OnePlus Nord CE 5G teszt – a lényegre fókuszál

0

A OnePlus Nord sorozata a középkategóriában is megmutatja, hogy milyen egy „Never Settle” mobil. A OnePlus Nord CE 5G nem hozza le a csillagokat az égről, de picivel többet ad annál, amit vártál. ACE, azaz „Core Edition” kiadás a nevéhez hűen az alap dolgokra, konkrétan a teljesítményre, a kijelzőre és üzemidőre helyezi a hangsúlyt.

  • OnePlus Nord CE 5G megvásárlásához 309 dollár szükséges. A biztosítással és a vám- és áfamentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 321 dollár, ez nagyságrendileg 100 ezer forintnak felel meg.

Bevezető, tartozékok

A OnePlus rövid idő alatt egészen komoly rajongói tábort épített ki maga köré, ami nem volt véletlen. Telefonjaik a felsőkategóriás, nagynevű gyártók minőségét hozták. Teljesítményben pedig a végletekig tökéletesített szoftveres felületnek köszönhetően többet is nyújtottak azoknál, jelentősen kedvezőbb áron. A legjobbak közé kerüléséhez azonban mindig hiányzott valami. A OnePlus 8-as széria, vagy inkább a 9 Pro azonban már minden téren felnőt a konkurenciához, sajnos árszabás tekintetében is.

A OnePlus 2020-ban lépett be az eddig mellőzött középkategóriába a jelenleg öt tagot számláló, kedvező árcímkékkel ellátott Nord családdal. Eddig a OnePlus filozófiája, a Never Settle, azaz soha ne elégedj meg, tökéletesen illett a portfólióra. Jelen tesztalanyunk, a 2021 nyarán bemutatott Nord CE 5G a gyártó állítása szerint pontosan azokat a funkciókat kínálja, amelyekre a felhasználóknak valóban szükségük van. Nézzük meg.

A telefon szép nagy fekete dobozában nincs hiány a tartozékokból. A felesleges papír és matrica kupacon kívül kapunk egy 30 wattos Warp Charge töltőfejet, Type-C kábelt, SIM-tűt és szilikon tokot, valamint előre felhelyezett kijelzővédő fóliát is.

Külső, kijelző

Az első kézbevétel után elkapott az érzés – kicsi, könnyű és baromi jó a fogásérzet -, kell nekem. Itt bizony a költségcsökkentés végett minden polikarbonát, de érdekel ez valakit? A telcsi ugrik bele a tokba, az előlapot meg fólia védi. A prémium anyaghasználat felejtős, de a minőségi összeszerelés és a jó szerkezeti merevség megvan.

A 159,2 x 73,5 x 7,9 milliméteres méreteknek, a 170 grammos tömegnek és felhasználói felület kialakításának köszönhetően a pehelysúlyú versenyzőnket kimondottan jól lehet egykézzel használni, ami ritkaság számba megy manapság. Érthető a költségkeret, de akkor is bosszantó, hogy a márka védjegyének számító „Alert Slider”-t (háromállású profilkapcsoló), amely lehetővé teszi az általános, a rezgés és a néma profilok közötti gyors váltást, nem kapta meg a telefon.

Bal oldalon a hangerő szabályozók feletti SIM tálcában két nanoSIM számára van hely. Az SD-kártyás bővíthetőség nem opció.

A jobb oldalon a bekapcsoló gombon kívül mást nem találunk. A felső élen sem túl bonyolult a helyzet, hiszen csak a zajcsökkentéshez használt másodlagos mikrofon lakik ott. Az alsó részen 3,5 mm-es Jack barátunk, a mikrofonnyílás, az USB Type-C port és a hangszóró örvendeztet meg bennünket. A sztereó hangszórók ebben az árkategóriában már alapból járnak a versenytársaknál, de erről a OnePlus illetékesei úgy látszik nem tudnak. Kár érte.

A konzervatív hátlapban a legnagyobb érdekesség a kameramodul minimális kiemelkedése, ami miatt az asztalon fekve egy picit billeg a telefon, de a mellékelt tokot használva a problémák teljes mértékben áthidalhatók.

A 6,43 hüvelykes, 2400×1080 pixel felbontású, 20:9 képarányú, 410 ppi képpontsűrűséggel rendelkező Fluid AMOLED panelbe nem lehet belekötni. A színek, a betekintési szögek, a kontraszt és az erős napfényben való láthatóság is teljesen rendben van. Ezek mellett a teljes sRGB és DCI-P3 lefedettség mellett a 90Hz-es képfrissítés is adott. Nem maradt el a Widevine Level 1 minősítés sem, így Full HD-ben nézhetjük a streaming tartalmakat a Netflix és az Amazon Prime kínáltából.

A kijelző alá épített, 10/10-es találati aránnyal dolgozó ujjlenyomat-szenzor elhelyezését szokni kell, a 9-es szériához hasonlóan most is lentebb került a kelleténél. Az arcalapú feloldás tökéletes, szemüvegben is felismer, és villámgyorsan felold a készülék. A hole-punch kamerakivágással ,,elcsúfított” kijelző értesítő LED-et nem kapott, de ezt a gikszert az ütemezhető és jól konfigurálható mindig aktív kijelző (AOD) remekül kompenzálja.

Hardver, szoftver

A OnePlus Nord CE 5G gépházában egy költséghatékony gamer chipset dolgozik. Ez pedig a 8 nanométeres csíkszélességen gyártott Qualcomm Snapdragon 750G. A nyolcmagos processzorban kettő teljesítményre kihegyezett Cortex-A77 egység dolgozik 2,2 GHz-es frekvencián, valamint ezen páros mellé került hat darab 1,8 gigahertzig skálázható Cortex-A55 mag, amik a megfelelő energiahatékonyságról gondoskodnak.

Az IGP szerepét az Adreno 619 tölti be, amely minden lényeges API-t támogat, és még a Snapdragon Elite Gaming játékos fejlesztések is biztosítottak. A 8 gigabájt LPDDR4X RAM rendszermemória és a 128 gigabájtos, UFS 2.1-es belső tárhely szintén elégedettségre adhat okot.

A Nord CE jól teljesít a szintetikus benchmarkokban és a valós felhasználás során, a mindennapokban is. Közepes grafikus beállításokkal az erőforrásigényes játékok szépen és zökkenőmentesen futnak. Melegedés egyáltalán nem jellemzi ezt az SoC-t, a multitasking is tökéletesen rendben van – nem is kell ennél több.

A OnePlus a hatalmas rajongótáborát nagyrészt a kiváló szoftverének köszöntheti. A Nord CE 5G sem okoz csalódást ilyen téren, hiszen az Android 11 alapú OxygenOS itt is parádés. Nincsenek reklámok, felesleges alkalmazások, vagy éppen átláthatatlan kezelőfelület, nem véletlen tartják sokan az OxygenOS-t a legjobb Android-interfésznek.

A gyártó két Android verziófrissítést (Android 12-13) és három év biztonsági frissítést ígér a Nord telefonokra. Valamint 2022 után, az egyazon anyacéghez tartozó Oppo féle ColorOS és az OxygenOS egybefonódik. A OnePlus közleménye szerint „így az OxygenOS gyors és zökkenőmentes, tehermentes élményét, valamint a ColorOS stabilitását és gazdag funkcióit ötvözhetjük” – ez nem hangzik rosszul.

Kamerák, multimédia

A Nord CE 5G hátlapján hármas kamera elrendezést találunk. A fő kamera 64 MP felbontású, f/1.79 apertúrával, 0.8μm pixelmérettel és elektronikus képstabilizátorral (EIS) rendelkezik. A megszokott módon, 4 szomszédos pixelt egyesít, és így 16 MP -es fényképeket készít alapértelmezetten. Videókat rögzíteni maximum 4K-ban, 30 képkocka/másodperc sebességgel lehetséges.

A 8 megpixeles ultraszéles látószögű kamera f/2.25 rekeszértékkel és 119°-os látószöggel rendelkezik. Van még egy monokróm szenzor is, amely a maga 2 megapixelével nem sok vizet zavar. Az előlapon egy 16 megapixeles, Sony IMX471 kamera található a szelfik számára.

Az alábbi tesztképek születtek a gyári kameraalkalmazással, automata módban.

Nappali fényben a főkamerával készült képek teljesen rendben vannak. Bár konkrét utalást nem tesz rá a gyártó, de sejteni lehetett a Hasselblad együttműködés (optimalizálás) hatását, amely a 9-es szériával kezdődött. Ami a színdinamikát illeti, a OnePlus most a természetes irányba halad, nincs túlzott kontraszt, a színek nem olyan rikítók, mint a versenytársaké, ezért egy kicsit reálisabbak.

Gyengébb mesterséges fényben vagy nagyon felhős időben történő fényképezéskor a részletek és a dinamikatartomány gyorsan csökken, a színkezelés is hagy maga után némi kivetni valót. Az Éjszakai módot érdemes bekapcsolni, bár így a képek lassabban készülnek el. Összességében ebben az árkategóriában ez képminőség rendben van.

A 64 megapixeles képrögzítés semmilyen előnnyel nem jár, kivéve talán a finomabb részleteket. A kontraszt, az élesség és a dinamika is csökken egy kicsit, a fájlméretek viszont megduplázódnak.

Dedikált zoomkamera hiányában kicsivel gyengébb részletességet kapunk annál, mintha igazi 2x-es optika készítette volna a képeket. A minőség ennek ellenére egyáltalán nem rossz, a színek és a dinamikatartomány is jó.

Az ultraszéles látószögű kamera által készített képek elfogadhatók, de nem tudnak lépést tartani a főkamera képminőségével. A színek kissé erősebbek, de a részletesség sokkal alacsonyabb. A fényképek homályosak és zajosak is a széleken.

A Portré mód szoftveresen jó élfelismeréssel dolgozik, szépen elkülöníti a fotózni kívánt személyt – esetünkben a macit – a háttértől.

A képek teljes méretben itt láthatók.

A OnePlus Nord CE 5G hangszórója a klasszikus okostelefonok hangzását biztosítja, vagyis a mélyhangok elmaradnak, a közép- és magashangok pedig túlhangsúlyozottak. A 3,5 mm-es jack kimenet megléte hatalmas pozitívum.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Adatkommunikációs téren nagyon jó az összkép, a Nord CE 5G minden hazai LTE és 5G sávot támogat. A kettős zajcsökkentő mikrofonnak köszönhetően a beszélgetési hangminőség kiváló, zajos környezetben is jól érthető mindkét fél.

Vezeték nélküli kapcsolathoz a kétcsatornás Wi-Fi, a Bluetooth 5.1 és mobil fizetéshez az NFC is rendelkezésre áll. A GPS használta közben sem fog csalódás érni bennünket, a Google Térkép kiválóan navigált a 100 kilométeres tesztúton. Szenzoros téren csak az infra és a barométer hiányzik.

Szinte hihetetlen, hogy a 7,9 milliméter vastagságú készülékházba egy 4500 mAh kapacitású Lithium-Polimer akkumulátor belefért. Az üzemidő a kijelzőtechnológiának, a Snapdragon 750G-nek és az OxygenOS-nek köszönhetően parádés. A tesztidőszakban 19%-ra merítéshez közel két napra és 7 óra feletti aktív kijelzőidőre volt szükség. A szokásos YouTube videónézős teszten 2 óra alatt csökkent a töltöttség 9%-ot. A Work 3.0 battery life tesztben 15 óra 26 perces eredményt produkált a mobil. A 30 Wattos töltőfejjel 19-ról 100%-ra feltölteni a mobilt 46 perc alatt lehetséges, a vezeték nélküli töltés nem opció.

A OnePlus Nord Core Edition 5G pont azt adja, amit a neve is sugall, a legfontosabb alap dolgokat, amire egy jó középkategóriás telefonnak 2021-ben szüksége van. Ez az NFC és 5G képes telefon méreteiből adódóan tökéletesen illeszkedik a kezünkbe. A 90Hz-es AMOLED panelen remek a tartalomfogyasztás. A teljesítmény, de még inkább az Android felhasználói élmény terén egy picivel többet is kapunk az elvártnál. Az üzemidőre sem lehet panasz. A 64 megapixeles főkamera is bőven hozza az ebben a kategóriában elvárható szintet.

Az összképet a monó hangszóró, az SD-kártyás tárhelybővítés hiánya és a márka védjegyének számító némítókapcsoló elhagyása árnyalja. Ez nem túl sok hiba, de ebben a 3-400 dolláros ársávban igen erős a konkurencia. A Xiaomi és almárkái, mint a Poco és a Redmi, de házon belül a Realme is igencsak jó alternatívát kínálnak.

OnePlus Nord CE 5G jelenleg akcióban 309 dollárba kerül. A biztosítással és a vám- és áfamentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 321 dollár lesz, ez nagyságrendileg 100 ezer forintnak felel meg.

A OnePlus hivatalos oldalán átszámolva nagyjából 130 ezer Ft-ot kérnek ugyanezért a modellért. Tartozékok miatt viszont érdemes itt is szétnézni.

OnePlus kedvezmény

Ha vennél valamilyen OnePlus tartozékot, akkor ezen a linken 10 euró extra kedvezményt tudsz szerezni a gyártó hivatalos európai webshopjában.

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid