Redmi Note 9S teszt – A megfizethető mindenes!

0

Egy ideje már nálunk van a Xiaomi új középkategóriás versenyzője, a Redmi Note 9S, amit igyekeztünk alaposan letesztelni, és az alábbiakban megosztjuk röviden a készülékkel kapcsolatos fontosabb tudnivalókat, tapasztalatainkat.

Csomagolás, tartozékok

A mobil egy egyszerű, fehér dobozban érkezik, amelynek a tetején maga a készülék látható, és az angol feliratokból egyből szembetűnik, hogy ez már egy hivatalos Global verziós modell, vagyis az európai piacra szánták.

A Redmi Note 9S-hez jár egy akár 22,5W leadására is képes gyorstöltő fej EU-s csatlakozóval, egy USB-C kábel, egy SIM-tű, némi papír és egy átlátszó szilikon tok. Jó hír továbbá, hogy a mobilon már alapból volt egy kijelzővédő fólia, amit már nem kell leszedni, mert nincsenek rajta feliratok (végre!).

Külső

A mobil meglehetősen hosszúkás kialakítást kapott a kijelző 20:9-es képaránya miatt, és ahhoz képes, hogy egy hatalmas, 6,67 colos megjelenítőről van szó, maga a telefon, igyekeztek a méreteket minimalizálni a vékony kávával, egyedül alul lett kicsit vastagabb, de itt sem vészes. A telefon összességében egyébként 165,75 x 76,68 x 8,8 mm-es dimenziókkal rendelkezik, a tömege pedig 209 gramm, vagyis nem egy kis jószág, de manapság már inkább átlagosnak mondható, mint nagynak.

Az előlapon feltűnik még a középre helyezett kameralyuk, ami egy egész visszafogott, könnyen megszokható megoldás a szelfikamera elhelyezésére.

Bal oldalra a duál SIM és a micro SD kártya foglalat került, és mivel három slot van összesen, így nem kell semmiféle kompromisszumot kötnünk ezen a téren.

A jobb oldal még érdekesebb, itt ugyanis a hangerőszabályozó billentyű alatt egy ujjlenyomat-olvasóval egybeépített bekapcsoló gomb található. Ez be is nyomható természetesen, és egy kis mélyedésbe került, hogy könnyű legyen megtalálni. A gombok minősége, nyomáspontja teljesen rendben van, viszont a leolvasó kicsit talán fentre került, így a kisebb kezű felhasználók talán már nehezebben érik majd el.

A felső oldalon két pöttyöt láthatunk, az egyik az infraport, a másik pedig egy mikrofonnyílás. Alulra pedig a mono multimédiás hangszóró, egy másik mikrofon, egy USB-C port, valamint egy jack csatlakozó kerül. Utóbbi egyre ritkább, és nagy pozitívum, hogy ebben az esetben nem kell lemondani róla.

A hátlap egy enyhén ívelt, kézbeillő kialakítást kapott, és elvileg ugyanúgy gorilla Glass 5 védi, mint az előlapot. A színe valami elképesztően szép, többféle árnyalatban is tud tündökölni attól függően, hogy hogyan esik rá a fény, az ujjlenyomatokat viszont gyűjti rendesen.

Végül térjünk át a kameraszigetre, ami sajnos kiáll egy kicsit a hátlapból, de legalább középen van, így nem igazán billeg a telefon asztalra téve. Egyébként 4 kameraszenzor és egy duál LED villanó található itt, de ezekről majd később.

Kijelző

A Redmi Note 9S egy 6,67 colos, 20:9-es IPS panellel bír, ami a DotDisplay fantázianevet kapta a kameralyukas kialakítás miatt. A kontrasztarány 1500:1, a felbontás pedig Full HD+ (2400 x 1080), ami már kellően éles megjelenítést eredményez (395 ppi).

A maximális fényerő 450 nit a Xiaomi szerint, ezzel nem fognak rekordokat döntögetni, de a középkategóriában nem is ez a cél, és egyébként már ezzel is egész jól látható a kijelző erősebb napsütésben. A gyártó ráadásul gondolt a szemvédelemre is, a kijelző rendelkezik egy Reading mode 2.0 nevű funkcióval, ami tulajdonképpen egy kékfény-szűrő, illetve megkapta a TÜV Rheinland alacsony kékfény certifikációt.

Ahogy korábban már említettük is, a kijelzőt Gorilla Glass 5 óvja a külső behatásokról, és gyárilag felhelyezett védőfóliával érkezik a telefon.

Hardver

A Redmi Note 9S elsőként kapta meg a Qualcomm új középkategóriás processzorát, a Snapdragon 720G-t, ami egy kifejezetten versenyképes megoldás korrekt teljesítménnyel és alacsony fogyasztással. A 8 nm-es lapka processzora két darab 2,3 GHz-en prögő Cortex-A76 magból, valamint hat darab 1,8 GHz-es Cortex-A55 egységből áll, a grafikai számításokat pedig egy Adreno 618 GPU végzi. Ehhez jön még kiszereléstől függően 4 vagy 6 GB RAM, illetve 64 vagy 128 GB belső tárhely, ami microSD kártyával tovább bővíthető.

A teljesítmény bőven elegendő normál felhasználásra, a rendszer pörgősen működik, lassulások vagy akadások nem igazán vannak, és az appok is gyorsan elindulnak. A játékokkal sem lesz gond, még a komolyabb címek is szépen elfutnak a telefonon.

Csatlakozási lehetőségek terén is jól el vagyunk látva, kezdve a teljes körű 4G támogatással és a duál SIM foglalattal. Van továbbá kétsávos Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, valamint fejlett navigációs rendszer (GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou). Hasznos extra lehet még az infraport, így igazából egyedül az NFC-t hiányolhatjuk.

A hívás közbeni hangminőség teljesen rendben volt, mindkét felet jól lehet érteni, a multimédiás mono hangszóró pedig teljesen átlagos, nem érdemes tőle sokat várni, de azért használható.

Szoftver

A Redmi Note 9S egy Andorid 10-re épülő MIUI 11 rendszerrel érkezik, és mivel egy Global verziós telefonról van szó, ezért semmiféle regionális problémák nincsenek, teljes a magyar nyelv támogatása is. Magáról a felületről már rengeteget írunk, így ezt nem részleteznénk, sokan ismerik és szeretik a MIUI-t a rengeteg hasznos funkció, a kellemes, letisztult dizájn és a jól sikerült gesztusvezérlés miatt.

Íme néhány screenshot (igen, van rendszerszintű sötét mód is):

A szoftver egyébként pörgős, akadásokat nem igazán lehet tapasztalni, és más hibákba sem futottunk bele a teszt során.

Kamerák

A hátlapi négykamerás rendszer fő szenzora egy fél colos 48 MP-es egység, amelynek a rekeszértéke f/1,79, és képes négyesével összevonni a pixeleket. Így alapesetben 12 MP-es fotókat kapunk 1.6µm-es pixelmérettel, de természetesen lőhetünk akár teljes felbontású, 48 MP-es képeket is. A második szenzor 8 MP-es, és ez az ultraszéles, 119 fokos látószög miatt érdekes. Az 5 MP-es makró kamera is jól jöhet, ezzel 2 és 10 cm közötti távolságban tudunk fotózni, az utolsó 2 MP-es mélységérzékelő viszont elég fölösleges, de azért megkapjuk ezt is.

A szelfikamera felbontása 16 MP-es, itt 1µm a pixelméret, a rekeszérték pedig f/2,48.

A kamera menüje a szokásos, a MIUI rendszert használóknak már nem lesz újdonság. Az egyik csúszkán válthatunk a fő kameramódok között (Lassított, Rövid videó, Videó, Fénykép, 48 MP, Portré, Éjszakai, Panoráma és Pro), ezek mellett pedig a látószög állítható: a 0,6x az ultraszéles kamerát aktiválja, az 1x a normál fotó, a 2x pedig egy digitális zoomot jelent, mivel nincs külön telefotó kamera. A makró kamerát már a felső menüből érjük el, itt rengeteg további opció van.

Most pedig jöjjenek a tesztképek:

Ultraszéles kép bal oldalt, normál fotó középen, 2x digitális zoom jobb oldalt:

A fotók át lettek méretezve, az itt nézheted meg őket teljes felbontásban.

Az árkategóriához képest szerintem jó lett a kamera, rendben vannak a színek, és ami nagyon pozitív, hogy a dinamikatartomány is kellően magas. Teljes nagyításnál már persze előjöhetnek kisebb hibák, de azért bőven megállja a helyét a telefon a kategóriában. Sötétben már természetesen romlik a minőség, de itt sem vérzik el a telefon, azért használható képeket kapunk.

Videót legfeljebb akár 4K-ban is vehetünk fel 30 fps-sel, a kép és a hangminőség közepes, és van lehetőségünk 1080p@120fps-es, illetve 720p@960fps-es lassított felvételek készítésére is. Utóbbi jól hangzik, de ez csak egy felskálázott érték, közel sem annyira szép a lassítás, mint néhány csúcsmobilnál.

A szelfikamera szépen teszi a dolgát, részletgazdag képeket készít megfelelő dinamikatartománnyal. Portré mód az előlapi és a hátlapi kameránál is van, és mindkettőnél nagyon jól működik, köszönhetően a mesterséges intelligenciának.

Üzemidő

A Redmi Note 9S egy nagyon korrekt kapacitású, 5020 mAh-s akkumulátort kapott, ami lazán hozza az elvárt üzemidőt, sőt, még többet is. Nálam simán bírt 2-2,5 napot a közepesnél erősebb használattal, de intenzívebb nyúzással sem sikerült még 1 napon belül lemeríteni. Ha pedig nem nyomkodod sokat, elég lesz 3-4 naponta tölteni. Folyamatos YouTube-videózással pedig nálam 2 óra alatt 6%-ot merült a mobil közepes fényerőn, ami szinte hihetetlen.

A töltésre sem lehet panaszunk, a telefon megkapta a 18W-os megoldást, amivel a teljes töltöttséget olyan 1,5-2 óra alatt lehet elérni USB-C porton keresztül. A gyári töltőfej egyébként ennél kicsit még erősebb is, 22,5W-os, tehát nem kell külön gyorstöltőt vásárolnunk a mobilhoz.

Összegzés, ár

A Redmi Note 9S egy remek középkategóriás ajánlat lett, hiszen akciósan már 60 ezer Ft alatt ki lehet fogni. Szinte mindent tud, amit egy ilyen telefontól elvárhatunk: kellemesen méretes, szép kijelzőt kapott, a hardvere kellően erős és takarékos, a kamerák is jól teljesítenek, a szoftver kifogástalan, az üzemidő pedig egészen elképesztő.

Ami egyeseknek fájó pont lehet, az az NFC hiánya, ha valakinek szüksége van erre, akkor választhat a széria más tagjai közül. A Redmi Note 9 Pro-ban alapból benne van, de a Redmi 9-ből és a Redmi Note 9-ből is kapható NFC-s kiadás.

Ha belefér a büdzsébe, akkor érdemes lehet a Redmi Note 9 Pro-t választani, mostanában már ennek is csökkent az ára.

Hozzánk a GearBest jóvoltából jutott el a mobil, itt tudsz böngészni a különböző Redmi Note 9 szériás telefonjaik között. Mivel már lassan kifutó modell, így ritkábban lehet kifogni akcióban, de lassan jön az új generáció.

 

Ezt is nézd meg:

Xiaomi kiárusítás: telefonok és más hasznos kütyük jó áron!

 

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid