Befutottak a népszerű szintetikus tesztalkalmazás, az AnTuTu márciusi összesítő listái, amelyeken a leggyorsabb zászlóshajó kategóriába tartozó, illetve a legerősebb hardveres teljesítménnyel rendelkező középkategóriás okostelefonok szerepelnek. Az eredmények mondhatni hozzák a papírformát, a Snapdragon 8 Gen 1-es mobilok állnak az élen, de már az ajtókon kopogtat a MediaTek Dimensity 9000 lapkakészlete is.
Durván kiélezett versenynek lehetünk szemtanúi, még úgy is, hogy bizonyos játékosok nem vesznek részt ezekben az összecsapásokban. Egyfelől a HiSilicon Kirin chipsetek többé nem nem jelentenek valódi tényezőt, piaci részesedésük szinte nulla, másfelől az AnTuTu elsősorban a kínai piacra szánt készülékeket és kiadásokat vizsgálja, így példának okáért Exynos lapkával szerelt Samsung telefonok nem fognak megjelenni semelyik listán, mivel a dél-koreai vállalat nem értékesít ilyeneket ebben a régióban.
A zászlóshajó készülékeket rangsoroló listán az első három helyezett cseppet sem meglepő módon Snapdragon 8 Gen 1 processzorral van felszerelve, az élen a Red Magic 7 Pro, az iQOO 9, illetve az iQOO 9 Pro áll. A negyedik helyen viszont már egy olyan modell van, amelynek burkolata alatt MediaTek Dimensity 9000 lapkakészlet teljesít szolgálatot, ez pedig nem más, mint a Redmi K50 Pro. Ha minden jól megy, ez az okostelefon Poco F4 néven debütál majd a globális vásárlóközönség számára. A hatodik helyezett is egy Dimensity 9000 chippel szerelt készülék, az Oppo X5 Pro. A listán szereplő többi mobil Snapdragon 8 Gen 1 lapból nyeri az erejét, ugyanakkor azt érdemes észben tartani, hogy a Dimensity chip csak néhány százalékkal marad el a legjobb pontszámtól.
A benchmark alkalmazás szerkesztői némi magyarázattal is szolgáltak az itt látható eredményekre. Például a Red Magic modell pontszámát a kiváló hűtésnek tulajdonítják, ha esetleg nem tudnátok, ez egy aktív hűtéssel rendelkező, tehát egy forgó ventilátorral szerelt, játékokra kiélezett okostelefon. Az iQOO készülékeket is elsősorban a gamerek számára készítették, és bár aktív hűtéssel nem rendelkeznek, a bennük található hűtőrendszer még így is fejlettebb, mint a legtöbb okostelefoné. A Dimensity 9000 lapkával szerelt mobilokról csak annyit, hogy az Oppo telefonja hagyományosabb hűtésszabályozást kínál, épp ezért marad el a teljesítménye a Redmi mobilja mögött, viszont a K50 Pro nem váltott automatikusan teljesítmény üzemmódba a tesztelés során, így aztán a pontszáma nem mehetett az egymilliós érték felé. A Qualcomm és a Snapdragon csúcsprocesszor közötti küzdelem igencsak szoros, a MediaTek lapkája CPU teljesítményben előnyt szerzett, viszont a Mali-G710 MC10 grafikus vezérlő nincs annyira menő, mint a Qualcomm chip Adreno 730 GPU-ja.
A középkategóriás készülékek listáján az első helyezett az iQOO Z5, amelynek belsejében Snapdragon 778G hasítja a biteket, őt a Honor 60 Pro követi Snapdragon 778G+ a processzorral. A harmadik helyezett a Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ebben egy Snapdragon 780G lapkakészlet zakatol. És így tovább, a listán javarészt 778G lapkával szerelt okostelefonok szerepelnek, egészen a tizedik helyig, ahol a Oppo Reno 6 5G foglal helyet, amelynek belsejében Dimensity 900 teljesít szolgálatot.
Forrás: GSMArena