meglehetősen ismert cég egyszerűen nem lépett be a nemzetközi piacra – ezért számunkra „noname”. A Ninkear laptop már két alkalommal járt nálunk, akkor és azóta is jól funkcionálnak. A hivatalos honlap szerint egyébként „a vállalat több mint 60 országban és régióban folytat üzleti tevékenységet”.

A Ninkear október végén mutatta be az A15 Pro-t, jelen tesztalanyunkat. Ez a modell ismét árkategóriája fölött van, és mindenképpen megérdemel egy közelebbi vizsgálatot. Az 570 dolláros (217 ezer Ft) árcímkével rendelkező masina az alábbi specifikációkkal büszkélkedik:

Műszaki adatok Ninkear A15 pro

  • Képernyő: IPS, 15,6 hüvelyk
  • Felbontás: 1920×1080 pixel, 60 Hz
  • Processzor: AMD Ryzen 5 6600H
  • RAM: 32 GB DDR5 4800 MHz (kétcsatornás)
  • Tárolórendszer: SSD NVMe, 1 TB
  • Videókártya: Beépített, AMD Radeon 660M
  • Kommunikáció: Realtek RTL8852BE hálózati kártya, Wi-Fi 802.11ax
  • Bluetooth 5.3
  • Portok:
  • 1x USB 3.1
  • 1x USB 2.0
  • 2x USB 3.2 Type-C (adat és töltés)
  • 1x HDMI 2.0
  • 1x 3,5 mm-es audio kimenet
  • Hálózati adapter: 100 W-os gyors GaN töltő
  • Akkumulátor: 54,3 Wh, 4700 mAh, 11,4 V
  • Extrák: ujjlenyomat-szkenner, mechanikus redőnnyel letakarható, 1080p kamera
  • Háttérvilágítású billentyűzet
  • Súly és méretek: 1800 g, 360x230x15 mm

A Ninkear A15 Pro két kartondobozban, duplán csomagolva érkezik. Maga a laptop nagyon vastag habszivacs házban fekszik, minden szállítási viszontagságot képes túlélni. A gyártó már régóta ad a vásárlóknak egy kis ajándékot egy egér és egérpad formájában. A mellékelt billentyűzet-matricáknak is örülnénk, pláne, ha magyar nyelvű verzió is lenne közöttük. A 100 W-os GaN töltő valóban kiváló minőségű, ráadásul nemcsak laptop, hanem bármilyen egyéb kütyü töltésére is használható. Van itt erő bőven. A GaN töltőket amúgy is komáljuk, sokkal energiahatékonyabbak, mint a hagyományos töltők, így kevesebb energiát fogyasztanak az eszközök töltésekor.

 

A Ninkear A15 Pro egy klasszikus 15,6 hüvelykes laptop. Nincsenek különösebb sallangok, az egyetlen elem, amely megtöri a szigorú dizájnt, a márka logója a kijelző fedelének bal felső sarkában. A matt szürke alumínium burkolat kellemes tapintású és csúszásmentes.

A kijelző csuklópántja mérsékelten szoros, de elég rugalmas ahhoz, hogy egy kézzel kinyitva átmenjen a „MacBook teszten”.  A zsanér további előnye, hogy 180 fokban nyitható. A levegőkimenetek a hosszú csuklópánt mögött vannak elrejtve, a bekapcsológombba pedig egy meglepően jól működő, háttérvilágítással rendelkező ujjlenyomat-érzékelő került beépítésre.

Ha megfordítjuk a laptopot, alul egy nagy szellőzőrácsot látunk a levegő áramlásához, két hosszú gumilábat – amelyeknek köszönhetően a laptop mindig résnyire van az asztaltól -, termékről és a gyártóról szóló szervizinformációkat, valamint két hangszórókivágást. Ennél a modellnél a hangszórók alul találhatók, de a lefelé és oldalsó kivágásoknak köszönhetően nincs gond a hang kiáramlásával. A hangminőség meg hozza a laptopoknál általános, használható, de gyenge szintet.

A laptop bal oldalán két USB 3.1 Type-C port található, amelyek támogatják az adatátvitelt és a töltést (Power Delivery 2.0). Van itt még egy teljes értékű HDMI port és egy DC port (bár a töltőt külön kell megvásárolni hozzá, de nem vagyunk benne biztosak, hogy szükség lenne rá). A legfontosabb ötlet, hogy mindig legyen legalább egy Type-C port az adatátvitelhez, még akkor is, ha a laptop töltődik. Töltésvisszajelző LED-et is itt találjuk.

A jobb oldalon található még egy USB 3.1 és egy USB 2.0 A típusú csatlakozó. Mellettük pedig egy 3,5 mm-es csatlakozó a fejhallgatók, headsetek és hangszórók számára. Az RJ45-ös Ethernet-port hiánya azonban érezhető, így a vezetékes hálózati kapcsolathoz egy USB Type-C hub vagy adapter használata szükséges, amely szerencsére olcsón beszerezhető.

A gyártó egy teljes értékű billentyűzetet helyezett el, a billentyűk közötti kényelmes távolsággal. Sajnos a laptop csak amerikai kiosztással, azaz ANSI formátumú QWERTY billentyűzettel érhető el. Ez gyorsan megszokható, vagy magyar kiosztásra kell konfigurálni a billentyűzetet és billentyűzet matricát használni.

Az egyetlen kifogásunk a Num Lock és a Cap Lock jelző LED hiánya miatt van. Ezenkívül pár funkcióbillentyűt áthelyeztek néhány számbillentyűre. Kicsit furcsa, de nem mondanánk, hogy kifejezetten kényelmetlen. Nos, egyesek számára kritikus lesz, hogy a le-fel nyílbillentyűket a helytakarékosság érdekében csökkentették.

A fekete billentyűk kontrasztot alkotnak a szürke vázzal, a két fokozatú háttérvilágítás pedig kiemeli a billentyűk körvonalait, így gyenge fényviszonyok között is kényelmesen használható. Meglepően jó érzés a billentyűzeten gépelni – bár a rugóút kb. 2 mm, azaz kicsi, a visszacsatolás érezhető és hallható, csak a szóköz billentyű érezhetően hangosabb.

A billentyűzet alatt található az érintőpad. Méretei elegendőek a kényelmes munkához, az érzékenysége pedig nagyon jó.

A Ninkear A15 Pro a legelterjedtebb 15,6 hüvelykes képernyőméretet kínálja. A matt felülettel és 16:9-es képaránnyal rendelkező IPS panel felbontása 1920×1080 pixel, a pixelsűrűsége 141 PPI, a képfrissítési frekvencia 60 Hz. A képernyő maximális fényereje 250 nit, ami lakásban, irodában megfelelő, bár a matt felület miatt a képernyő kültéren is használható. A kontraszt a gyártó szerint 1000:1, ami IPS esetében normálisnak számít. A megjelenítő betekintési szögei kiválóak, ám színtere igen szűkre szabott, az sRGB 62%-os, egy irodai laptophoz elegendő, kép- vagy videószerkesztő eszközként azonban hiányzik némi színhűség.

Egy másik dolog, amire érdemes odafigyelni, az a 1080p-s webkamerát eltakaró fizikai függöny megléte, amely mind az óvatos, mind a paranoiás embereknek tetszeni fog. A kamera kicsit jobb, mint az átlag, valójában több, mint elég egy Skype-on vagy Zoom-on történő csevegéshez.

Az eszköz kinyitásához mindössze 11 csillagcsavart kell kicsavaroznunk. Ezután könnyen hozzáférhetünk az összes fontos alkatrészhez, például az SSD-hez, a RAM-hoz, az akkumulátorhoz, a hálózati kártyához és kedvünk szerint cserélhetjük őket. Van egy második M.2 slot az SSD-k számára a tárhely bővítéséhez.

A fém hátlap még árnyékoló és védőmatricákkal, valamint távtartókkal is rendelkezik azokon a helyeken, ahol a nyílások további megerősítése és az elemek rögzítése szükséges.

A laptop szíve az AMD Ryzen 5 6600H, egy 6 maggal rendelkező mobil processzor, amely 2022 januárjában került piacra. A Ryzen 5 termékcsalád része, a Zen 3+ (Rembrandt) architektúrát használja Socket FP7 foglalattal. Az AMD Simultaneous Multithreading (SMT) technológiának köszönhetően a magok száma gyakorlatilag megduplázódik, 12 szálra. A processzor 45 W-os TDP kerettel, valamint 16 MB L3 gyorsítótárral rendelkezik, és alapértelmezés szerint 3,3 GHz-en üzemel, de a munkaterheléstől függően akár 4,5 GHz-re is fel tud gyorsulni.

A videókártya egy Radeon 660M, amely az AMD egyik első RDNA 2 alapú integrált grafikus megoldása. A Rembrandt grafikus processzorra épülő eszköz támogatja a DirectX 12 Ultimate technológiát. Ez biztosítja, hogy minden modern játék futni fog a Radeon 660M-en. Nyilván ez nem egy gamer laptop, meg is lepődtünk, hogy az F1 2024 játék 80-90 FPS-t hozott.

A memória oldalon a Ninkear A15 Pro 32 GB DDR5 RAM-mal van ellátva, négycsatornás módban 1200 MHz-en, azaz összesen 4800 MT/s. A memóriamodulok DDR5-4800 típusúak. Ami a tárolást illeti, ez a laptop 1 TB-os NVMe SSD-vel van felszerelve, amely NVMe x4 interfészen keresztül csatlakozik 8,0 GT/ s sebességgel.

A Ninkear A15 Pro előre telepített, aktivált, angol nyelvű Windows 11 Pro operációs rendszerrel érkezik. A Windows Gépház Idő és nyelv beállítás menüjében a nyelvi csomag letöltése és egy újraindítás után már magyarul kommunikál velünk a szerkezet.

CrystalDiskMark tesztben elért 2124 MB/s-os szekvenciális olvasási sebesség gördülékeny élményt nyújt, az alkalmazások villámgyorsan megnyílnak.

A PCMark 10 összesített pontszáma a tesztelt rendszerre 5724 pont, ami azt jelzi, hogy a rendszer zökkenőmentes használatot tud biztosítani számos tevékenységhez, komolyabb kompromisszumok nélkül.

A Cinebench benchmark tesztben az egymagos 582, a többmagos tesztben 87 pontot ért el, és a 6,71-es MP Ratio szám is ideális. Optimális esetben az MP-arány közel áll a CPU magjainak számához. Tehát egy 6 maggal rendelkező CPU MP-aránya 6 közelében lesz.

A 3DMark Fire Strike benchmarkban összesen 4582 pontot ért el. Ez azt jelzi, hogy a PC képes játszani modern játékokkal, beleértve az AAA játékokat is, de vissza kell venni a felbontásból vagy a grafikus beállításokban.

PerformanceTest-ben a rendszer által elért összesített pontszám 4782 pont volt, ami általánosságban az átlagos teljesítményű laptopoknak és számítógépeknek felel meg. Ebben a tesztben a meglehetősen gyors SSD-nek és RAM-nak köszönhetően jól teljesített.

A hűtés is jól van megoldva, a legigényesebb benchmarkok során mért maximális processzorhőmérséklet elérte a 88 °C-ot. Ez az eredmény nem rossz egy laptop esetében, tudva, hogy a processzor maximálisan elviselhető hőmérséklete 95 °C . Nem észleltünk termikus throttlingot, ami ritka egy teljesen terhelt laptop esetében. Ez azt jelzi, hogy a Ninkear A15 Pro képes magas teljesítményt fenntartani anélkül, hogy csökkentenie kellene a processzor frekvenciáját, még a különösen erőforrásigényes feladatok során is. A Ninkear A15 Pro integrált kettős hűtőrendszere itt mutatkozik meg igazán.

A laptop 11,55 V/ 4700 mAh, azaz 54,29 Wh kapacitású lítiumion-akkumulátorral van felszerelve. Az alacsony fogyasztású hardvernek köszönhetően az üzemidő 8 óra felett volt irodai körülmények között. Ez nálunk 10-15 megnyitott weboldalt, folyamatos Skype-, Messenger-csevegést és Facebook-böngészést, weboldalon, valamint Worldben történtő szövegszerkesztést jelent. Feltölteni a 100 wattos GaN töltővel 2 óra 35 perc alatt lehetséges, de soha ne merítsük le egyetlen eszközünket sem 0%-ra!

Az A15 Pro-t kritika illeti a Num Lock és a Cap Lock jelző LED hiánya miatt. Az amerikai kiosztású billentyűzet is zavaró lehet, de ez gyorsan megszokható, vagy magyar kiosztással  kell konfigurálni a billentyűzetet és billentyűzet matricát használni. A hangszórók elég gyengécskén szólnak, egy Bluetooth hangszóró vagy fejhallgató jól jöhet. Egy magasabb képfrissítési frekvenciával és nagyobb színtérlefedettséggel rendelkező kijelzőnek is örültünk volna, de ez ebben az ársávban nem várható el.

Ezen apró hátrányok ellenére a Ninkear A15 Pro továbbra is remek választás lehet. A fém ház, a 19 mm-es vastagság, a 180 fokban nyíló kijelző, a Windows 11 Pro licenc, az ujjlenyomat-olvasó, a billentyűzet világítás, a webkamerát eltakaró fizikai függöny, a teljes funkciós Type-C portok és 100 wattos GaN PD töltés igen komoly érvek a Ninkear újdonsága mellett. Az üzemidő is rendben van, és az AMD Ryzen 5 6600H processzor, a 32 GB DDR5 RAM és az 1 TB SSD  kombó a legtöbb feladathoz elegendő lesz még évekig. 

Ninkear N15 Pro laptop megvásárlásához most a BGc91c65 kupon használatával csak 494,99 dollárra lesz szükségünk, ami 187 ezer forint.

A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-5 napon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (9,90 dollár) nem kötelező, de ajánlott!

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid