Menetrend szerint megérkeztek a Redmi Note 12 modellek, szám szerint négyen: debütált egy alapmodell, egy Pro, egy Pro+, valamint egy Explorer Edition. Mindegyik készüléknek megvan a maga vonzereje, de a Pro+ kiadás a 200 megapixeles hátlapi kamerája, az Explored Edition pedig az elképesztően félelmetes, 210 wattos gyorstöltési képességei miatt lehet érdemes a figyelemre.
Redmi Note 12 Pro és 12 Pro+
A két okostelefon bemutatását egy füst alatt fogjuk elintézni, mivel szinte azonos jellemzőkkel rendelkeznek, az egyes eltérésekre pedig külön ki fogunk térni. A mobilok megjelenítője 6,67 hüvelykes, OLED technológiára épül, a felbontásuk pedig Full HD+. A képfrissítési ráta 120 Hz mindkét modell esetében. A Redmi Note 12 Pro mobilok burkolata alatt MediaTek Dimensity 1080 lapkakészlet duruzsol, amely mellé akár 12 GB RAM, illetve 256 GB háttértár kerülhet, utóbbi bővítésére sajnos nincs mód.
A Redmi Note 12 Pro+ az elsődleges kamerájával tűnik ki testvérei és a konkurencia ajánlatai közül, nem mellesleg ez az első a Redmi márkájú készülék 200 megapixeles képrögzítő egységgel. A modul belsejében Samsung ISCOELL HPX szenzor található, amely egy 1/1,4 hüvelykes konstrukció, 16 az 1-hez pixelösszevonási képességekkel, valamint 2 x 2-es autofókusszal.
A kamera alapesetben 12,5 megapixeles fotókat készít 2,24 μm-es pixelekkel, de rögzítheti a pillanatokat 50 megapixeles felbontással is 1,12μm-es képpontok mellett. Ugyanakkor semmi nem gátolja azt sem, hogy kihasználjuk a szenzor 200 megapixeles teljes felbontását, ilyenkor 0,56 μm az effektív pixelméret. Az érzékelő támogatja a lépcsőzetes HDR-t, a 14 bites színmélységet, illetve a mozgókép rögzítését 8K felbontásban, másodpercenként 30 képkockával. 4K felbontású videókat 120 fps-sel készíthet a Redmi Note 12 Pro+ fő kamerája.
A Redmi Note 12 Pro hátoldalán 50 megapixeles fő kamera található, amelyben Sony IMX766 szenzor teljesít szolgálatot, optikai képstabilizátorral kiegészítve. A többi modul ugyanolyan mindkét készüléken, vagyis rendelkezésre áll egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamera, valamint egy 2 megapixeles mélységérzékelő. Az előlapi kamera 16 megapixeles önarcképek készítésére hivatott, mindegyik okostelefonon egy kivágás belsejében találjuk a szelfikamerát.
A Pro modellek energiaellátását egy 5000 mAh kapacitású telep biztosítja, a Pro kiadás esetében a töltési sebesség maximuma 67 watt, a Pro+ akkumulátora viszont kompatibilis a 120 wattos adapterekkel is. A Redmi újdonságai szoftveres fronton Android 12 alapokon nyugvó MIUI 13 rendszerrel támadnak. Biztosan lesznek páran, akik örülnek annak, hogy a készülékeken továbbra is ott van a fülhallgató kimenet.
A Redmi Note 12 Pro+ fehér, fekete kék és egy különleges zöld-fekete, kéttónusú borítással kerül forgalomba. Az okostelefon már – helyi pénzből átszámítva – 304 dolláros áron is beszerezhető, ezért az összegért cserébe 8/256 GB-os konfiguráció jár. Akinek több operatív memóriára van szüksége, választhatja a 12/256 GB-os kiszerelést 332 dollárért. Forintra átszámítva ezek nagyjából 124 és 136 ezres összegeket jelentenek.
A Redmi Note 12 Pro ugyanazokban a színekben lesz választható a kéttónusú variánst leszámítva, amely helyett egy színátmenetes rózsaszín változatot lehet majd kérni (fentebb látható). 6/128 GB-os kiszerelés esetén 235, a 12/256 GB-os csúcskonfigurációt választva 304 dolláros a vételár, de vannak opciók e kettő között is. 96 és 124 ezer forintos összegek ezek, amelyeket november elsejétől lehet majd leszurkolni, mivel akkor kezdődik a forgalmazás, egyelőre nyilván csak Kínában.
Redmi Note 12
A sorozat alapmodellje 6,67 hüvelykes, OLED panellel lett felszerelve, amelyen Full HD+ felbontásban jelennek meg a tartalmak, 120 Hz-es képfrissítési ráta mellett. Az egyik fő eltérés azonban épp a megjelenítő mögött található a Pro kiadásokhoz képest, ebben a készülékben ugyanis egy szerényebb tudású lapkakészlet, a Snapdragon 4 Gen 1 teljesít szolgálatot, amely mellé akár 8 GB operatív memória és 256 GB háttértár is kerülhet, az általunk választott konfiguráció függvényében.
A Redmi Note 12 hátoldalán 48 megapixeles elsődleges kamera található, amelynek mindössze egyetlen 2 megapixeles mélységérzékelő igyekszik segíteni fényképek készítésekor. Az előlapi kamera 8 megapixeles.
Az új Redmi mobil borítása alá még egy 5000 mAh kapacitású akkumulátort is sikerült bepréselni, a telepet legfeljebb 33 wattos töltőkkel tudjuk táplálni. Az okostelefon fehér, fekete és kék árnyalatokban kerül forgalomba, és már 165 dolláros áron be lehet szerezni, amennyiben a 4/128 GB-os kiszerelés is megfelel számunkra, a legdrágább összeállítás, 8/256 GB-os konfigurációval sem kerül többe 235 dollárnál. Cirka 67 és 96 ezer forintos összegek ezek, vagyis a november elsején forgalomba kerülő telefon elsősorban a szerényebb anyagi keretekkel rendelkező vásárlókat szeretné megszólítani. Egyelőre ezt a készüléket is csak a kínai piacon lehet majd beszerezni.
Redmi Note 12 Explorer Edition
Ez a készülék alapvetően egy Redmi Note 12 Pro+, annyi különbséggel, hogy a támogatott maximális töltési sebesség 120 helyett 210 watt. Brutális. A készülék belsejében lévő akkumulátor azonban 5000 helyett csupán 4300 mAh-s, ennek hátterében az áll, hogy a kínai gyártónak nagyon szigorú követelmények szerint kellett meg építenie ezt a bizonyos telepet.
Az Explorer Edition a megfelelő adapterrel mindössze 9 perc leforgása alatt újratölthető, 0-ról 100 százalékra. A töltés ötödik percében az okostelefon már 66 százalékos kapacitáson lesz, ami leírva és belegondolva is félelmetes. Egy Redmi Note 12 Pro+ esetében ez a folyamat 19 percig tart, igaz, nagyobb a feltöltendő aksi is.
A töltési metódus alapjait nem Power Delivery szolgáltatja, a technológiát a Xiaomi fejlesztette. A gyártó relatíve alacsony, 20 voltos feszültség mellett három csatornára osztja az áramot, 3,5 amperes áramerősség mellett, minden egyes csatornán 70 wattal áramlik az elektromosság, de hogy a folyamat tényleg biztonságos legyen, a csatornák maximuma 100 watt.
Ugyanakkor a telefont tápláló 210 wattos adapter a GaN technológiának köszönhetően egészen kompakt méretekkel büszkélkedhet, a dimenziói 67,3 x 64,3 x 30 mm-esek. A töltő mellé jár egy 1 méter hosszúságú kábel is, amely E-mark chippel van ellátva, ez biztosítja, hogy csak a támogatott töltőkkel lehessen biztonságosan használni. Az adapter az E-mark chip nélküli vezetékekkel is használható, de nem 210 wattos sebességgel. Más telefonokat is lehet a töltővel táplálni, az USB Power Delivery szabványnak megfelelően, legfeljebb 65 wattal.
A Redmi Note 12 Explorer Edition forgalmazása október 31-én kezdődik, az okostelefon 8/256 GB-os konfigurációban mindössze 330 dolláros, vagyis cirka 135 ezer forintos áron lesz kapható. A telefont már elő lehet rendelni, de erre is első körben a kínai vásárlóközönség tagjai csaphatnak le, és ez lehet így is marad a továbbiakban is. A másik három modell Kínán kívüli felbukkanása viszont egyáltalán nem valószínűtlen, igaz, még nem esett szó globális értékesítésről.