Korábban többször is szárnyra kelt a szóbeszéd, mely szerint a Xiaomi ismét egy saját fejlesztésű okostelefonos lapkakészlet fejlesztésébe kezdett, miután az első ilyen jellegű kísérletével kudarcot vallott évekkel ezelőtt. A chipsettel kapcsolatos értesülések ellentmondanak egymásnak, de a legújabb szivárgás tiszta vizet önthet a pohárba.
Korábban például nem volt egyértelmű, hogy a Xiaomi lapkáját a TSMC N3-as gyártástechnológiájával vagy az N4P metódusával készítik majd. Hiteles források az utóbbira teszik a voksukat, és még azt is elárulják, hogy milyen CPU-kiépítést kap a kínaiak chipsete.
A lapkakészletben állítólag egy 3,2 GHz-es Cortex-X925 elsődleges mag, három 2,6 GHz-en pörgő Cortex-A725 mag, valamint négy 2,0 GHz-es Cortex-A520 mag teljesít szolgálatot. Nem kifejezetten csúcskategóriás konfigurációról van szó, de egyáltalán nem rossz ez így elsőre, főleg, hogy a Xiaomi korábban még nem fejlesztett Arm v9 architektúrán alapuló chipet.
A feltételezések szerint a Xiaomi lapkakészlete még az idén bemutatkozhat. Szinte kizárt, hogy prémium okostelefonba kerüljön, de egy középkategóriás modell belsejében jó szolgálatot tehet, gondoljunk olyan készülékekre, mint például a Xiaomi 15S. Egyébként teljesen logikus, hogy a Xiaomi az N4P gyártási eljárás mellett tette le a voksát, mivel ez egy bevált metódus, és a vállalat könnyebben hozzájuthat a szükséges gyártási kapacitáshoz, arról nem is beszélve, hogy ezek a lapkák olcsóbban legyárthatók, mint a modernebb N3E chipsetek.
Természetesen a lapkakészlethez tartozni fog egy grafikus vezérlő is, amely egy 1,3 GHz-es frekvencián ketyegő Imagination Technologies IMG DXT-72 GPU modul lesz. A Xiaomi rendelkezik saját képfeldolgozó processzorral, de egyéb komponensek esetében külső segítségre szorulhat, ilyen a digitális jelfeldolgozó, illetve az 5G modem. Ezek olyan szabvány összetevők, amelyeket olyan cégek biztosíthatnak számukra, mint a MediaTek vagy a Synopsys. Nem lehetetlen, hogy a Xiaomi hazai forrásból szerzi majd be ezeket, így akár a Huawei is partnere lehet a saját lapkakészlet előállításában.
Forrás: Notebookcheck