Ulefone Armor 10 5G strapatelefon teszt – az első a sorban

0

Az Ulefone a világ első 5G-s strapatelefonjaként hirdeti az Armor sorozat friss zászlóshajóját. A legújabb generációs mobiltechnológia mellett a valaha strapamobilba épített legerősebb hardveres összeállítással és legjobb kameraszenzorral is büszkélkedhet az Armor 10 5G. Az NFC, a vezeték nélküli töltés, az FM-rádió és a sok-sok egyéb extra már csak a hab a tortán.

  • Az Ulefone Armor 10 5G most 399,99 USA dolláros áron vásárolható meg. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 410,27 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 126 ezer forint.

Bevezető, tartozékok

A 2020-as év végén, szinte egy időben az Ulefone mellett a Blackview és az Oukitel is piacra dobta saját 5G képes strapatelefonját. Arról, hogy a három gyártó közül ki volt az első, megoszlanak a vélemények. Az tény, hogy az Ulefone az újdonságok terén mindig az élen járt a strapatelefonok kategóriájában. A gyártó kínálatában jelent meg az első szenzorszigetes survivor telefon, de hőkamerát is elsőként applikáltak egy bőven 500 dollár alatt beszerezhető telefonba.

Mindhárom vállalat termékpalettája jól tükrözi azt, hogy van a mobilos piacon egy kiaknázatlan lehetőség. Ez az úgynevezett “rugged smartphone” kategória, vagyis olyan megerősített kialakítással rendelkező telefonok, amelyek nagyon jól bírják a szélsőséges körülményeket. Igazi strapatelefonra csak a felhasználók kis százalékának van szüksége, ezért a kínálat is szűkös. Az ismert márkák gyakorlatilag parlagon hagyják ezt a kategóriát, így egy jó áron kínált, strapabíró telefonnal teremhet babér ezeknek a kisebb cégeknek is.

A sárga alapon, bordázott acéllemez mintával díszitett dobozon az 5G és az IP jelölések egyértelműsítik, hogy milyen telefonnal lesz dolgunk. Nézzük is meg közelebbről, hogy mi lapul a csomagolóanyag alatt.

A felesleges papírhalom mellé egy gyorstöltésre képes 18 wattos töltőfej, egy Type-C USB kábel és a SIM-tű egyértelműen jár, mint ahogyan a USB Type C – jack átalakító is, hiszen 3,5 mm-es jack csatlakozót nyomokban sem tartalmaz a készülék. A plusz védelmet nyújtó kijelzővédő fóliát már gyárilag felapplikáltak, valamint mellékeltek is nekünk egyet.

Külső, kijelző

Az Ulefone Armor 10 5G igazi survivor telefon és erről papírja is van. Rendelkezik International Protection Marking (IP) védelemmel, valamint az Egyesült Államok Védelmi Hivatalának MIL-STD-810G katonai szabványának is megfelel. Az Armor 10 5G a legmagasabb szintű, IP68/69K védelmi minősítést kapta, vagyis a készülék a lehetséges legnagyobb mértékben por- és vízálló, valamint a magasnyomású víztömegnek is ellenáll. A Military tesztekből a MIL-STD-810G a legkomolyabb, így az alacsony nyomás, a szélsőségesen magas vagy alacsony hőmérséklet, a só, a por, a sav, a penész, a magas páratartalom és az ütések sem árthatnak ennek a mobilnak.

Egy túlélő telefont a védelmi minősítések mellett a megerősített alumíniumötvözetű váz, a 360 fokos, teljes körű védelmet biztosító, az ütési energiát elnyelő, szintetikus gumiból, műanyagból készült készülékház teszi azzá, ami. A 176,5×82,8×14,55 milliméteres méretekkel és 328 grammos tömeggel rendelkező brutális méretű telefonnál az egy kézzel való használatot nyugodtan elfelejthetjük. Azonban kesztyűs kézzel sem kell bánni vele, én sem tettem, hiszen a munkámból adódóan valódi extrém körülmények között szoktam tesztelni az ilyen szörnyetegeket.

A készülék jobb oldalán a bekapcsológomb és a hangerő szabályozók funkcionálnak tökéletes kivitelezésben. Lent a mikrofon mellett az USB Type-C port bújik meg egy védőborítás alatt, amely – úgy vélem – nem fog leszakadni, hű társa lesz mobil kommunikációs eszközünknek élete végéig. A port nem süllyesztett kivitelű, így bármelyik szabványos USB Type-C kábellel jó barátságban lesz a telefon.

A bal oldalra került a hibrid dualSIM megoldással operáló SIM-tálca és egy programozható gomb. Az okos gomb funkciói egyénileg személyre szabhatóak. Nálam például egyszeri nyomásra a kamerát, nyomva tartva a LED lámpát, kétszer megnyomva pedig a legtöbbet használt alkalmazásomat indította. Mindkét hosszanti oldalon 4-4 darab Torx csavarral rögzített, 10 milliméteres széles fémlemez megerősítést kapott, ami tovább erősíti a páncélszekrény szilárdságot. A felső élen semmi látványosság nincs, leszámítva a sarkoknál lévő extra védelmet, ami jól jön, mert általában a sarkára esik a telefon.

A csavarokkal rögzített hátlap kétségtelenül a telefon leglátványosabb részre. Itt található a dupla LED vakuval ellátott négy kamerás rendszer, az ujjlenyomat-érzékelő és a hangszóró. A magas találati aránnyal dolgozó biometrikus érzékelő sok plusz okossággal van felvértezve, mint például a hívásfogadás vagy a visszalépés egy menüponttal. A 2D arc alapú feloldás is jól működik.

Az előlap uralkodó látványelemei a retró stílust idéző, az átlagnál kicsit hangsúlyosabb alsó káva és a ,,rendkívül” divatos, középen lyukasztott punch-hole kijelző. Fent a fény- és közelségérzékelő szenzor, valamint a beszédhangszóró párosa mellett a piros, zöld és kék színben is villogni képes értesítő LED megléte örömteli.

A  6,67 hüvelykes, 2400×1080 pixel felbontású, 410 ppi pixelsűrűségű IPS panel védelméről nincs információ. A gyártó és az általam végzett tesztek alapján azonban elmondható, hogy a “leesett és összetört” szavak nem opciók ennél a telefonnál. Az 540 lux maximális fényerővel rendelkező megjelenítő kültéri körülmények között is jól látható. A 10 ponton érzékelni képes kijelző betekintési szögei és érintésérzékenysége is hibátlan.

Hardver, szoftver

A teljesítményért az Ulefone páncélosában a TSMC 7 nm-es node-ján készülő MediaTek Dimensity 800-as lapkakészlet a felelős. A nyolcmagos processzorban két négyfős klaszterre vannak szétosztva a feldolgozók. A teljesítményért felelős négy Cortex-A76 mag maximum 2 gigahertzen, míg az energiahatékonyságra kihegyezett Cortex-A55 magok szintén 2 gigahertzes órajelen duruzsolnak.

Az SoC legnagyobb újdonsága az integrált ötödik generációs hálózati modem, amely támogatja az SA és NSA hálózatokat 6 GHz-es frekvencia alatt, a spektrumok dinamikus megosztását 2G és 5G között (DSS), valamint az egyidejű hanghívás és adatkapcsolat is biztosított (VoNR).

A grafikus feladatokat az Arm Mali-G57 MC4 GPU látja el. Ez egy négymagos megoldás, amelyet megtámogattak a játék élményre optimalizált HyperEngine 2.0 technológiával is. A 8 gigabájt LPDDR4 RAM rendszermemóriával és a 128 gigabájtos, tovább bővíthető, UFS 2.1-es belső tárhellyel a multitasking és a rendszersebesség sem hagy kívánnivalót maga után.

A Dimensity 800 a Snapdragon 750G konkurense, amely egy játékos igényekre fókuszáló, megfizethető árú középkategóriás lapkakészlet. Az Armor 10 5G nem gamer telefon, de jól lecsekkolható a rendelkezésre álló erő egy komolyabb játékparti alatt. A népszerű PUBG volt kipróbálva, amely reccenés nélkül futott magas grafikai beállítások mellett. Egy órányi lövöldözés után az akkumulátor és a CPU hőmérséklete is mindössze 9-9 Celsius fokkal emelkedett. A készenléti fogyasztás is minimális (5 mA), ami jól látszik a lentebb lévő képernyőmentésen.

Szoftveres részről Android 10 jár, amelyre hamarosan befut a zöld robotos rendszer 11-es verziója. Alapvetően az Ulefone meglepően jól összehangolta a hardver-szoftver párost, így nem kell meglepődni a brutál üzemidőn és a fluid működésen. Harmadik féltől származó jó vagy rosszindulatú alkalmazástól mentes a platform. A Google szoftvercsomagjából nem maradt ki semmi, és amire nincs szükségünk, azt akár le is tilthatjuk. Az alapértelmezett Dido Launcher jól témázható és testre szabható, választhatunk alkalmazásmenüs megoldást, vagy rakhatjuk az alkalmazásokat közvetlenül a főképernyőre is.

A rendszer teljes mértékben támogatja hazánk nyelvét, de az extra menüpontokban vannak lefordítatlan részek és magyartalan kifejezések. Rengeteg hasznos extrát integráltak a beállításokba, melyeket az Okos segítség és Okos érintés pontokban gyűjtöttek össze nekünk. Van beépített kesztyű mód, amely egy átlagos vastagságú kézvédőben egész jól használható. Az én munkám során viselt SAFE GRIP 3-ban azonban a túlméretezett csempés ikonokat megjelenítő, beépített Easy Launcher aktiválásával is esélytelen bármilyen érintőképernyő használata. Az OutDoor Toolbox gyűjtő alkalmazás pakk is tele van jól használható dolgokkal, mint a hangmérő, az iránytű, a zseblámpa, a szögmérő, a vízmérték vagy a légnyomásmérő. Nagyon fontos kiemelni, hogy az automata hívásrögzítés jól működik, ami nagyon sok felhasználó mindennapjaihoz elengedhetetlen alapszolgáltatás!

Kamerák, multimédia

Az Ulefone Armor 10 5G hátoldalán négyes kamerarendszert találunk. A fő érzékelő a Samsung ISOCELL Bright GW1, melynek 1/1,7″-es szenzorméretéhez 64 megapixel tartozik 0,8 mikronos képpontokkal. Alapértelmezetten 16 megapixelben készülnek a képek 4 az 1-ben pixelösszevonással (quad-bayer technológia), de 64 megapixeles fotókat is lőhetünk.

Van még egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamera, 118 fokos látómezővel és f/2.2 rekeszértékkel, valamint egy 5 megapixeles makro érzékelő és egy 2 megapixeles mélységérzékelő modul is. Az önarcképek 16 megapixeles felbontásban, f/2.2 rekeszértékű kamerával készülhetnek. A rendszerchipben lévő, két darab ISP (jelfeldolgozó média processzor) a videók rögzítését 4K felbontás mellett 30 fps sebességgel engedi, mp4 formátumban, jó kép- és hangminőségben. Az EIS videóstabilizáció a gyári kamera szoftverből hiányzik, ezért inkább használjuk a sokszor javasolt Open Camera alkalmazást, ebből nem hiányzik ez az opció.

Az alábbi tesztképek születtek a gyári kameraalkalmazással, automata módban, AI használatával.

A 16 megapixelen készült képeknél a színek kellemesen természetesek, nem túltelítettek, a dinamika és részletesség jó és a vonalélesség is rendben van. Az elkészült képekkel elégedettek lehetünk.

A 64 megapixeles képeknél a fájlméret jócskán megnövekszik, ami nem jár érdemi javulással az alapfelbontással szemben. Részletekből több lesz, ami nagyításkor jól jön, de a nagyobb mértékű zajcsökkentés miatt a kontúrok egy kicsit elmosódnak.

Telefotó kamera nincs, de a főkamerával készített 2x zoom felvételek jók, azt is gondolhatnánk, hogy egy optikai zoommal rendelkező mobillal készültek a képek.

Az ultraszéles látószögű kamerával a képek kevésbé élesek, a színek kissé halványak és a képek is túlexponáltak, de az árkategóriában megfelelő ennek a produkciója is.

A készülékben van Éjszakai fénykép mód, ilyenkor hosszabb az exponálási idő, de kézből dolgozva is jóra értékelhető eredmény érhető el.

A telemakro kamerának 5 megapixelen azért tényleg van némi értelme, mint ahogyan azt az alant elterülő példa mutatja.

A mélységérzékelőnek azonban nincs sok értelme, a munka oroszlán részét a fő érzékelő végzi. A Portré mód szoftveresen jó élfelismeréssel dolgozik, szépen elkülönül a fotózni kívánt személy a háttértől.

A képek teljes méretben itt láthatóak.

A hátlapon, a bal alsó sarokban felfedezhető hangszórórácson kellemes minőségben áramlik ki a muzsika, az integrált AW88194 audio chipset érezteti a hatását. A mono hangszórón az RDS-információk megjelenítésére képes FM-rádiót is hallgathatjuk, persze csak akkor, ha bedugtuk az USB Type C – jack átalakítót is.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Ulefone Armor 10 5G tudja a kétkártyás 4G + 5G üzemmódot és természetesen minden hazai LTE hálózatot támogat, így a B20-as 800 MHz-es sávot is. A kettős zajcsökkentő mikrofonnak köszönhetően a beszélgetési hangminőség kiváló, zajos környezetben is jól érthető mindkét fél.

Vezeték nélküli kapcsolathoz a kétcsatornás Wi-Fi, a Bluetooth 5.0 és mobil fizetéshez az NFC is rendelkezésre áll. A GPS-vevőről csak jókat tudok mondani, látja a GLONASS, a BeiDou és a Galileo műholdakat is. A navigációs képességeket 140 kilométeres távon próbáltam, hibátlan produkciót nyújtott a telefon. Szenzorokból csak az infra hiányzik, minden más adott.

Az Armor 10 5G éltető energiaforrása egy 5800 mAh kapacitású Lithium-Ion-Polymer akkumulátor formájában bújik meg a hátlap alatt. Az én használati szokásaimmal, 10 óra 36 perc kijelzőidővel, 50 óra 51 perc működési idővel merült 20%-ra. Kétórányi YouTube videónézés alatt 10%-ot csökkent a töltöttség. A Work 2.0 battery life tesztben 22 óra 58 perces eredményt produkált a mobil. A telefon maximum 15 wattos töltést tud, így hiába a mellékelt 18 wattos hálózati adapter, 20-ról 100%-ra 1 óra 58 perc alatt lehet feltölteni az akkumulátort. A 15W Qi vezeték nélküli töltés is támogatott, így felesleges nyitogatni az USB portot lezáró gumifedelet.

A legújabb generációs mobiltechnológiának ára van, éppen ezért az Ulefone Armor 10 5G nem egy olcsó gagyimobil. Azonban, ha egy legmagasabb védelmi minősítésekkel rendelkező profi strapatelefont keresünk, a legmodernebb mobil kommunikációs képességekkel, jó kamerával és brutális üzemidővel, akkor ez a telefon lesz az egyik legjobb választás. Az erős processzor, a 8 gigabájt RAM és a hamarosan érkező Android 11-es frissítés miatt időtálló megoldás lesz az elkövetkező pár évben. Az olyan extrák, mint az FM-rádió, az NFC vagy a vezetéknélküli töltés már csak hab a tortán.

Ulefone Armor 10 5G ár és vásárlás

Az Ulefone Armor 10 5G most 399,99 USA dolláros áron vásárolható meg. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 410,27 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 126 ezer forint.

 

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid